Viskas gali pablogėti, jei jis pradės skleisti apie jus žeminančias paskalas. Prisiminkite, gal jis draugaudamas su jumis, buvo įpratęs apkalbėti savo draugus ir giminaičius. Tada priimkite sprendimą. Archyvo nuotrauka

Svarbiausia, nenusileisti iki jos lygio ir problemą spręsti kitu būdu. Išsiskyrimai dažnai būna labai skausmingi abiem pusėms. Kai atrodo, kad niekur nėra blogiau, paaiškėja, kad jūsų kažkada mylimas žmogus pasakoja apie jus nemalonius  dalykus ar netiesą. Žinoma, jūs negalite priversti žmogų užčiaupti burną. Kiekvienas į apkalbas ar skleidžiamus gandus reaguoja skirtingai, todėl jūs turite išmokti tinkamai reaguoti į tokį elgesį.

 

Įdomų žmogų už nugaros  visada apkalba

Jūsų dėmesiui  keli patarimai šiuo klausimu. Manau , kad tai padės išspręsti susiklosčiusius nemalonumus.

Prieš reaguojant viešai, mėginkite atitraukti savo mintis nuo to. Pabandykite suprasti, kaip jaučiatės. Dažniausios reakcijos – pyktis, pasipiktinimas, nusiminimas – yra visiškai normalios.

Taip pat galite pamėginti būti pranašesnė už apkalbų skleidėją: „Aš niekada to nebūčiau padariusi!“, „Bet vis tiek jis galvoja apie mane…“, „Gerai, kad aš su juo ir išsiskyriau“.

Svarbu suvokti  savo jausmus, kad būtų galima susitvarkyti su prieštaringomis emocijomis, taip pat nusistatyti elgesio taktiką, o ne  iš musės daryti dramblį.

Tiesa ta, kad apie kiekvieną daugiau ar mažiau įdomų žmogų už nugaros  visada apkalba. Kai kurie žmonės negali susitaikyti su tuo, kad kiti yra sėkmingesni ir jiems geriau sekasi. Todėl apkalbėjus juos tarsi ir palengvėja.

Tikriausiai dabar šios apkalbos sukelia jums aštrų skausmą, ir tai reikia išgyventi. Bet ar šis melas jus vargins po mėnesio, po metų? Jei ne, jei suprasite, kad galite susitvarkyti ir ateityje iš to tik pasijuokti, tada paleiskite visa tai ir nekreipkite dėmesio.

Tačiau tais atvejais, kai gandai  ar apkalbos gadina jūsų reputaciją (pavyzdžiui, kaltina jus nesąžiningumu, sukčiavimu, net vagyste), tada turėtumėte imtis atitinkamų veiksmų.

Tokiais atvejais svarbu atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų jausmai jam nėra pakankamai stiprūs, kad peržengtumėte ribas arba dar blogiau – vėl sueitumėte.

Antra, prieš pasikalbėdama su savo buvusiuoju, prisiminkite, kiek laiko praėjo nuo jūsų  išsiskyrimo. Tikriausiai vaikinas gandus skleidžia ne todėl, kad jam tai patinka, o todėl, kad jam pačiam vis dar skauda. Žinoma, tai jo neatleidžia nuo tokio elgesio. Tačiau nepamirškite, kad jis taip pat yra žmogus, turintis silpnybių.

Trečia, viskas gali pablogėti, jei jis pradės skleisti  apie jus žeminančias paskalas. Prisiminkite, gal jis draugaudamas su jumis, buvo įpratęs  apkalbėti savo draugus ir giminaičius. Tada priimkite sprendimą.

Jei pokalbis neišvengiamas, ramiai, bet tvirtai pasakykite buvusiajam, kad jis liautųsi tą daryti. Jei nenorite jį matyti akyse, tada parašykite jam. Tikėtina, palengvės. Geriausiu atveju jis pripažins savo klaidą ir atsiprašys.

O jei vaikinas tiesiog supyko dėl ko nors ant jūsų ir pradėjo skleisti gandus? Jo elgesys nėra jūsų  problema, todėl užblokuokite jį, kur tik įmanoma, paaiškinkite situaciją draugams ir šeimos nariams. Ir tegul tai lieka ant jo sąžinės.

 

Bumerango dėsnio dar niekas neatšaukė

Įsivaizduokite situaciją: šuo sėdi kelio pakraštyje, o keliu važiuoja automobiliai. Šuniui įdomu stebėti judančius objektus, jis nori vytis. Šuniukas pradeda vytis kiekvieną mašiną ta ir priešinga kryptimi, o mašinos vis važiuoja ir važiuoja… Netrukus šuo išsekęs krenta.

Šuo – jūsų dėmesys, automobiliai – gandai ir apskritai bet kokios neigiamos emocijos. Vaizdžiai kalbant, jei bėgiosite paskui kiekvienas paskalas, greitai išeikvosite energiją ir jėgas.

Jūs neprivalote reaguoti į apkalbas vien todėl, kad jos egzistuoja. Ir todėl, kad tai nesuteiks jums jokio džiaugsmo. Laikykitės atokiau nuo gandų ir paskalų, ir pamatysite, kaip jos nustos  daryti jums kokią nors įtaką. Kaip manote, ar įžymybės dažnai skaito straipsnius apie save internete? Jos paprasčiausiai to nedaro, nes jaučia, kas rašoma apie jas ir turi svarbesnių rūpesčių bei darbų.

Be to, kuo labiau ginsitės ir skelbsite gandų netiesą, tuo labiau sustiprinsite nuomonę jų tikrumu.

Pasikalbėkite su savo tėvais ir draugais apie tai, kas vyksta. Paprastas pokalbis iš širdies palengvins esamą nemalonią situaciją ir ji nebeatrodys tokia baisi. Jei draugai yra jūsų pusėje, jie taip pat gali užkirsti kelią apkalboms: nepalaikyti kalbėtojo ar tiesiog atsisakyti jų klausytis.

Jei neturite artimų draugų, o jūsų šeima nepalaiko, apsilankykite forumuose internete arba anoniminiuose pokalbiuose, kur galite tiesiog  išsikalbėti ir atsipalaiduoti.

Svarbiausia,  niekada nenusileiskite iki apkalbėtojo lygio. Jis paprasčiausiai elgiasi nesąžiningai  jūsų atžvilgiu. Karma viską sustatys į savo vietas, o galiausiai  lazda gali atsisukti kitu galu. Bumerango dėsnio dar niekas neatšaukė. Toliau gyvenkite aukštai iškelta galva ir gyvenime laikykitės savo vertybių ir idealų. Tai bus pakankamas įrodymas, kad gandai apie jus buvo vieni pramanai.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą