Chiara Valle šoko Jacqueline Kennedy Onassis įkurtoje mokykloje Niujorke

Chiara Valle nuo mažumės mėgo sportuoti: lankė gimnastikos užsiėmimus, dailųjį čiuožimą ir baletą.  Jau būdama 10 metų  mergaitė suprato nori savo gyvenimą skirti baletui. Chiara Valle lankė ir Jacqueline Kennedy Onassis įkurtą mokyklą Niujorke, o 2016 metais buvo atrinkta iš 200 kandidatų į Vašingtono baleto mokykloą.

 

Stengėsi palaikyti kuo daugiau teigiamų emocijų ir minčių

„Šokiai man yra tarsi visas pasaulis. Jaučiuosi laiminga scenoje “, – sakė Chiara Valle viename savo interviu. Po debiuto baletuose „La Sylphide“ ir „The Nutcracker“ talentingos balerinos karjera ėmė strimgalviais šauti į viršų.

Bet 2017 metais įvyko dramatiški pokyčiai  – žiemą Chiarai pradėjo skaudėti kairiąją koją.

Iš pradžių gydytojai nusprendė, kad tai yra gerybinio naviko tipas ir merginai buvo rekomenduota atlikti neinvazinę operaciją. Bet tai nepadėjo ir skausmas atsinaujino.

Po metų Chiarai pagaliau buvo diagnozuota Ewingo sarkoma – reta kaulų vėžio rūšis. Jai buvo tik 19 metų.

„Išgirdus šią diagnozę, buvo labai sunku priimti ir susitaikyti, bet giliai širdyje jaučiau, kad tai įmanoma, – sakė merginos tėvas Giovannis Valle. – Mes žinojome, kad svarbiausia yra palaikyti ir padėti dukrai visais įmanomais būdais“.

Chiarai buvo sunku pereiti nuo aktyvaus gyvenimo prie lovos režimo. Nepaisant to, per visą gydymo kursą ji stengėsi palaikyti kuo daugiau teigiamų emocijų ir minčių.

„Medikai sakė, kad jei daugiau šypsosiuosi, tai padės man greičiau pasveikti“, – teigė balerina.

Be to, gydantis gydytojas suteikė optimizmo  merginai, pareikšdamas, kad švitinimo metodas jai padės.

 

Mergina neslepia, kad gydymas buvo sunkus 

Chiarai buvo atlikta 14 chemoterapijos seansų. Kas dvi savaites – nuo dviejų iki penkių dienų ir 10 mėnesių. Iš viso – 63 dienas. Merginai taip pat teko atlaikyti 32 radiacijos terapijos seansus. Agresyvus gydymas lėmė pavojingai žemą hemoglobino lygį, todėl Chiarai buvo perpilta daugiau kaip 50 ml. kraujo. 2018 metais dėl susilpnėjusio imuniteto ji buvo paguldyta į ligoninę 80 dienų.

Nors tada buvo nepaprastai sunku, bet mergina nuolat kartojo sau: „Liga manęs neįveiks“.

Chiara savo 20-ąjį gimtadienį taip pat turėjo praleisti ligoninėje, bet jos tėvai surengė trumpą kelionę dukrai vandens slidėmis. „Tada tai nebuvo pati geriausia idėja, nes buvo tikrai žemas hemoglobino kiekis kraujyje, bet man buvo labai smagu, kad pavyko“, – prisimena Chiara.

Mergina neslepia, kad gydymas buvo sunkus.  „Sirgdama numečiau nemažai svorio dėl apetito stokos. Mano pulsas buvo vos girdimas. Imuninė sistema buvo lygi nuliui, bet vis tiek tikėjau, kad pavyks išsikapstyti“, – sakė ji.

„Skaudu buvo stebėti, kaip ji keičiasi – nuslinko plaukai, antakiai, atsirado ratilai po akimis“, – teigė merginos tėvas Giovannis Valle. Baigdama chemoterapijos kursą mergina vis dėlto prisipažino tėvams nežinanti, kaip ji sugebės visa tai ištverti. Bet kad ir kaip sunku buvo, Chiara nepasidavė. Šeimos palaikymas ir meilė baletui jai padėjo nepasiduoti.

„Aš žinau, kad tai yra laikina kliūtis mano kelyje  ir galiu su ja susitvarkyti. Labiausiai trokštu vėl šokti baletą ir būti stipresnė“, – tada sakė mergina.

 

Sugebėjo susigrąžinti ankstesnę formą ir vėl atsistoti ant puantų

2018 metais lapkričio mėnesį jai buvo atliktas paskutinis chemoterapijos seansas, o po mėnesio gydytojai paskelbė, kad Chiara ligą įveikė.

Nuo 2019 metų mergina kasdien lanko kineziterapijos, pilateso ir baleto užsiėmimus.

„Kai po ilgos ligos pirmą kartą grįžau į baleto studiją, negalėjau padaryti to, ką lengvai padarydavau anksčiau“, – prisipažino Chiara.

Bet nenuilstamai dirbdama, užsibrėžusi mažus tikslus, ji sugebėjo susigrąžinti ankstesnę formą ir vėl atsistoti ant puantų.

netrukus Chiara  Valle ruošiasi vėl prisijungti prie savo kolegų Vašingtono balete.

Be to, Chiara Valle įkūrė ne pelno siekiančią organizaciją, besirūpinančią lėšų rinkimu, sergantiems  Ewingo sarkomai. Taip pat pasirūpinti, kad vėžiu sergantiems pacientams būtų suteikta galimybė išvykti į poilsinę kelionę, padėsiančią ištverti sunkų gydymą.

„Mano pagrindinis tikslas yra padėti visiems pasveikti“, – paprastai paaiškino Chiara Valle.

„Instagram“ nuotraukos

parengta pagal  thestoryofmedtech.org

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą