Balta patalynė suteikia švaros ir ramybės jausmą, o tai prisideda prie geresnio miego. Archyvo nuotrauka

Ar daug laiko  prireikia, norint užmigti ir ilgai vartotės lovoje? Žinia, nemigos priežastys  gali būti įvairios, tačiau tikrus niekadėjus galima suskaičiuoti ant pirštų. JAV Nacionalinio miego fondo atliktas tyrimas rodo, kad žmonės daug geriau miega, kai jų miegamieji yra patogūs ir švarūs, o patalynės užvalkalai būna baltos spalvos. Pranešama, kad Fondo apklausoje dalyvavo daugiau nei 1500 žmonių nuo 25 iki 55 metų amžiaus, rašo darynmae.com.

 

Lova skirta tik miegui ir seksui

„Išsamiai ištyrėme, kaip įvairios medicininės ir elgesio problemos veikia miegą, ir nustebome, koks jautrus žmogus gali būti garsams, kvapams ir vaizdiniams, kai kalbama apie naktinį poilsį“, – sako eksperimento vadovas Davidas Cloudas.

Anot jo, atlikus tyrimą paaiškėjo, kad 42 proc. eksperimentuojančiųjų nepatyrė jokių miego problemų: jie akimirksniu pasinėrė į saldžius sapnus ir pabudo žvalūs.  Tačiau likusiems  užmigimo problema virto tikra kankyne. Tarp fizinių priežasčių: nepatogus čiužinys ir šiurkšti patalynė, buvo per karšta kambaryje, ryški šviesa, kvapas (trikdė tris iš keturių apklaustųjų) ir pašalinis triukšmas. „Įsidėmėkite visiems laikams: lova skirta tik miegui ir seksui“, – įsitikinęs eksperimento vadovas Cloudas.  Tačiau ne paslaptis, kad daug žmonių lovoje žiūri televizorių, skaito knygas, geria kavą,  o paskui stebisi, kodėl jie negali ilgai užmigti.

Taigi, per eksperimentą buvo išsiaiškinta, kad labai svarbus sveiko nakties miego komponentas yra patalynės spalva! Nors minkštos pagalvės ir kvapnūs užpildai nepadėjo išspręsti rimtų rūpesčių, užtat patalynės spalvos pakeitimas daugeliui tiriamųjų padėjo puikiai pailsėti.

 

Balta spalva tampa raktu į geresnius sapnus

Taigi, anot tyrėjų, puikus miegamojo spalvų derinys: šviesiai rausvos sienos ir sniego baltumo patalynė. Mat abu atspalviai turi raminamąjį poveikį ir gali ne tik nuraminti neigiamas ar priešiškas emocijas, bet ir padeda atpalaiduoti raumenis vos per 10-15 minučių. Be to, balta patalynė suteikia švaros ir ramybės jausmą, o tai prisideda prie geresnio miego. Tuo tarpu ryškios patalynės spalvos ir puošnūs raštai, priešingai, erzina ir jaudina psichiką. O subtilūs pasteliniai atspalviai tikrai  labiausiai tinka.

Tikriausiai ne vienas turėjo progą įsitikinti, kad daugumoje pasaulio viešbučių paklodės, antklodžių užvalkalai ir pagalvių užvalkalai yra baltos spalvos, o ne šviesiai rožiniai ar šiek tiek mėlyni.

Fondo psichologų teigimu, būtent balta spalva tampa raktu į geresnius sapnus. Žinoma, nepamirškite ir patalynės kokybės. Net jei turite balčiausias paklodes pasaulyje, svarbu, kad patalynė būtų maloni kūnui, iš storos medvilnės ar atlaso, bet nebūtų šiurkšti, slidi ir „kvėpuojanti“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą