Stop kadras

Kokia galimybė pastoti? Maža, bet ne nulis. Mat erekcijos metu išsiskiriančio tepalo sudėtyje vis dar yra tam tikras spermos kiekis. Bet apskritai, jei, išskyrus tepimą, nebuvo spermos, ejakuliacija nebuvo net dalinė, tai pastojimo tikimybė yra dar mažesnė net ir nenaudojant prezervatyvo.

Bet tikrai nereikėtų užsiliūliuoti, nes viskas yra labai individualu. Pavyzdžiui, daug vyrų  praktikuoja nutrauktą lytinį aktą su partnere ir nėštumo niekada nebuvo. Tačiau tam gali būti daugybė priežasčių: pradedant moteriškomis ligomis ir baigiant abiejų partnerių nevaisingumu. Todėl vargu, ar kas nors  galėtų tiksliai atsakyti į jūsų klausimą, išskyrus gydytoją specialistą, kuris  apžiūrėtų  ir įvertintų priežastis.

Dar 1993 metais JAV  mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad nėra spermatozoidų skystyje prieš ejakuliaciją. Tais pačiais metais spalio mėnesį mokslininkai publikavo straipsnį, kur buvo rašoma, kad prieš ejakuliaciją skystyje daugeliu atvejų nėra spermatozoidų arba jų būna labai mažai. Tai galima paaiškinti tuo, kad jie liko iš ankstesnės ejakuliacijos.

Tuo tarpu 2003 metais Izraelyje atliktas tyrimas įrodė, kad prieš ejakuliaciniame skystyje apskritai nėra spermos. Taigi teiginys, kad „tepalas“ (prieš ejakuliaciją), atsirandantis varpos seksualinės stimuliacijos metu, ir jame  esantys spermatozoidai, kurie ir gali būti nėštumo priežastis, yra medicinos mitas.

Vienaip ar kitaip, bet verta įsidėmėti, kad turint nesaugių lytinių santykių, moteris rizikuoja pastoti. Tokiu atveju rizikos procentą galima sumažinti imantis teisingų veiksmų. Pirmiausiai visada naudokitės prezervatyvais.

Taip pat svarbu, kad lytiniai santykiai nevyktų ovuliacijos metu ar po jos dar dvi dienas, nes tai yra pavojingiausias laikotarpis. Čia kalbama apie moterį.

Šiuo konkrečiu atveju jūs nebaigėte, tačiau lytinių santykių metu, kaip ir buvo minėta aukščiau,  išsiskiria priešsėklinis skystis, kuriame  nors ir yra labai mažas spermatozoidų kiekis, bet jūs atsimenate, kad apvaisinimui gali pakakti ir vieno spermos lašo. Todėl geriau nerizikuoti.

Bet kuriuo atveju yra nėštumo rizika, nors greičiausiai ji yra labai maža.  Primenu, kad  moteris pastoti vidutiniškai turi tik 3 dienas per mėnesį.

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą