Priešmenstruacinį sindromą (PMS) ir skausmą per menstruacijas priverstos kęsti daugybė merginų  kiekvieną mėnesį. Vienos merginos malšina skausmą vaistais, o kai kurios naudoja  marihuanos tamponus. Tiesa, jie yra pakankamai brangūs, todėl ne visoms prieinami.

Menstruacijų tema vis dar yra tabu mūsų visuomenėje

Mokslininkai pagaliau išsiaiškino, kodėl skausmas  per menstruacijas ir priešmenstruacinis sindromas kai kurioms merginoms būna tikra kankynė. Didžiausiame iki šiol atliktame tyrime mokslininkai nustatė ryšį tarp ūminio uždegimo bei PMS sunkumo.

Tai reiškia, kad  ūminis uždegimas gali sukelti tokius simptomus, kaip mėšlungis ir pilvo pūtimas. Nors seniai žinoma, kad priešuždegiminiai vaistai gali žymiai palengvinti menstruacijų skausmą. Tyrimas, per kurį buvo išsiaiškintas biologinį ryšis tarp uždegimo ir PMS, yra pirmasis tokio masto tyrimas. O tai džiugina, kadangi menstruacijų tema vis dar yra tabu mūsų visuomenėje.

Nors  atliktas tyrimas yra preliminarus, bet kada nors jis turėtų padėti mokslininkams rasti efektyvesnį gydymą nei skausmą malšinantys vaistai, kuriuos naudojame dabar.

JAV, Kalifornijos universiteto mokslininkų komanda apklaususi 2939 moteris, išsiaiškino, kad yra teigiamas ryšys tarp PMS sunkumo ir vadinamojo labai jautraus C reaktyviojo baltymo (hs-CRP).

(Hs-CRP  – skatinantis uždegiminį procesą organizme). Atitinkamai, kuo daugiau šio baltymo yra žmogaus kūne, tuo didesnė tikimybė, kad įvyks uždegiminis procesas. Tai ir paaiškina didelį PMS sunkumą (išskyrus galvos skausmą).

„Priešmenstruaciniai nuotaikų pokyčiai, pilvo ir (arba) nugaros skausmai, krūtinės skausmas, padidėjęs apetitas, padidėjęs svoris, pilvo pūtimas, išskyrus galvos skausmą – tai simptomai, atsirandantys gerokai padidėjus šio baltymo žmogaus organizme“, – teigė leidiniui „ Journal of Women Health“ vienas tyrimo autorių.

 

Skausmas per menstruacijas gali būti toks pat stiprus, kaip ir patyrus širdies priepuolį

Anot jo, per tyrimą išsiaiškino, kad apie 80 proc. moterų patiria PMS. „Iki šiol buvo atlikta labai nedaug tyrimų, susijusių su šio reiškinio priežastimis ir jo gydymo galimybėmis. Šiandien geriausias prieinamas būdas palengvinti PMS yra vaistai nuo skausmo“, – teigė tyrėjas.

Jo tvirtinimu, menstruacijų skausmas gali būti malšinamas ir dviem elektrodais, kurie uždedami ant skausmingų pilvo vietų. Elektrodai perduoda į nervinius audinius elektrinius impulsus, kurie ir malšina skausmą. Bet tai nepašalina skausmingų simptomų per menstruacijas. Iš tikrųjų tai reiškia, kad milijonai moterų ir merginų turi labai ribotą pasirinkimą, kaip įveikti skausmą prieš menstruacijas ir  per jas.

„Greičiausiai tai reiškia, kad reikia susitaikyti su įvairiais simptomais, pradedant nuo mėšlungio ir pykinimo iki vėmimo ir depresijos – kiekvieną mėnesį ir didžiąją savo gyvenimo dalį.

Skausmas per menstruacijas gali būti toks pat stiprus, kaip ir patyrus širdies priepuolį“, – teigė   Londono universiteto koledžo reprodukcinės sveikatos profesorius Johnas Gillbodo‘as.  Anot jo, šis tyrimas buvo „apleistas“, nes vyrai to nesupranta.

Mokslininko tvirtinimu, daugiau išsiaiškinus PMS biologinius veiksnius, bus galima sėkmingai sukurti veiksmingesnį gydymą.

 

parengta pagal „Sciencealert“

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą