Emocinis skausmas turi vieną klastingą savybę: mes tampame tarsi apsvaigę nuo neigiamų emocijų ir negalime pagrįstai įvertinti situacijos. Tada itin iškreiptoje šviesoje pradedame matyti ne tik kitų žmonių, bet ir savo elgesį. Archyvo nuotrauka

Pagrindinis harmoningų santykių priešas yra neigiami emociniai išgyvenimai ir vidinis skausmas. Esame įpratę susieti neigiamą patirtį su kitais žmonėmis. Kitaip tariant, jei jie mums daro ką nors malonaus ir teigiamo, mes jaučiamės gerai, bet jei jie daro kažką neigiamo mūsų atžvilgiu, tada mes jaučiamės labai blogai.

Tada atsiranda įvairaus intensyvumo skausmingi išgyvenimai. Kad šis vidinis skausmas praeitų, turime padaryti kažką gero, arba kitas žmogus turi nustoti daryti tai, kas mums nepatinka. Kraštutiniu atveju, reikia atsiriboti nuo „blogo“ žmogaus, vengti jo, rašoma  butterflyliving.org.

Bet ar tai visada įmanoma? Kai kuriais atvejais mes arba esame priversti bendrauti su žmogumi, kurio neigiamos emocijos liejasi kaip iš gausybės rago.  Arba galima ir nutraukti santykius su juo, bet tai neretai  virsta dideliais nemalonumais įvairiose gyvenimo srityse.

Kita vertus, yra daug situacijų, kai mes patys kuriame negatyvą ir provokuojame kitus daryti tam tikrus blogus dalykus.

Emocinis skausmas turi vieną klastingą savybę: mes tampame tarsi apsvaigę nuo neigiamų emocijų ir negalime pagrįstai įvertinti situacijos. Tada itin iškreiptoje šviesoje pradedame matyti ne tik kitų žmonių, bet ir savo elgesį. Mes sau atrodome nelaimingos aukos, kurios niekam niekada ir nieko blogo nepadarė, o į kitą žmogų žiūrima kaip į tironą, kuris tik  ir svajoja mus kankinti.

Norėdami išeiti iš neigiamų emocijų hipnozės ir pamatyti situaciją kitu kampu, turite įsisavinti  bent tris pagrindinius metodus.  Priešingu atveju, teks gyventi emocinio apsvaigimo būsenoje. Bet tokios mintys, veiksmai tik pablogins jūsų ir kitų gyvenimą.

 

  1. Giliai ir lėtai kvėpuokite

Patogiai atsisėskite, užmerkite akis, atpalaiduokite kūną ir pasėdėkite bent minutę. Stebėkite savo kvėpavimo greitį. Stenkitės kvėpuoti atsipalaidavę, giliai ir ramiai.

Jei jaučiate, kad per greitai kvėpuojate, nusiraminkite ir sulėtinkite tempą. Tada atlikite 50 įkvėpimų ir įkvėpimų giliai, bet lėtai. Įkvėpimai ir iškvėpimai turi būti atliekami mažiausiai 10 sekundžių (įkvėpimas – 10 sekundžių, iškvėpimas – 10 sekundžių).

Jei negalite išlaikyti tokio tempo, galite sutrumpinti įkvėpimo ir iškvėpimo trukmę, tačiau patartina laikytis aukščiau nurodyto ritmo. Pabandykite pradėti įkvėpti nuo pilvo, antroji įkvėpimo dalis eina į krūtinę. Kvėpavimo metu sutelkite dėmesį į įkvėpimą ir iškvėpimą. Stenkitės nesiblaškyti, venkite bet kokių minčių, kylančių atliekant šį pratimą.

Šio pratimo nebūtinai reikia daryti sėdint. Jei tai neįmanoma, galite atlikti net vaikščiodami.

Jei konflikto metu jaučiate, kad emocijos pradeda užvaldyti, pradėkite taip kvėpuoti. Giliai ir lėtai. Jūsų pašnekovas (partneris) tuo metu gali kalbėti, nurodyti priežastis, netgi prisiekti. Ir jūs tada pakeiskite kvėpavimo ritmą. Šis ritmas veikia pasąmonę, todėl jūsų pašnekovas pamažu pradės prisitaikyti prie jūsų ir nurims. Žinoma, tai užtruks šiek tiek laiko.

Svarbu kiekvieną dieną pradėti praktikuoti šį kvėpavimo metodą ramioje aplinkoje. Tada priprasite ir galėsite bet kokioje aplinkoje pereiti prie tokio ritmo.

 

  1. Siūbuokite ir dejuokite

Šis metodas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti keistas, tačiau jis yra labai veiksmingas ir pagrįstas natūraliu psichikos reguliavimu. Galite pastebėti, kad kūdikiai, verkdami, užmiega ir nurimsta nuo ritminio siūbavimo. Be to, kai žmogus patiria skausmingus dvasinius pojūčius, jis pradeda dejuoti, nepriklausomai nuo jo valios.

Atsisėskite jums patogioje padėtyje. Pradėkite siūbuoti. Svyravimo amplitudė ir kryptis (iš vienos pusės į kitą arba pirmyn ir atgal) priklauso nuo jūsų pačių. Pagrindinė sąlyga yra ta, kad šis konkretus tempas, kryptis ir amplitudė jums būtų kuo patogesni.

Pradėkite skleisti balsių garsus. Sąlygos čia visiškai vienodos: reikia susirasti jums patogiausią garsą ir garsumą. Galbūt tai bus panašu į čiulbėjimą uždaryta burna, ar garsai „a“, „o“, „y“, pravėrus burną.

Įsiklausykite į savo kūną, kuris turėtų perduoti, kaip jis nori svyruoti ir skleisti garsus. Pratimo metu visą dėmesį sutelkite į savo judesių ritmą ir  stenkitės nesiblaškyti mintimis.

Šį pratimą galite atlikti ilgą laiką. Patartina pasiekti, kad patektumėte į lengvą transą. Jums taps lengviau, mintys išnyks, pajusite atsipalaidavimą.

Šiuo pratimu galima išgydyti psichosomatinius sutrikimus. Žinoma, su sąlyga, kad šį pratimą atliksite nuolat ir ilgesnį laiką.

 

  1. Stebėkite savo kūną

Dar vienas labai veiksmingas  metodas yra stebėti kūno pojūčius. Kai jus užvaldo neigiamos emocijos, atkreipkite dėmesį į kūną. Tada nusistatykite, kurioje kūno vietoje jis tapo nepatogus ar net skausmingas. Sutelkite visą savo dėmesį į šį nemalonų pojūtį. Stenkitės nesiblaškyti mintimis. Taip pat nusistatykite, kokia forma šis pojūtis  pasiekia jus ir kur yra jo ribos. Tada kurį laiką stebėkite šį kūno pojūtį.

Po to pradėkite giliai ir ramiai kvėpuoti, įsivaizduokite kvėpavimą per šį neigiamą pojūtį. Atlikite pratimą, kol diskomfortas kūne visiškai išnyks.

O jei diskomfortas atsiranda keliose vietose, dirbkite su kiekvienu pojūčiu atskirai. Tai leis nepasiduoti emocijoms ir išlaikyti blaivesnę galvą.

Rekomenduojama įsisavinti šiuos paprastus pratimus, atliekant juos kiekvieną dieną! Nepaisant akivaizdaus paprastumo, jie daro didžiulę įtaką, žmogui atsikratant dvasinio skausmo.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą