Jorko mieste gyvenantis 65 metų Joie Henney  savo numylėtinį aligatorių, kurio vardas Wally, ne tik vedžioja už pavadėlio, bet ir bučiuoja jį bei guli su juo vienoje lovoje.

Įsitikinęs, kad jo augintinis niekada  ir nieko nenuskriaus

Anot aligatoriaus šeimininko, Wally ypač mėgsta, kai paglosto jo galvą, pakutena kaklą. Tada roplys užsimerkia ir nugriūva aukštielninkas kaip šuo. Aligatoriai yra neabejotinai pavojingesni už krokodilus, bet 65 metų vyras yra tikras, kad jo augintinis niekada  ir nieko nenuskriaus.

„Wally niekada niekam nepakenks. Tai labai ramus roplys ir jis mėgsta bendrauti su žmonėmis“, – paaiškina Joie Henney išgąsdintiems praeiviams, kai pasirodo su savo augintiniu viešumoje.

Leidinyje „York Daily Record“ rašoma, kad Joie atvyko su savo ropojančiu augintiniu į Glatfelterio bendruomenės centro gyvenamąjį kompleksą, įsikūrusį Sprenkle Drive kaime, šiaurėje nuo Jorko.  Vyro dievinamasis  aligatorius gudriai šliaužė  prilaikomas pavadėlio. Aišku, jį pamatė ir pagyvenusi moteris, sėdėjusi ant suoliuko prie lango su knyga. Žvilgtelėjusi į beveik pusantro metro gyvūną, ji nustebusi susiraukė ir nubėgo, bet paskui vėl grįžo prie savo knygos.

Joie ir jo mylimas augintinis akimirksniu buvo apsupti centro lankytojų. Smalsumas tvyrojo ore, susimaišęs su siaubu, pamačius didžiulį roplį, kurio aštrūs dantys išsikišo iš po galingų žandikaulių. Žmonės stengėsi išlaikyti atstumą.

Vis dėlto viena moteris atsargiai kreipėsi ir paprašė nufotografuoti ją su Wally.

„Aš nebijau gyvačių, – sakė ji, – bet šis aligatorius turi labai daug dantų“.

Roplio šeimininkas pasiūlė jai paglostyti Wally.

„Jam ypač patinka, kai trina jo viršugalvį. Kai tai padarysite, jis užsimerks kaip šuo“, – pamokė vyras.

Moteris atsargiai paglostė aligatorių, net paėmė jį į rankas ir pasakė: „Jis atrodo labai mielas“.

„Wally yra maždaug trejų metų ir jis elgiasi kaip trejų metų, lipdamas ant virtuvės spintelių ir trankydamasis per šiukšliadėžę. Jis yra kaip šuo ir nori būti mylimas bei globojamas“, – sakė  roplio šeimininkas.

Tikriausiai jums įdomu būtų sužinoti, o kaip Joie Henney tapo aligatoriaus savininku?

Vyras buvo pažįstamas su keliais žmonėmis, kurie laikė aligatorius. Anot jo, šiuos roplius jis visada lietė, kaip ir kitus gyvūnus – kates ar šunis.

Po to kartu su draugu Joie dalyvavo aligatorių gelbėjimo operacijose Jorko grafystėje.

O dar vėliau, maždaug prieš trejus metus, jo draugas, gelbėjantis pavojingus roplius Floridoje, paskambino Joie ir paklausė: „Gal norėtum suteikti prieglobstį vienam jaunam aligatoriui?“. Aišku, tai buvo retorinis klausimas.

Tyrinėjo savo dantyto augintinio įpročius ir visada su juo elgėsi maloniai

Bet 2015 metais, rugsėjo mėnesį 14 mėnesių Wally  jau atsidūrė Joie namuose.

Šis mažas, vos 45 centimetrų ilgio roplys tik prieš dvi dienas buvo atplėštas nuo gamtos, todėl visko bijojo. Iš baimės jis visus puolė, nes buvo visiškai laukinis. Gyvūnas bandė prisitaikyti prie naujo gyvenimo svetimoje vietoje, visiškai nepanašioje į pelkę ir į gyvenimą žmogaus namuose.

Bet aligatoriaus šeimininkas Joie buvo kantrus. Jo akimis, laukinio gyvūno sutramdymas nedaug skyrėsi nuo naujo šuns ar katės dresiravimo. Vyras tyrinėjo savo dantyto augintinio įpročius ir visada su juo elgėsi maloniai.

„Iš pradžių viskas buvo blogai, – prisimena Joie. – Turėjau jį maitinti žnyplėmis. Priešingu atveju, galėjau netekti pirštų. Kai Wally išsigando, aš jį pakėliau ir paglosčiau. Prireikė šiek tiek laiko, kol jį sutramdžiau“.

Anot vyro, po kelių mėnesių Wally  pamažu prisijaukino, priprato prie jo ir netrukus ėmė sekioti paskui savo šeimininką, kaip mažas šuniukas.

„Jis turi mažai teritorinių instinktų. Wally pasirinko vieną iš virtuvės spintelių ir nusprendė, kad tai ir yra jo teritorija. Jis vis dar mano, kad tas „kabinetas“ priklauso jam“, – šypsosi Joie.

Wally mėgsta pagulėti ant lovos arba ant minkštasuolio, bet visada susuka antklodes ir paklodes į vieną krūvą.

Beje, Joie dabar turi jau du krokodilus: 3 metų Wally ir 2 metų Scrappy. Abu jie mėgsta paplaukioti kad ir nedideliame baseine (1.135 litrai talpos), kurį vyras įrengė savo gyvenamajame kambaryje.

Wally mėgsta žiūrėti televizorių. Jo mėgstamiausios laidos yra apie aligatorius: „Gator Guys“ ir „Swamp Boys“. Norėdamas gerai matyti ekraną, jis padeda galvą ant baseino krašto  ir žiūri, ką rodo. Jo mėgstamiausias filmas yra „Liūtas karalius“. Kai Joie vaikai (jis turi jų penkis)  taip pat žiūri šį filmą, Wally irgi neatplėšia akių iki galo.

Kartą, kai  namų augintinis žiūrėjo šį animacinį filmą, Joie norėjo jį pamaitinti, bet Wally nesutiko.  Jis paėmė šaldytą žiurkę tik po to, kai baigėsi paskutinė daina. (Wally racione yra ir šaldytos žiurkės, ir vištos).

Tik restoranuose Wally yra „persona non grata“

Joie sako, kad jo augintiniai greitai auga. Dabar Wally siekia 1,37 metro ilgio ir tai jau yra gana didelis roplys. Galų gale jis gali užaugti net iki 4,6 metrų ilgio. Aligatoriai, kaip ir visi ropliai, auga visą savo gyvenimą, kurio trukmė svyruoja nuo 55 iki 80 metų.

Kai Wally buvo visiškai sutramdytas, šeimininkas pradėjo vežioti jį į mokyklas ir slaugos namus. Rengti pasirodymus ir vesti programas apie aligatorius. Taigi, vyras informavo žmones apie šiuos roplius ir tuo pačiu juos linksmino.

Per kai kuriuos pasirodymus Joie pastebėjo, kad vaikai, turintys autizmą, „Tourette“ sindromą ar kitas vystymosi problemas, į Wally žiūri  su pasigėrėjimu. Vyras priėjo išvadą, kad aligatoriaus buvimas juos nuramino. Šis faktas privertė  Joie susimąstyti.

Joie pažinojo Wally kaip gana ramų roplį, kuris turėjo raminančią ir net gydančią galią. Lygiai taip pat, kaip ir aukso retriverio veislės šuo, kuris linkęs greitai susidraugauti su žmonėmis, kuriems reikia emocinės paramos.  Anot mokslininkų, tokios paramos šaltiniu gali tapti bet kuris žvėris: asilai, kiaunės, šeškai – bet kas. Tai kodėl jo negalėtų tapti ir aligatorius? Ir Joie nusprendė oficialiai užregistruoti Wally, kaip teikiantį emocinę paramą gyvūną.

Vyras rado organizaciją, užsiimančią gyvūnų, atitinkančių „emocinės paramos“ žmonėms reikalavimus, ir ten užsiregistravo. Specialių mokymų nereikėjo, nes laukiniai gyvūnai, priešingai nei tarnybiniai gyvūnai (šunys ir poniai), pagal JAV federalinius įstatymus negauna jokių specialių privilegijų.

Netrukus Wally tapo emocinio palaikymo čempionu ir prieš jį atsivėrė daug durų.

Dabar roplys su savo šeimininku keliauja beveik visur. Tačiau tik restoranuose Wally yra „persona non grata“: restoranų ir kavinių savininkai bijo, kad šis dantytas gyvūnas gali būti „Salmonella“ bakterijų nešiotojas. Joie mėgino įrodyti, kad aligatoriai neturi šių bakterijų, bet viskas veltui.  Maistą gaminantys darbuotojai  griežtai pasakė „ne“.

Kai Joie rengia pristatymą, jis pabrėžia, kad paprastai aligatoriai netampa mielais augintiniais. Kad aligatorius vis dar yra laukinis gyvūnas ir su juo reikia būti atsargiam, bet, anot vyro, jo Wally yra taisyklės išimtis.

„Wally niekada manęs nebaugino ir niekada nemėgino kam nors įkąsti. Jis yra gana ramus ir labai tingus – visą dieną gali miegoti savo akvariume“, – sakė Joie Henney.

„YouTube“ vaizdo įrašas, stop kadrai

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą