Žmogus gali kopijuoti ar mėgdžioti kitą žmogų ir dėl sumažėjusios savo savivertės, nepasitikėjimo savo jėgomis. Archyvo nuotrauka

Pastaruosius šešis mėnesius pastebėjau, kad mano draugė viską kopijuoja. Ji skaito tą patį, ką ir aš, eina į tas pačias vietas, žiūri tuos pačius filmus, domisi tais pačiais dalykais, keičia savo nuomonę, priklausomai nuo mano. Ji priima mano gyvenimo taisykles, įsitikinimus, įpročius, žodžius – tarsi bandytų tapti mano veidrodžiu. Be manęs ji turi dar vieną draugę, kuria, kaip suprantu, nelabai domisi. Nors ir nelaikau jos asmenybe, bet nieko negaliu padaryti.

                                                                                                              Saulė

Pirmiausiai svarbu būtų paklausti savęs: ar jus vargina, erzina, esate nusiminusi dėl to, kad draugė viską kopijuoja?  Apskritai visiškas kito žmogaus kopijavimas yra tarsi bandymas  „pavogti“ kito žmogaus asmenybę. Tai yra invazija į asmeninę erdvę, bandymas atimti to žmogaus individualumą. Kartais kopijavimas gali būti malonus, bet  dažniau erzinantis. Tai taip pat gali būti  ir pykčio ar net  agresijos apraiška.

Be to, tai gali reikšti, kad jūsų draugė prarado psichologiškai stabilų „aš“ pojūtį. Kad ji nebevertina savęs kaip asmenybė.  Ir ši būsena priverčia ją ieškoti žmogaus, kurį galėtų mėgdžioti. Jei jaučiatės nejaukiai ir norite padėti savo draugei, pasikalbėkite su ja apie tai. Pabandykite paaiškinti, kuo jūs skiriatės viena nuo kitos, kuo ji ypatinga, kodėl ją vertinate?

Tada ji galės pajusti  ir suprasti savo sugebėjimus, interesus, save. Greičiausiai ji jaučiasi nesaugi, neužtikrintai. Ir ko gero ne visada taip buvo.

Žmogus gali kopijuoti ar mėgdžioti kitą žmogų ir dėl sumažėjusios savo savivertės, nepasitikėjimo savo jėgomis. Gal reikėtų kreiptis į psichologą, padirbėti su savimi? Ar ji nustojo pasitikėti savimi? Pabandykite užduoti jai šiuos klausimus.

Taip pat jei ji nori būti labai panaši į jus, jai tikrai trūksta dėmesio, palaikymo. Ir tai gali būti būdas atkreipti jūsų dėmesį. Gal ji jaučiasi emociškai išsekusi, nereikalinga, apleista, vieniša, pažeminta?

Draugei atrodo, kad jūs esate pasitikinti savimi, turinti tvirtą nuomonę, įdomi, bet ji tikriausiai savęs taip nesuvokia. Bet kokiu atveju galite su ja pasikalbėti, tačiau kvalifikuotą pagalbą jai gali suteikti tik specialistas.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą