Pabandykite pakeisti minčių tėkmę taip, kad net ir neigiamuose įvykiuose atsiskleistų teigiamos pusės. Archyvo nuotrauka

Gyvenimas yra keistas paradoksas: mes esame tik pusiaukelėje nuo neišmatuojamai didelių iki neišmatuojamai mažų. Siūlome dešimt idėjų, kaip mažais žingsniais pasikeisti į gerąją pusę.

 

  1. Sutarkite su savo kūnu

Daugelis iš mūsų nėra per daug rūpestingi savo kūnui. Mes jį naudojame kuo ilgiau, o jei jis pavargsta, sustorėja, sensta ar suserga, skundžiamės, kad jis mums netinka. Tradicinis auklėjimas šnabžda: rūpinimasis kūnu yra silpnumo pasireiškimas. Tačiau neurologas Rickas Hansonas primena, kad netinkamas elgesys su kūnu kainuos daug, nes nesame atskirti nuo jo, o jo poreikiai yra mūsų poreikiai.

  1. Surinkite „malonumų dėžutę“

Tokioje dėžutėje, pačioje tikriausioje, galite laikyti  daiktus, kurie jums kelia malonius prisiminimus ir padeda atsipalaiduoti. Dažnai pasiliekame suvenyrus, nuotraukas, artimųjų užrašus, panaudotą bilietą į nepamirštamą koncertą … Daiktų saugojimas su istorija yra naudingas visiems, bet ypač tiems, kurie kovoja su nerimu ar depresija.

  1. Pasinerkite į natūralią vonią

Beveik visą savo istoriją žmonija priklausė nuo gamtos ir buvo su ja susijusi. Mes ne visada tai suprantame, tačiau mūsų gyvenimo ritmas yra suderintas su gamta.

Kai kuriose kultūrose jau seniai praktikuojama pasinerti į gamtą, pavyzdžiui,  japonišką „miško vonią“. Praktika numato dviejų valandų pasivaikščiojimą miške kartą per savaitę, siekiant sumažinti stresą ir nerimą. Daugelis parkų turi bioninį kraštovaizdį, kuris skatina žmones žaisti lauke.

  1. Rytą pradėkite nuo jogos

Pabudimas gali būti pati naudingiausia ir maloniausia dienos akimirka. Dar prieš išlipdami iš lovos, keletą minučių skirkite jogai.

Tos kelios minutės gali pakeisti visą dieną, nes rytinė mankšta stimuliuoja kraujotaką, subalansuoja hormoninę sistemą ir padeda organizmui atsikratyti kenksmingų medžiagų. Be to, įvairūs tyrimai patvirtina, kad jei prabudę pradėsite nuo sveiko įpročio, daug didesnė tikimybė išlaikyti sveiką gyvenimo būdą visą dieną. Unikalus aktyvių judesių ir kvėpavimo bei sąmonės koncentracijos derinys sukuria neprilygstamą gaivinantį poveikį.

  1. Naudokite juoko terapiją

Gebėjimas juoktis laikomas įgimtu. Galima sakyti, tai vienas iš žmogaus instinktų. Kai juokiatės, organizmas gamina gerai savijautai reikalingas medžiagas: neuromediatorius, endorfinus, dopaminą. Juokdamiesi jaučiame malonumą, pradžiugindami save, raumenys atsipalaiduoja. Juokas prisideda prie santykių tarp žmonių užmezgimo, nes vienija, skatina bendrą veiklą, teigiamai veikia veiklą ir kūrybiškumą, padeda atsipalaiduoti ir atsiverti naujoms perspektyvoms.

  1. Raskite teigiamą neigiamuose įvykiuose

Pabandykite pakeisti minčių tėkmę taip, kad net ir neigiamuose įvykiuose atsiskleistų teigiamos pusės. Elkitės kaip su žaidimu ir nesikabinkite į nesėkmes, pavyzdžiui, blogai pasibaigusius santykius, finansinius sunkumus ar sveikatos problemas. Pabandykite juose rasti ką nors teigiamo. Pavyzdžiui: esu nusiminusi, nes santykiai nepasiteisino, tačiau turėjau laiko suformuluoti lūkesčius būsimos antrosios pusės atžvilgiu, suprasti, kokių savybių joje iš tikrųjų norėčiau matyti.

  1. Pasinaudokite vaistu nuo pykčio

Bet kokia emocija veikia mūsų kūną. Kai jaučiate nuoskaudą ar apmaudą kam nors, kenčiate nuo neigiamų emocijų, nes su jomis gali būti sunku susidoroti. Vienas iš veiksmingiausių vaistų nuo neigiamos patirties yra atleidimas. Atleidimas leidžia iš pradžių be vargo išreikšti, o paskui paleisti destruktyvų jausmą. Nereikia abejoti šio metodo veiksmingumu – tereikia jį išbandyti. Tada sąmonė, o ypač pasąmonė, gaus paslėptas komandas emocijoms paleisti.

  1. Atleisti tėvams už priežiūros stoką ir išmokti jais rūpintis

Daugelis suaugusiųjų gyvena savo gyvenimą su sužeista siela, kuri išsaugo vaikystės traumas. Kalbama ne apie piktnaudžiavimą ar tėvų aplaidumą – tokius atvejus turėtų spręsti profesionalai. Tačiau net ir mažos klaidos bei tėvų neatidumas daro didžiulę įtaką vaiko raidai ir būsimam jo gyvenimui. Labai sunku tikėti kitais žmonėmis, kai tėvai įskaudina, net jei jie patys to nenorėjo.

Tyrimai nekelia jokių abejonių: žmonės, kurie gali atleisti, yra laimingesni nei tie, kurie negali to padaryti. Kodėl atleidimas yra toks svarbus žmogaus gyvenime? Viena iš priežasčių yra ta, kad psichologiniu ir fiziniu požiūriu yra daug sunkiau įsitvirtinti pykčiui ir apmaudui, nei juos palikti. Nepaisant to, atleisti ir paleisti nuoskaudą yra vienas sunkiausių gyvenimo iššūkių. Atleisdami iš esmės atsisakome pykčio, į kurį turime visas teises, ir dovanojame žmogui, kuris neturi teisės tikėtis šios dovanos. Savo ruožtu mes išsivaduojame iš to, kas mums daro daug žalos.

  1. Priimkite savo netobulumą

Kitą kartą, kai nepavyks: neišlaikysite egzamino, negausite vairuotojo pažymėjimo, nesugebėsite suvaldyti situacijos ar konflikto – prisiminkite, kad tai daroma todėl, jog jums to reikia.

  1. Plaukite pasroviui

Laikui bėgant tampame mažiau lankstūs, prisiimame daugiau atsakomybės ir dažniau išsakome savo požiūrį įvairiais klausimais. Kurį laiką nustokite viską kontroliuoti ir pabandykite įsivaizduoti save kaip upės tėkmę. Tai yra tekate tol, kol paaiškėja, kur galima rasti išeitį. Slėpkite nepasitenkinimą ir būkite tolerantiški kitų žmonių nuomonei. Nesikiškite į tai, kas vyksta. Nustokite įsakinėti ir daugiau klausykite. Kai kas nors pradeda pamokslauti, atsakykite: „Man nė į galvą neatėjo. Ačiū už pasiūlymą. Pagalvosiu apie tai“.

 

parengta pagal positivepsychology.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą