Bet pradėkime nuo to, kodėl žmonės tiki horoskopais. Nors ir nėra jokio astrologinio mokslinio pagrindimo, tačiau žmonės ir toliau tiki horoskopais ir kasdien sutelkia dėmesį į  jų prognozes. Viena vertus, taip yra dėl pačių horoskopų struktūros ir jų neaiškių formuluočių. Kita vertus, dėl žmonių baimės, nežinomybės ir nenoro prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą.

 

Horoskopai  padeda sumažinti nerimo ir netikrumo baimę

Paprastai bet kokia izoterinė istorija, nesvarbu, ar tai būtų prognozė ar žmogaus apibūdinimas pagal Zodiako ženklą, turi neaiškias formuluotes. Dėl to žmogus labai lengvai gali rasti savo „atspindį“ tekste, ypač jei jis tiki tokiomis prognozėmis. Apskritai žmonės linkę tikėti neaiškiomis formuluotėmis ir teiginiais, jei kalba eina apie jų asmenybes, charakterius ir elgesį.

Anot mokslininkų, astrologija ir horoskopais dažniau naudojasi žmonės,  kenčiantys nuo depresijos ar padidėjusio nerimo. Ir tie, kurie bijo savo ateities arba nori sužinoti ją.

Mums patinka būti giriamais ir į kritiką reaguojame nepasitikėdami ir abejodami. Horoskopas nebūtinai turi būti sudarytas tik iš malonių faktų ir prognozių, tačiau retai randami trūkumų aprašymai dažniausiai yra kiek „pridengti“, o horoskopą skaitantis žmogus vis tiek juos suvokia teigiamai.

Be to, tokiems žmonėms reikia, kad kas nors už juos nuspręstų, koks bus jų gyvenimas ir kaip jie turėtų gyventi kiekvieną dieną, norėdami gauti bent šiek tiek tikrumo. Horoskopai jiems padeda sumažinti nerimo ir netikrumo baimę. Tokiems žmonėms tai yra savotiška terapija, tačiau horoskopų atveju nereikia pripažinti savo vidinių problemų ir ieškoti jų sprendimo būdų, kaip ir kognityvinės-elgesio psichoterapijos metu. Pakanka tik pateikti astrologui savo gimimo datą, laiką ir vietą.

Be to,  tam daro įtakos ir vadinamasis  „Rozentalio efektas“ arba išsipildančių pranašysčių poveikis. Kai žmogus tiki, kad prognozė išsipildys, jis prie jos pritaiko savo veiksmus ir tam tikru būdu interpretuoja kitų reakcijas. Tai yra, jei žmogus horoskope perskaito, kad šią dieną jo laukia didžiulė sėkmė,  jis pastebės tik geras tos dienos akimirkas.

 

Avinas – tiki tuo, kas jam sakoma

Avinas būna įsitikinęs, kad jis visada teisus, kad dirba tik jis, todėl tik jis turi pasiteisinimą, kad negalėjo įvykdyti savo įsipareigojimų. Žinoma, pavargsta tik jis, nes visi kiti visą dieną nieko neveikia. Jis taip pat tiki, kad visi žmonės yra lygūs, tačiau jis yra lygesnis. Bet viskas, kas yra sakoma šio ženklo atstovui, turi būti suprantama tiesiai šviesiai ir akis į akį. Tai yra, jei kas nors jam sako: „Kodėl tavo nosis tokia raudona kaip pomidoras?“,  Avinas kaipmat bėgs žiūrėti į veidrodį.

 

Jautis – tiki esąs finansinis genijus

Jautis tiki pinigais. Jam tai yra garantas, kad net jei pasaulis žlugs, viskas bus gerai. Jis taip pat tiki horoskopais, kurie jam sako, kad viskas, kas susiję su finansais ir turtu, jis, Jautis, yra genijus ir guru. Jis tiki, kad visada teisus viskuo ir žino, kaip geriausiai atlikti bet kokią užduotį – nuo namo atnaujinimo iki tiesiausio kelio į prezidento postą. Bet tai nėra vien tikėjimo klausimas. Tai geležinis faktas. Jautis taip pat įsitikinęs, kad jei rytoj pradės laikytis dietos, tai šiandien jis gali nevaržomai suvalgyti iki 8000 kalorijų.

 

Dvyniai – tiki „drugelio efektu“

Šio ženklo atstovai tiki nepriklausomybe ir laisve, ir yra pasirengę dėl jos kovoti. Taip pat  tiki kvantine fizika, nes jos suprasti beveik neįmanoma.  Dvyniai mano, kad jei Islandijoje išsiveržė Eyjafjallajökull ugnikalnis, tai Graikijoje netrukus prasidės finansinė krizė. Arba kas nors kita labai neįprasto. Dvyniai šį įsitikinimą vadina „drugelio efektu“. Dvyniai taip pat tiki savo sugebėjimu geriau ir aiškiau nei bet kas kitas įvertinti situaciją ir suprasti žmonių motyvus. Net daugiau, nei kiti Dvyniai.

Vėžys – nuspręskite patys, kuo jie tiki

Vėžys yra nepaprastai skeptiškas ir nepasitikintis ženklas, todėl jis tiki tik savo asmenine patirtimi ir sveiku protu. Tiesa, net ir išklausęs visų pažįstamų nuomones, Vėžys greičiausiai priims visiškai priešingą sprendimą. Ir dėl šios priežasties po šiuo Vandens ženklu gimęs žmogus tiki tuo, kad nėra Kalėdų senelio, o 5G bokštai žmonių neapšvitina. Tiesa, kartais šio ženklo atstovas gali prarasti budrumą ir patikėti  nesąžiningu odontologu, kuris  nusiųs  pas savo  kolegą chirurgą, o šis be reikalo ištrauks išminties dantį. Tačiau tai yra pavieniai pasitikėjimo atvejai.

 

Liūtas – tiki savo pranašumu

Liūtas tiki tik tuo, kuo tiki visi kiti: kad jis, Liūtas, yra unikalus, puikus ir nenugalimas. Šis tikėjimas jam  ypač suteikia jėgų sunkmečiu. Kartais kompleksai jį slegia, tačiau jis stengiasi to neparodyti aplinkiniams.  Namuose Liūtas gali būti ir kitoks, bet viešumoje  jis elgiasi kaip džentelmenas žmonių atžvilgiu. Dėl įsitikinimo savo pranašumu ir dėl to, kad jis tikrai nusipelno daugiau nei aplinkiniai, Liūtas sugeba kovoti už savo „teisę“ spindėti visame pasaulyje. Tam dažnai reikia pasiaukoti, o Liūtas tiki, kad žmonės  pasirengę pulti ant kelių prieš jį, kad jis galėtų jais kopti kaip kopėčiomis.

 

Svarstyklės – tiki žavesiu

Svarstyklės tiki asmeninio žavesio galia. Tačiau kadangi  šio ženklo atstovai yra šiuolaikiški, išsilavinę ir kultūringi žmonės, jie mieliau vartoja žodį „charizma“. Žmonės, gimę po šiuo ženklu, žino, kaip beveik bet kurią situaciją paversti savo naudai, nes  yra tvirtai įsitikinę, kad jie yra protingi, gražūs ir visada teisūs. Perduodant žinutę ar informaciją kitiems, nesvarbu, ar tai daroma telepatiškai, ar kitaip, Svarstyklės visada  įrodo esančios teisingos ginčydamosi. Bet jei taip neatsitiktų, šio ženklo atstovai gali  kaip reikiant supykti. Todėl aplinkiniai stengiasi bet kokia kaina to išvengti.

 

Mergelė – tiki tiesmukumu

Nepaisant to, Mergelėms  svarbiausia tvarka ir taisyklės. Tačiau labai dažnai šios taisyklės yra simbiotiškai susijusios su asmeniniu Mergelės tikėjimu. Pavyzdžiui, šio ženklo atstovai gali būti įsitikinę, kad punktualumas ir tikslumas yra žmogaus pranašumas, bet tuo pat metu  jie gali vėluoti. Vėlgi, Mergelė, žinoma dėl savo punktualumo,  gali visą gyvenimą kovoti, norėdama primesti šią pareigą kitiems. Be to, šio ženklo atstovai aklai tiki, kad vaikai daug geriau įsisavina žinias mokydamiesi privačiose mokyklose. Kaip ir Avinas, Mergelės tiki tiesmukumu ir kitų žmonių žodžius dažnai laiko savaime suprantamu dalyku. Žinoma, bet šio ženklo atstovai nėra tokie impulsyvūs kaip Avinai.

 

Skorpionas – tiki mistika ir atgimimu

Skorpionai įsitikinę, kad yra reinkarnacija, o tai reiškia, kad jis šimtus kartų atgimė ir dabar tapo visiškai išmintingas. Nenuostabu, kad jis tikrai daug kartų atgimė, nes jis yra iš tų žmonių, kurie gali kartoti tas pačias klaidas. Dėl visų šių atgimimų jis tapo be galo įtarus ir nepasitikintis, nes savo gyvenime jam melavo šimtus tūkstančių kartų!

 

Šaulys – tiki, kad japonai yra ateiviai

Sunku išvardyti viską, kuo tiki Šaulys. Visų pirma, jis tiki valstybės tarnautojų geranoriškumu. Kai kas nors būna agresyvus, jis tai paaiškina tuo, kad žmogus tikriausiai turi asmeninių problemų. Šaulys pasikliauja sėkme. Jis mano, kad katės gali kalbėti, bet jos to nenori, o delfinai ir japonai yra antgamtiškos būtybės, atkeliavusios iš kosmoso. Jis taip pat tiki, kad jei tikrai labai stengsiesi, galima atlikti darbą per 2 valandas, kuris iš esmės užtrunka dvi dienas.

 

Ožiaragis – tiki savo nuopelnais

Ožiaragis save laiko labai protingu žmogumi, darbščiu, eruditu ir talentingu – apskritai viskuo, ko neturi kiti žmonės. Laikydamas save išskirtiniu,  kartais jaučiasi vienišas ir apleistas. Nepaisant to,  Ožiaragis mano, kad jis įkvepia tikėjimą ir tuo pačiu jaučia pagarbą tiek žemesniojo rango, tiek ir aukšto rango kolegoms. Tuo pačiu  ir jis užsitarnauja kitų susižavėjimą bei pagarbą dėl savo  neįtikėtinų savybių. Svarbiausia, priimdami sprendimus, šio ženklo atstovai viską iš anksto apgalvoja, apskaičiuoja. Tikriausiai dėl to, kad nepagrįstai nepasitiki kitais žmonėmis.

 

Vandenis – tiki esąs neklystantis

Ko gero Vandenis yra vienintelis suaugęs žmogus, kuris tiki – ne, žino, kad tik jo nuomonė yra teisinga ir prasminga. Tai liudija ilgametė jo praktika visada būti teisiam. Be to, Vandenis įsitikinęs, kad jis niekada neklysta ir niekada nedarė klaidų praeityje. Net tada, kai viskas klostėsi ne taip, kaip jis manė. Anot jo, tai nebuvo klaida, o tik dar viena paraleliška tikrovės versija. Kitaip tariant, vienintelis dalykas, kuriuo Vandenis tiki, yra jo paties neklystamumas. Todėl jį  žeidžia  bet kokios prielaidos, kad jis  pasielgė neteisingai.

 

Žuvys – tiki daug kuo

Norint suprasti šio ženklo atstovus, reikia vienas po kito išsklaidyti dešimtis šydų, kuriais jie yra apsigaubę ir tik tada galima bus  suprasti jų romantišką ir mįslingą asmenybę. Vienintelis dalykas, kuris tikrai  daro  Žuvis pranašesnes prieš kitus, kad jos daug kuo tiki. Ir nėra prasmės klausinėti. Greičiausiai jie patys nežino. Aišku viena, kad tikrai tiki meile. Žuvys tiki, kad kada nors sutiks savo gyvenimo meilę. Šio ženklo atstovai tikriausiai tiki  ir taro kortomis ar krikščioniškomis vertybėmis, anapusiniu pasauliu ir telepatija. Bet jei bandysite tai išsiaiškinti, gali pasirodyti, kad  nuimate nuo jų ne šydą, o kopūstų lapus. O po vienu sluoksniu  yra… kiti sluoksniai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą