Meilės sau kokybė tiesiogiai lemia meilės, kurią gaunate iš kitų žmonių, kokybę. Todėl pirmiausiai susikurkite tai ir viskas, kas yra žemiau šio standarto, pradės nykti, palikdama vietos tik tam, kas jums labiausiai tinka ir yra gerai. Archyvo nuotrauka

Yra viena frazė, kurią kiekviena moteris svajoja išgirsti iš savo mylimojo. Kai kurie iš jūsų tikriausiai pamanėte, kad tai yra frazė: „Aš už viską sumokėsiu“. Tai irgi tiesa.

Tačiau dar labiau įsimylėjusi mergina svajoja išgirsti visai kitus žodžius, būtent: „Aš tave myliu“. Ir iškart kyla klausimas, ar būtina tai sakyti? Ar būtina prisipažinti merginai meilėje, ypač jei abejojate jos jausmų nuoširdumu?

Visiško nežinojimo šalininkai ir radikalių vyriškų judėjimų atstovai vienareikšmiškai pasakys: „Ne, to negalima daryti. Kadangi tokiu atveju mergina praras domėjimąsi jumis. Bet, vis dėlto, yra keletas situacijų, kai merginai galima pasakyti, kad tu ją myli. Ir tai tau bus tik geriau.

O kaip teisingai prisipažinti  merginai, ar kada nors susimąstėte? Tačiau pirmiausia išsiaiškinsime, kada tai niekada neturėtų būti daroma.

Pirmas atvejis

Santykių pradžioje nereikėtų prisipažinti merginai, kad esate ją įsimylėjęs. Ypač jei dar nebuvo tarp jūsų intymumo. To negalima padaryti, net jei jaučiate abipusę simpatiją.

Su kuo tai susiję? Taip, merginai tikrai bus malonu išgirsti tokius žodžius. Bet tai reiškia, kad jai visiškai atsiversite. O santykių pradžia – žaidimas, kuriame pamažu vienas kitą vis labiau imate pažinti. Kai mergina vis dar abejoja, ar tavo ketinimai rimti, ar ne. Myli tu ją ar ne? Jos tikslas šiame žaidime yra atskleisti jūsų ketinimus. O jei atsiveriate merginai visiškai, jai žaidimas baigtas. Ji laimėjo.

Tai nereiškia, kad ji iškart jus paliks. Tačiau mergina supras, kad esi visiškai jos kontroliuojamas. Ir tai reiškia, kad ji mažiau dės pastangų ir investuos į šiuos santykius. Tikriausiai net manipuliuos tavimi ir reikalaus daugiau. Juk ji supranta, kad tu niekur nedingsi.

Be to, beveik iš karto galite pamatyti neigiamą meilės pareiškimo poveikį. Ypač jei užduosite jai klausimą: „Ar tu man jauti jausmus?“, o ji atsakys: „Tu per daug skubi“.

Tai yra, ji suprato tavo ketinimus. Ir kol esi netikrumo būsenoje, mergina nusprendžia, kada tau atskleisti savo jausmus. Be to, ji atidės šį momentą kuo ilgiau, taip išlaikydama intrigą.

Antras atvejis

Be to, nereikia prisipažinti savo meilės merginai, kai nesate tikri dėl jos jausmų. Ir, jūsų nuomone, ji jų nepakankamai parodo. Priežastis, kodėl to negalima daryti, yra lygiai tokia pati, kaip ir pirmuoju atveju. Jūs visiškai jai atsiversite ir paslaptingumo efektas iš jūsų pusės išnyks.

Tokioje situacijoje kai kurie vyrai, norėdami išprovokuoti moterį išreikšti jausmus ir pasiekti tikrumo, sako: „Aš tave myliu“, kad išgirstų atsakymą: „Aš taip pat tave myliu“. Bet jei taip neįvyksta, vyras atsiduria dar silpnesnėje – vargstančiojo – padėtyje. Ir su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Tokie kaip pavydas, kontrolė ir susireikšminimas.

Trečias atvejis

Tai taip pat reiškia, kad į santykius investuosite daug ir beveik nieko negausite mainais. Ypač jei tai liečia juslinį aspektą, kai mergina tave šiek tiek apkabina ir pakšteli į skruostą, ir viskas tuo baigiasi.

Tu viso šito pasiilgsi ir nežinosi ką daryti O savo jausmų viršūnėje tu jai pasakei: „Aš tave myliu“. Tavo motyvas labai aiškus. Manai, kad tokiu būdu sulauksi tokio paties atsako į savo jausmus. Tai yra, galvosi, kad ji nusišypsos ir pakibs tau ant kaklo. Tačiau vargu ar taip nutiks.

Kadangi mergina tikisi išgirsti meilės pareiškimą iš vyro ar vaikino, kurį vertina. Vyrai, kurių reikšmė jai yra aukšto lygio. Ir jei ji praktiškai į tave neinvestuoja, tada tavo reikšmė jai yra gana žema arba net lygi nuliui.

Svarbu suprasti vieną dalyką. Meilė nėra žodžiai. Meilė yra veiksmas. O jei mergina dėl tavęs nieko nedaro, neapsikabina, nesibučiuoja – ji tavęs nemyli.

Tačiau kai kuriems vaikinams kyla klausimas: „Kodėl ji susitikinėja su manimi?“.

Atsakymas slypi paviršiuje – jai tai patogu. Nors mergina tau niekada nepasakys: „Aš su tavimi, nes man taip patogu. Ir aš nenoriu nieko keisti savo gyvenime“. Iš tiesų, tokiu atveju reikia su ja skirtis ir ji turės pradėti naują gyvenimą nuo nulio. Ko ji dabar nenori daryti.

Ir juo labiau nereikia prisipažinti merginai meilėje, kai net nebendraujate, kol jos ieškote. Kai kurie vyrai galvoja tokią akimirką: „Jei išpažinsiu jai savo jausmus, tada ji supras, kad aš rimtai. Aš noriu būti su ja visą likusį gyvenimą. Ne taip, kaip visi kiti jos gerbėjai“. Bet tai yra kliedesys.

Kaip minėta – meilė  įrodoma ne žodžiais, o darbais. O jei merginai dovanoji dovanas, ja rūpiniesi, dažnai skambini ir rašai, kvieti į pasimatymus – ji puikiai supranta, kad tu ją myli. Bet ji neprisileidžia prie savęs, nes nejaučia tau jokių jausmų. Ir šiuo atveju turi dvi galimybes – arba palikti ją, arba įrodyti darbais, supurtyti jos emocijas,  kad ji jus įsimylėtų.

Ketvirtas atvejis

Tarkim, žinai, kad mergina tau jaučia stiprius jausmus. Viskas lyg ir gerai. Ir daugelis vaikinų šiame santykių etape daro dažną klaidą, paversdami meilės pareiškimą kasdieniu ritualu.

Tarkime, kiekvieną rytą pabudę apsikabinate ir pasakote vienas kitam: „Labas rytas, saule. Aš tave myliu”. Arba kai atsisveikindami, kalbėdami telefonu, vienas kitam nuolat sakote: „Myliu tave, bučiuoju tave“.

Tačiau tai nebūtinai turi būti žodis „meilė“. Bet jeigu kasdien pabrėšite merginos išskirtinumą, sakydamas, kad ji vienintelė, ypatinga, tu jos labai pasiilgsti ir ji geriausia už tai, kas nutiko tavo gyvenime, tai taip pat yra grubi klaida.

Kodėl to daryti nereikia? Kadangi mergina po kurio laiko pajus vadinamąjį „persivalgymo efektą“. O jai tavo meilės pareiškimas pavirs ta pačia kasdienybe, kaip ryte pavedžioti šunį ar prieš miegą paskaityti naujienas socialiniuose tinkluose. Be to, tokių savo veiksmų dėka merginai tapsite visiškai nuspėjami ir ji paprasčiausiai nebevertins jūsų.

Todėl dažnai su mergina  neverta kalbėti apie savo jausmus. Ji visada turi abejoti, ar tu ją myli, ar ne. Taip, galbūt matėte pakankamai romantiškų filmų, kuriuose veikėjų jausmai vienas kitam nukrypsta nuo masto, ir jie nuolat apie tai kalba. Bet tai tik gražus vaizdas. Toli nuo realybės.

Dabar įsivaizduokite serialą su keliais šimtais serijų. Ir kiekvienas iš jų prasideda tuo, kad pagrindiniai veikėjai vienas kitam prisipažįsta meilėje. Žinoma, po dešimties serijų, jei ne anksčiau,  pradės pykinti dėl tokio saldaus nuspėjamumo.

Todėl nebūtina meilės pareiškimo paversti ritualu. Ir juo labiau nereikia pulti į kraštutinumus, kai pradedate ginčytis su mergina, kuris kurį labiau mylite.

Beje, tas pats pasakytina ir apie meilės pareiškimus po skandalų. Kai pirmą kartą susiginčijate su mergina, tada susitaikote ir išpažįstate vienas kitam savo jausmus. Tokiu atveju jos galvoje susiformuoja psichologinis modelis: „Norint atnaujinti jo jausmus, reikia padaryti ką nors neigiamo“. Pasirodo, kai ji vėl norės išgirsti žodžius „aš tave myliu“, ji išves jus iš emocinės pusiausvyros kažkuo neigiamu.

Penktas atvejis

Jūs neprivalote sakyti merginai, kaip stipriai ją mylite, jei norite, kad ji jus gerbtų ir brangintų. Vėlgi, priežastis slypi paviršiuje. Jei ji nesiruošia rimtai draugauti, tavo meilės deklaracijos jai reikia tiek pat, kiek skėčio žuviai, kaip kremo nuo saulės kurmiui.

Jei sakai merginai, kai jai dabar to nereikia, taip bandai parodyti, kad tau jos reikia. Bet klausimas kitas. O žodžius „aš tave myliu“ ji nori išgirsti iš jai reikšmingo vyro. Todėl tavo reikšmė merginai dabar yra lygi nuliui. Vienaip ar kitaip, bet galbūt jai bus malonu išgirsti tavo meilės pareiškimą.

Bet klausimas kitas, tavo reikšmė po to dar labiau sumažės. Ir toks veiksmų algoritmas nenuves  toliau kaip iki „draugo zonos“.

Dabar pereikime prie svarbiausios šio straipsnio dalies. Kada merginai galima prisipažinti meilėje ir kaip tai padaryti teisingai.

Jei kalbėtume apie pirmąjį meilės pareiškimą, geriausia tai daryti tada, kai mergina jau pirma tai tau prisipažino. Ir kas labai svarbu, mergina anksčiau į tave daug investavo, todėl tavo vertė jai yra aukšto lygio. Tuo pačiu metu, kas yra ne mažiau svarbu, mergina netapo visatos centru.

Priešingu atveju, jei jūsų reikšmė merginai yra didelė, tada jūsų pasakyta frazė: „Aš tave myliu“ bus paskutinis žingsnis siekiant jos. Jūsų jausmų pripažinimas bus kitas jūsų santykių vystymosi etapas. Tas pats, kaip, pavyzdžiui, sprendimas pradėti bendrą gyvenimą.

 

Būtina vengti pertekliaus poveikio

Bet apie tai galima kalbėti tik tada, kai mergina savo veiksmais parodė savo ketinimų rimtumą. Ir pageidautina, kad ji tai parodytų ne tik tada, kai jūsų santykiuose viskas gerai, bet ir per krizę. Pavyzdžiui, kai, neduok Dieve, turite problemų arba sunkiai susergate. Ir jei tokiu momentu ji padarė viską, kad jūs kuo greičiau ir neskausmingai išgyventumėte šią krizę, tada galite būti tikri, kad ji turi rimtų planų jūsų atžvilgiu.

Jeigu jau anksčiau merginai išpažinote savo jausmus, tada galėsite dar kartą su ja apie tai pasikalbėti. Tačiau jokiu būdu neturėtumėte persistengti. Tai galima padaryti ne daugiau kaip kartą per mėnesį, kad būtų išvengta pertekliaus poveikio.

Koks yra teigiamas meilės pareiškimo poveikis? Tai sustiprina poros emocinį ryšį. Taip, visiško ignoravimo šalininkai teigia, kad to niekada nereikėtų daryti. Tačiau jų santykiai trunka ne ilgiau kaip dvejus ar trejus metus dėl didelės vyrų svarbos. Tačiau laikui bėgant mergina pavargsta vaizduoti paklusnumą, ir ji išeina. Tai atsitinka 100 procentų atvejų.

Mergina nori šalia savęs matyti ne trenerį, o stiprų ir save žinantį vyrą, kuris nepakliūva į manipuliacijas, bet kartu suvokia savo merginą kaip asmenybę.

Ir viena pagrindinių daugelio šiuolaikinių porų problemų yra sąveikos trūkumas emocijų lygmenyje. Kai partneriai mažai bendrauja, kai neturi bendrų interesų. Ir iš tikrųjų jie gyvena kaip kaimynai, nesuprasdami vienas kito norų. Tai taikoma tiek vyrams, tiek moterims.

Tačiau kartu svarbu nepadaryti dar vienos grubios klaidos ir suprasti, kad žodžiai „aš tave myliu“ – tai atlygis merginai už rūpestį tavimi, už investiciją. Mergina taip pat turėtų būti pirmoji, kuri jums pasakytų apie savo jausmus. Ir pageidautina, kad ji tai sakytų dar dažniau. Priešingu atveju jūsų santykiai primins vienpusį žaidimą.

Kitaip tariant, kalbėdami apie savo jausmus neužkariausite merginos širdies, o juo labiau – nereikia maldauti abipusio prisipažinimo. Nereikia skubėti kalbėti apie meilę pirmajame santykių etape, nes svarbu išlaikyti intrigą. Be to, jums nereikia nieko įrodinėti žodžiais.

Kartoju, meilė – tai ne žodžiai, o pirmiausia veiksmai. Ir kai pasakai merginai apie savo jausmus, tai ne kas kita, kaip dėkingumas už jos investicijas į tave.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą