Jau kurį laiką draugauju su vaikinu artimai. Tai yra turime lytinių santykių, bet labai bijau pastoti. Reikalas tas, kad dažnai santykiaujame be prezervatyvo, nes taip nori mano vaikinas. Sako, kad taip maloniau. Man labai patinka su juo mylėtis, bet net bijau pagalvoti, kas nutiktų, jei tapčiau nėščia…

                                                                                                   Nika,17 metų

 

Žinia, norint pastoti, kiaušialąstę turi apvaisinti spermatozoidas, bet nuo jo taip pat daug kas priklauso.  Kiaušialąstė „gyvena“ vidutiniškai 48 valandas, o spermatozoidas – 72 valandas. Tačiau ne per kiekvieną menstruacijų ciklą įvyksta ovuliacija, ne kiekviena kiaušialąstė  būna pilnavertė, tai yra tinkama apvaisinimui. Būna atvejų, kai kiaušialąstė pasitaiko su defektu, todėl embrionas žūsta per kelias dienas. Tai reiškia, kad mergina ar moteris nepastoja.

Norint apvaisinti kiaušialąstę – tai ne vieno, o kelių šimtų spermatozoidų darbas. Todėl net apie 300 spermatozoidų aktyviai braunasi  per apvalkalą į kiaušialąstę, bet pavyksta tai padaryti tik vienam  „išrinktajam, kuris ir nusėda kiaušialąstėje, o jos apvalkalas tučtuojau tampa nepraeinamas kitiems. Bet jei kiaušialąstė ir bus pilnavertė,  tačiau gali paaiškėti, kad atsidūręs joje spermatozoidas  yra su trūkumais, nevaisingas. Išeina, kad embrionas nebus pilnavertis. Vadinasi, nebus ir nėštumo.

Ką visa tai reiškia?  Net jei ir „viskas įvyko viduje“, neįmanoma numatyti nėštumo pradžios. Todėl klausinėti savęs ar gydytojų: „Ar galėjau pastoti?“ prieš menstruacijų pradžią ar kiek vėluojant joms –  beprasmiškas reikalas. Nes gydytojams aiškiaregio sugebėjimai, kartu su  medicinos diplomu nėra išduodami.

Todėl dar kartą vertėtų įsidėmėti: net jei lytinių santykių dieną buvo ovuliacija, o visa spermatozoidų porcija pateko į jus, kol menstruacijos neims vėluoti, nieko nepavyks sužinoti. Nes net jei kiaušialąstė ir buvo apvaisinta, embrionas gali būti su defektu ir žūti iki prasidedant menstruacijoms arba prasidėjus joms.

Taigi, dar kartą vaizdžiai paaiškinsiu nėštumo pradžios sąlygas, kad nekiltų jokių abejonių ir neliktų neaiškumų: prasideda ovuliacija (kiaušialąstė išsiskiria iš folikulo), bet kiaušialąstė turi būti brandi ir pilnavertė. Mažiausiai 300-400 spermatozoidų turi pulti kiaušialąstę ir prasiveržti pro jos apvalkalą.  Atsitiktinai patekęs, laimingasis spermatozoidas taip pat turi būti pilnavertis. Ir, žinoma, norint sėkmingai apsivaisinti (pastoti) moters organai ir funkcijos turi būti tam pasiruošusios ir  užtikrinti nėštumo pradžią. Tai yra turi būti sveiki ir tinkamai funkcionuoti. Pavyzdžiui, kiaušintakiai yra tinkami ir funkcionalūs, gimda nėra pažeista ir panašiai.

 

“YouTube” vaizdo įrašas

seksologas Liudvikas Petravičius

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą