Jei planuojate susipažinti ir skirti pasimatymus virtualiai, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad dažniausiai užsiregistruoja žmonės, kam sunkiausia gyvenime, kurie yra apkrauti problemų, jaučiasi nelaimingi ir vieniši, neturi pomėgių ir veiklos, turi žemą savivertę, kenčia nuo psichologinių problemų ir panašiai. Archyvo nuotrauka

Atkreipiame dėmesį, kad normalumas yra labai abstrakti ir santykinė sąvoka, susijusi su pažintimis. Trumpai tariant, kiekvienas turi savo „normalumą“. Bet bendrai pasakius, mes turime omenyje normalų adekvatų vyrą, malonų, rūpestingą, laisvą, gero būdo, galintį kurti sveikus santykius ir taip toliau.

Deja, bet pažinčių svetainės nepateikia tiek informacijos, kiek atrodo. Nuotrauka (rečiau vaizdo įrašas) ir aprašymas – tai viskas, ką mato vartotojas. Ir pagal tiek negausių žinių reikia greitai susidaryti  įvaizdį apie žmogų ir apsispręsti: patinka jis ar ne. Žodžiu, belieka pasikliauti tik šia informacija ir daryti išvadas. Nedaug. Bet kiek yra, tiek yra.

Svarbu žinoti, kad  „nenormalioje“ anketoje bus nurodyta bet kas, išskyrus svarbią informaciją: koks žmogus prieš mus. Bus visko: kilometrų ilgio reikalavimų sąrašai, pasipiktinimas motina ir gyvenimu, nepagarbūs išpuoliai prieš nepažįstamus pašnekovus, moralizavimas, gal net išsprūstantys keiksmažodžiai, neslepiamos agresijos, pykčio, nepasitenkinimo, ašarų kupinos istorijos apie neteisybę, merginų klastingumą ir taip toliau.

Visa tai daug ką pasako: vyras turi neišspręstų asmeninių problemų, jis yra nuolatinis ir ilgalaikis pažinčių svetainių lankytojas. Kitaip sakant, sėdi ten jau seniai ir niekas neskuba atsakyti į jo „laisvą vietą“. Ir tai jį kaip reikiant piktina ir siutina. Greičiausiai jis yra  psichologiškai traumuotas, socialiai neprisitaikęs, turi psichologinių problemų, yra vedęs arba įsipareigojantis. Tai yra mokantis alimentus, pasiėmęs paskolą ir panašiai.

Svarbu atsiminti, kad kuo ilgiau vyras sėdi pažinčių svetainėje, tuo labiau ji keičia jį.  Apie tai jau rašiau savo ankstesniuose straipsniuose, kodėl pažinčių svetainėse tiek daug agresyvių vyrų, kurie kelia aukštus reikalavimus?

Tarkim, įprastoje anketoje bus trumpa ir suprantama informacija: kas aš esu (tai labai svarbu), ką veikiu, ką mėgstu, kur dirbu, ką siūlau (paprasta ir suprantama kalba: susitikti, pabendrauti,  pasivaikščioti ir panašiai. Atrodo paprasta, bet iš tikrųjų tokio pobūdžio anketa yra užduotis su žvaigždute.

Kadangi bet kuri mergina gali paklausti: bet kaip tada suprasti, kad vyras tikrai normalus, jei visi gali nukopijuoti normalaus vyro anketą? Tam yra tik vienas atsakymas: tik susitikus ir pabendravus jūs tai galėsite išsiaiškinti ir suprasti.

Kita vertus, sunkumas dar slypi ir tame, kad susitikus vyrukas gali meistriškai „normaliai“ elgtis, nors neilgai ir ne su visais,  nes  „ūsai“, anksčiau ar vėliau,  vis tiek „nulinks“.

Galima apsimesti normaliu vyruku, mano pastebėjimais, nuo 3 iki 6 mėnesių. O štai tada ir išryškėja tikroji asmenybė. Tačiau per šį laiką mergina gali  ir įsimylėti. Arba nekreipti dėmesio į pavojaus signalus. Bet tai yra  jau kito straipsnio tema.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą