Internete galite rasti daugybę patarimų, kaip lengvai ir sveikai papusryčiauti. Kai kurios rekomendacijos gali nustebinti, kitos – išgąsdinti, o dar kitos gali pasirodyti  net juokingos. Vis dėlto turime vieną nuostabią naujieną apie pusryčius.

 

Japonijos mokslininkai atliko tyrimą, per kurį išsiaiškino, kad valgant ledus per pusryčius, galite tapti protingesni. Tai yra  ledai daro teigiamą įtaką smegenų veiklai. Tyrimas

paskelbtas žurnale „Body and Soul“, – rašoma straipsnyje „Eating Ice Cream for Breakfast Can Make You Smarter, Study Finds“.

Taigi, suvalgius porciją ledų per pusryčius, prisideda prie jūsų intelekto tobulėjimo. Taip, taip, jūs teisingai supratote. Tyrimui vadovavo  Tokijo (Japonija) Kerino universiteto profesorius Yoshihiko Koga. Viena pusė eksperimento dalyvių kiekvieną rytą suvalgydavo 3 šaukštus ledų, o antroji pusė savanorių pusryčiavo įprastai.

Po pusryčių visi dalyviai atliko testus kompiuteriu. Paaiškėjo, kad tie savanoriai, kurie pusryčius baigdavo ledais, buvo labiau atsipalaidavę. Jie taip pat geriau sutelkė dėmesį ir atitinkamai galėjo daug greičiau apdoroti gautą informaciją bei atlikti testus.

Profesorius Koga  tvirtina, kad ledai  ne tik padeda sutelkti dėmesį, bet ir gerina smegenų veiklą.

Kerino universiteto profesorius Yoshihiko Koga yra fiziologijos specialistas. Jis atliko daugybę klinikinių eksperimentų, per kuriuos buvo gauti įdomūs rezultatai. Vėliau tyrimą jis pakartojo naudodamas šaltą vandenį. Tyrimo dalyviams iškart pabudus buvo pasiūlyta išgerti stiklinę šalto vandens. Šiuo atveju taip pat buvo pastebėtas koncentracijos pagerėjimas. Tiesa, rodikliai nebuvo tokie akivaizdūs, kaip tyrimo dalyviams valgant ledus per pusryčius.

Be abejo, yra kažkas ypatingo su ledais, kuriuos mėgstame nuo vaikystės. Gali būti, kad visa paslaptis slypi mūsų emocijose, valgant šį skanėstą!

Profesoriaus Yoshihiko Kogos teigimu, norint nustatyti kasdienių ledų per pusryčius ilgalaikę  naudą, būtini papildomi tyrimai. Tuo tarpu… mėgaukitės ledais, bet nepamirškite, kad viskas gerai su saiku.

 

 

 

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą