Pabandykite suprasti fizinį ir emocinį alkį, nes persivalgymas labiau siejamas su emociniu, o ne su fiziniu alkiu. Archyvo nuotrauka

Nuolatinis alkis  kelia nemalonius pojūčius. Jei esate iš tų žmonių, kurie visada atrodo pasirengę ką nors suvalgyti, žinote, kiek tai gadina gyvenimą. Nuolatinis alkio jausmas ne tik sukelia papildomų rūpesčių, bet ir jaučiamas dirglumas.

Bayloro medicinos koledžo mokslininkai nustatė, kad sumažinus hormono asprozino, kuris yra atsakingas už gliukozės kiekį kraujyje, koncentraciją, sumažėja alkis ir žmogaus suvalgomo maisto kiekis, – rašo „Popular Mechanics“.

 

Antsvorio turintiems žmonėms yra didesnis asprozino kiekis kraujyje

Buvo atliktas eksperimentas per kurį paaiškėjo, kad kai kuriems pacientams, kurių apetitas yra neįprastai mažas, yra FBN1 geno mutacija. Šiai žmonių grupei trūksta nedidelio baltymo fragmento, iš kurio sveiko žmogaus organizme susidaro asprozinas.

Tolesnis hormono veikimo tyrimas parodė, kad junginys sąveikauja su pagumburio neuronais. Tyrimo duomenimis, asprozinas turi skirtingą poveikį dviejų tipų nervinėms ląstelėms – apetitą žadinantiems AgRP neuronams ir jį slopinantiems POMC neuronams. Dėl to hormonas padidina alkio jausmą, priversdamas organizmą reikalauti daugiau maisto.

Be to, ekspertai nustatė, kad antsvorio turintiems žmonėms yra didesnis asprozino kiekis kraujyje. Pasak mokslininkų, dabar sukurta priemonė, visiškai neutralizuojanti hormono veikimą. Pirmieji klinikiniai tyrimai jau atlikti.

Nacionalinėje mokslų akademijos leidinyje (PNAS) paskelbtas tyrimas badą sieja net su padidėjusia agresija, ypač kai cukraus lygis kraujyje yra per žemas.

Kitaip tariant, „mažas cukraus kiekis kraujyje gali paversti jus monstru“.

 

Svarbu, kad būtų subalansuota mityba

Laimei, tai galima sustabdyti. Dietologas Downas Jacksonas Blatneris pateikia keletą patarimų.

Žinia, yra tinkamų ir netinkamų užkandžių. Paprastieji angliavandeniai arba paprastasis cukrus  greitai sunaikinami organizme. Tai yra, cukraus lygis organizme greitai pakyla, taip pat greitai ir krinta. Tai, kaip jūs suprantate, yra netinkami užkandžiai.

Tinkami užkandžiai turi mažą glikemijos indeksą. Norėdami sustiprinti efektą, galite naudoti derinius. Pavyzdžiui, vartokite daržoves, turinčias daug skaidulų ir skysčių, kartu su baltymų užkandžiais. Pavyzdžiui, mango + pistacijos, obuoliai + migdolai, bananai + graikiniai riešutai, vyšniniai pomidorai + sūris.

Tačiau nelaukite, kol atsiras stiprus alkis. Problemas būtina spręsti iš karto. Išalkus, užkandžiai  tikrai nebus naudingi, nes suvalgius, tikrai norėsite daugiau jų.

Ne mažiau svarbu, kad būtų subalansuota mityba. Tai yra kiekviename valgyme turėtų būti baltymų, neskaldytų grūdų ir sveikų riebalų. Tokiu atveju energija ir maistinės medžiagos lėtai į organizmą patenka kelias valandas.

O jei valgysite nesveiką maistą, maistinių medžiagų lygis yra panašesnis į kalnelius.

Pilno grūdo produktai suteikia energijos, baltymai ir riebalai – sotumo, daržovėse yra ne tik vandens, bet ir skaidulų, taip pat reikalingų vitaminų ir mineralų.

Taip pat svarbus ir mitybos grafikas. Jei planuojate  valgyt tris  kartus per dieną, maždaug kas 5–6 valandas, tada einate neteisingu keliu. Mat per didelis intervalas ar praleidžiamas maistas yra tinkama priemonė stipriam alkiui atsirasti. Dėl to galite  iš karto suvalgyti visos dienos normą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą