Ilgis ir apimtis nėra lemiami veiksniai, kadangi partnerėms daug svarbesnis bendras sekso įspūdis. Archyvo nuotrauka

Šia tema vėl ir vėl diskutuojama: ar penio dydis svarbus seksui, ar ne? Erekcijos  metu varpos ilgis paprastai siekia nuo 13 iki 14,5 centimetrų. Tačiau ne kiekvienas vyriškas lytinis organas atitinka šį standartą. Ne kartą iškyla klausimas, ar dydis svarbus mylėjimuisi? Tai yra, ar varpos ilgis turi lemiamą reikšmę seksui.

Sekso kokybė nuo to priklauso tik retais atvejais. Ilgis ir apimtis nėra lemiami veiksniai, kadangi partnerėms daug svarbesnis bendras sekso įspūdis. Tai apima, pavyzdžiui, kad vyras turi plačius pečius ir siaurus klubus.

Beje, šiuo klausimu buvo atliktas ne vienas tyrimas. Apklausos metu moterys teigė, kad geram seksui svarbiausias yra bendras įspūdis. Antroje vietoje gaktos plaukuotumas. Bučiavimasis sekso metu užėmė trečią vietą, o tik šeštoje vietoje buvo penio ilgis, kaip svarbus visaverčio seksualinio gyvenimo veiksnys.

Ką daryti, jei jūsų penis per mažas? Varpa, trumpesnė nei 8 centimetrai, vadinama mikropeniu. Bet jei pasirinksite tinkamą lytinių santykių pozą, problema išsispręs. Kaip ir minėjau, varpos dydis vaidina antraeilį vaidmenį. Dar vienas patarimas visiems vyriškos lyties atstovams, kuriems penis atrodo per mažas: apkarpę gaktos plaukus ir patempę pilvą, penis atrodys ilgesnis.

Kodėl vyrai tiek daug kalba apie savo penio ilgį? Kadangi daugiau nei pusė vyrų yra nepatenkinti savo penio dydžiu. Ir jei vyras turi tokį požiūrį į savo seksualumą, jam dažniausiai būna gėda moteriai parodyti savo penį. Tačiau vyrų penio ilgis yra visiškai pervertintas. Faktas yra tas, kad vyrai, kurie yra nepatenkinti savo penio ilgiu, dažnai turi didesnį nei vidutinį penį. Tai šiek tiek keista.

Tyrimai ir mano klinikinė patirtis taip pat parodė, kad dėl nikotino ir alkoholio pažeidus kraujagysles, varpa susitraukia vienu centimetru. Todėl tai dar vienas argumentas mesti rūkyti ir vartoti alkoholį.

 

Seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą