Punktualūs žmonės gerbia savo ir kitų nuomonę. Tai svarbi savikontrolės dalis. Vėlavimas gali lengvai sugadinti jūsų reputaciją ir sumažinti savigarbą. Turite išmokti nustatyti aiškų laiko tarpą. Archyvo nuotrauka

Savikontrolė reiškia gebėjimą valdyti savo mintis ir emocijas valios pastangomis. Toks įgūdis daro žmogų konkurencingą, padidina jo galimybes pasiekti sėkmės gyvenime. Yra keletas būdų, kaip įvaldyti savikontrolę, rašo eslgold.com.

 

  1. Analizuokite pasekmes

Išanalizavus pasekmes, galima išvengti daugelio nemalonių dalykų. Būtina išmokti savo galvoje susikurti šablonų grandinę – tai supaprastins veiksmų kontrolę.

  1. Ieškokite tinkamos motyvacijos

Savikontrolę lemia jos reikšmės supratimas. Jei žmogus kažkuo domisi, jam nereikia dėti didžiulių valios pastangų. Kai yra noras, nereikia prievartos. Tarkime, žmogus nusprendė pradėti mokytis užsienio kalbos, bet jam trūksta motyvacijos. Jeigu jis susiras perspektyvų darbą su geru atlyginimu, kuriame reikalingos anglų kalbos žinios, situacija pasikeis. Mokytis užsienio kalbos nebeatrodys nuobodu.

  1. Susidarykite veiksmų planą

Daug lengviau kontroliuoti veiksmus, jei jie yra suplanuoti. Būtina išsikelti aiškius tikslus ir viską planuoti žingsnis po žingsnio. Toks požiūris į darbą padarys darbą efektyvesnį. Savikontrolė neįmanoma be aiškaus laiko tarpo, ribojančio konkrečius etapus. Šios rekomendacijos nepaisymas bus kliūtis siekti tikslų. Vieni metų metus atsisako  ką nors naujo įsigyti, o kiti vis dar ruošiasi stoti į vairavimo mokyklą. Todėl, suprantama, negalima tikėtis ko nors gero.

  1. Pradėkite rašyti dienoraštį

Turėti dienoraštį – viena pagrindinių savitvardos paslapčių. Tai leidžia stebėti savo pažangą. Įsigykite įprastą sąsiuvinį, pažymėkite jį pagal datą ir naudokite jį kaip savikontrolę. Ši technika ypač veiksminga sportuojant. Pagal dienoraštį patogu kontroliuoti pulsą, kūno svorį, atliekamus krūvius. Palyginkite sveikatą ir apetitą skirtingomis dienomis. Į savo dienoraštį užsirašykite svarbius tikslus ir nurodykite laiką, kurio reikia jiems pasiekti.

  1. Rūpinkitės savo psichine sveikata

Savikontrolė nereiškia tyčiojimosi iš savęs. Būtina periodiškai pasirūpinti „iškrovimu“. Taip išvengsite depresijos ir lėtinio nuovargio atsiradimo. Nepamirškite pailsėti. Stenkitės medituoti kiekvieną dieną, skirkite tam bent 5 minutes. Meditacija padeda rasti ramybę ir pagerinti psichologinę būseną. Svarbu nenusiminti dėl to, ko negalite pakeisti.

  1. Laikykitės režimo

Disciplina reikalinga visiems be išimties. Nusistatykite aiškią dienos režimą, įrenkite savo darbo vietą, užsirašykite dienoraštyje. Susikaupimo trūkumas atima daug laiko, verčia eikvoti energiją veltui. Visa tai galima nukreipti konstruktyvesne linkme. Atsipalaiduokite ir dirbkite pagal dienotvarkę. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu metu. Drausmingi žmonės daug ką daro automatiškai, taip neapkraunant galvos nereikalingomis mintimis.

  1. Būkite punktualūs

Punktualūs žmonės gerbia savo ir kitų nuomonę. Tai svarbi savikontrolės dalis. Vėlavimas gali lengvai sugadinti jūsų reputaciją ir sumažinti savigarbą. Turite išmokti nustatyti aiškų laiko tarpą. Prie punktualumo pripratusiems žmonėms lengva stebėti suplanuotų užduočių įgyvendinimą. Svarbiausia, nesustoti įpusėjus.

Savikontrolė prisideda prie individo saviugdos. Šis įgūdis reikalingas žmonėms, kurie kelia sau daugiau tikslų. Jie atkakliai juda pasirinkta kryptimi, užtikrintai įveikdami kelyje iškylančias kliūtis. Tai yra pagrindinė sėkmės ir klestėjimo paslaptis.

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą