Prieš kiek laiko Šiaurės Karolinoje (JAV), Rolio mieste gyvenantis 12 metų moksleivis Brandonas Santosas  buvo susidūręs su rimtomis patyčiomis mokykloje. „Mokiausi trečioje klasėje, kai valgykloje mane smarkiai pastūmė, aš pargriuvau ir susitrenkiau nugarą“, – sakė berniukas.

Po kiek laiko Brandonui stuktelėjo kumščiu į veidą, važiuojant mokykliniu autobusu.  Berniuko mama ne juokais sunerimo ir ji nusprendė, kad Brandonas daugiau neis į tą mokyklą, kadangi patyčios ėmė vis dažniau kartotis ir berniukas vos ne kasdien patyrė didžiulę baimę.

Bet kai Brandonas  pradėjo mokytis internetu Virtualiojoje Šiaurės Karolinos Akademijoje, jis nepamiršo patirtų išgyvenimų ir savo kankintojų.  „Jie privertė mane jaustis bejėgiu“, – sakė paauglys. Todėl norėdamas parodyti, kad negalima užsimerkti ir žiūrėti pro pirštus į patyčias, Brandonas sugalvojo apyrankes su užrašu „Be my friend, not a bully“ („Būk mano draugas, o ne chuliganas“).  Tuo jis atkreipė ir miesto gubernatoriaus ir mokyklos direktoriaus dėmesį, kurie palaikė jo sumanymą ir skyrė lėšų  apyrankių gamybai.

Tačiau Brandonas neslepia, kad  vis dėlto svarbiausia  jo idėjos esmė – padėti ne tik patyčių aukoms, bet ir patiems chuliganams. Mat paauglys suprato, kad jo mokyklos skriaudėjai turi savų problemų. Bet tuo pačiu jis nori jiems padėti ir skatinti atlikti gerus darbus. Taip pat apyrankės sumanytojas nori išsiaiškinti ir suprasti patyčių priežastis bei ne tik pakeisti situaciją į gerą pusę, tačiau  su šaknimis išrauti šią blogybę.

Berniukas sako, kad gavo pranešimų ir iš kitų moksleivių, ne tik savo bendraamžių, bet ir besimokančių vyresnėse klasėse, susidūrusių su tokiomis pat problemomis – patyčiomis. Brandonas džiaugiasi, kad jo idėja nešioti apyrankes, skirtas kovai su patyčiomis, pasiteisino. Paauglys sako nenorintis, kad ir kiti vaikai patirtų tas kančias, kokias teko jam išgyventi. Ir tiki, kad šiai blogybei ateis galas.

Brandonas Santosas sugalvojo ir daugiau projektų, skatinančių kitus nelikti abejingais ir įsitraukti į kovą prieš patyčias. Paauglys net įkūrė tinklalapį  thebullying.com ir parašė tris vaikiškas knygeles. Tarp jų ir  “Don’t scare me.” („Negąsdink manęs“).

parengta pagal peekyou.com

Nuotr. Twitter

3 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą