Subrendęs žmogus turi apibrėžtas moralines ribas. Ne bausmės neišvengiamumas ar galimas pasmerkimas įspėja jį dėl neteisingų veiksmų, o aiškus suvokimas, kad tai yra nepriimtina. Archyvo nuotrauka

Mus visus veikia emociniai svyravimai: diena, prasidėjusi šokiais prieš veidrodį, šypsenomis ir viltimis, iki pietų gali virsti nusivylimu savimi ir tvyrančiais verkšlenimais. Nuotaikos įtaka savijautai yra daug galingesnė, nei esame linkę suvokti. Nors kartais labai sunku nustatyti, kas būtent ją keičia.

Kad ir kaip bandytume suprasti priežastis ir padarinius, vargu ar pavyks atsikratyti nuotaikų kaitos. Tačiau turime galimybę išmokti veiksmingai ją valdyti. Žemiau pateikiami keli paprasti ir nesudėtingi principai, kuriais vadovaujamasi lavinant nuotaiką.

 

  1. Pripažinkite savo pažeidžiamumą

Nesakykite sau, kad emocinis stabilumas yra norma, neapsigaukite dėl beširdžių melo. Mes visi esame žmonės, subtilios psichinės organizacijos tvariniai, o mūsų nuotaika yra pažeidžiama ir nuo bet kokių smulkmenų. Jei jūsų įspūdinga prigimtis gali įvertinti Mocarto muziką ar Rembrandto autoportretus, kodėl nuotaika iš karto suprastėja, žiūrint į susiraukusius viršininko antakius ar liūdną mylimojo veidą? Jūs neturėtumėte ant savęs pykti dėl to, kad esate labai jautrūs ir lengvai pažeidžiami, bet prisitaikyti prie ypatingo jautrumo pasekmių.

  1. Bendraudami būkite išrankūs

Jei nesiimsite ryžtingų priemonių, peržiūrėti savo bendraminčių ratą, įklimpsite į draugų, tiksliau, vadinančių save draugais, kompaniją, ir susigadinsite sau nuotaiką. Mat prisidengdami draugiškumu, tokie žmonės nešioja paslėpto priešiškumo, beprasmės konkurencijos, nesveikos ironijos ir primityvaus moralizmo virusus. Kad išlaikytumėte savo vidinį teigiamą požiūrį, išmokite negailestingai ištrinti apsimetėlius ir veidmainius iš savo kontaktų sąrašo.

  1. Pasikliaukite artimaisiais

Geriausia blogos nuotaikos terapija yra šilta nesuinteresuotų ir kantrių žmonių kompanija, kuri visada pasirengusi išklausyti, užjausti, džiaugtis, suprasti, atleisti ir juoktis kartu su jumis dėl gyvenimo peripetijų. Ir kas ypač vertinga: kol verkiate ant draugiškos peties, jie ne tik nesmerkia jūsų trūkumų, bet ir yra pasirengę apnuoginti savo, kad tik jaustumėtės geriau.

4. Gerbkite kūno poreikius

Jei negyventume juokingame skafandre, vadinamame „kūnu“, galbūt mūsų nuotaika būtų buvusi stabilesnė. Mat visi gerai organizuotos sielos judesiai tiesiogiai priklauso nuo fiziologinių veiksnių – ar pakankamai išsimiegojote, ar ne, kiek skysčių išgėrėte, ką valgėte, su kokiomis bakterijomis kovojate. O kai kas nors sužeidžia jūsų sielą, tai dar nereiškia, kad viskas baigėsi ir jūs esate blogiausias žmogus Žemėje. Todėl geriau valandą prigulkite arba išgerkite stiklinę apelsinų sulčių.

parengta pagal healthyfood.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą