Svarbiausia, nemanykite, kad jei po fizinio artumo jūs prisirišate prie vyro, tai jis taip pat elgsis. Archyvo nuotrauka

Žinia, neretai vyrai iš pradžių tikisi sekso be įsipareigojimų. Bet nereti atvejai, kai vyras įsimyli moterį po kelių artimų susitikimų. Ir ji jam jau atrodo nuostabiausia, gražiausia moteris pasaulyje!

Taigi, jei po sekso atsirado galimybė žmonėms geriau  suprasti vienas kitą, artimiau bendrauti ir patikti vienas kitam – tai labai tikėtinas scenarijus, jog tokie santykiai bus perspektyvūs. Bet vėlgi, priklauso nuo to, kuris iš partnerių rodys iniciatyvą. Bet tai nėra „kaip susituokti“ receptas. Seksas nėra santuokos priežastis. Apskritai, kad ir kaip „šienautumėte“, svarbu, kaip  po to klostysis reikalai. Šeima nėra vien du tobuli žmonės. Apskritai kiekvienas žingsnis turi remtis abipuse simpatija, jausmais, pagarba vienas kitam. Tik tada galima tikėtis santykių tęstinumo net ir po vienos audringos meilės nakties!

Taigi, kaip padaryti, kad „seksas be įsipareigojimų“ pamažu virstų santykiais? Kaip tokiu atveju elgtis su vaikinu?

Tiek merginos, tiek ir vaikinai, išskyrus nebent užkietėjusį „Kazanovą“ , tikisi santykių tęstinumo net ir intymiai suartėjus „be įsipareigojimų“.  Be to, visiems žmonėms būdingas dauginimosi instinktas. Vadinasi, iš tikrųjų norisi mylinčio šilto padaro, kuris suteiktų ne tik sekso malonumus, bet  ateityje  ir visavertį palikuonį, turintį atitinkamą išdidžią pavardę. Ir taip pat mylimą žmogų, pasirengusį ne tik jumis pasirūpinti sunkmečiu, nuolat palaikyti, bet ir kartu išgyventi bei įveikti atsiradusias kliūtis.

Kad ir ką bekalbėtume apie tai, bet vyrams seksas be įsipareigojimų dažniausiai būna patogus reikalas!

Kad per 24 valandas jo netrauktų „nauji pojūčiai“, tai taip pat nėra sunku padaryti. Žinoma, jei jo neįtraukia kerinti aistra. Nors vargu, ar bandymas įvykdyti radikalų perversmą santykiuose abiem pusėms duos laimingų rezultatų.

Pirmasis variantas – turėti drąsos kalbėti atvirai ir nuoširdžiai taip, kaip yra. Antrasis – išsiaiškinti, ar jūsų partneriui iš principo reikalingi tokie santykiai. Nebūtinai su jumis. Jei reikia, sužinokite partnerio kriterijus. Palyginkite, kaip juos derinate. Jei kažko trūksta ar nesuprantate, išsiaiškinkite.

Nemanau, kad atsakymas slypi už garsiojo posakio ribų: „Vyrai naudoja meilę norėdami sekso, o moterys pasimylėti“.

Jei seksas yra geras ir jo metu paaiškėja, kad mergina nėra kvaila, tvarkinga, moka greitai ir skaniai ką nors išvirti ir nėra tarakonų galvoje veisėja, tada  į santykių  kitą etapą pereinama paprastai ir natūraliai.

Nežinau, ar atsirastų bent vienas vyras, kuris užsikabinęs, neieškotų priežasties susitikti kitą kartą.  Trūks plyš, bet skambins,  kvies susitikti merginą. Galų gale sužinos, jei kas nors buvo ne taip.

Bet tikrai yra nemažai merginų, kurios palaiko intymius santykius be įsipareigojimų, o  paskui sėkmingai sukuria šeimas.

Psichologiniu požiūriu Michailas Litvakas savo knygose labai gerai plėtoja elgesio strategiją meilės reikaluose. Jis nepateikia išsamių rekomendacijų, tačiau labai aiškiai paaiškina pagrindinius principus, kurių reikėtų laikytis kuriant santykius, ir kas už jų slypi.

Kad būtų dar aiškiau, apibūdinsiu porą panašių akimirkų iš savo klientų gyvenimo.

Vaikinas turėjo merginą seksui. Jie susitikdavo porą kartų per savaitę ir, išskyrus seksą, niekas jų nesiejo. Po kiek laiko mergina paskelbė, kad yra nėščia, bet jis neprivalo jos vesti.  Anot merginos, jos partneris ilgai mąstė, bet taip ir nepriėmė sprendimo. Nežinau, ką jis pasirinks, tačiau pats faktas, kad jis „su džiaugsmu“ nepalaiko galimybės kurti šeimos su mergina, kuri nuo jo pastojo, pasako daug ką.

Kita klientė pasakojo, kad turi artimą pažįstamą, kuris pas ją ateina kas pusmetį. Ji myli jį, o jis ja naudojasi. Moteris nuo jo net pastojo, bet įvyko persileidimas. Kad ir kaip baisiai tai nuskambėtų, bet būsimasis tėvas į šią žinią niekaip nereagavo.

Todėl norėčiau patarti merginoms, kad  visada padarytumėte sau išvadą: jei santykiai prasideda nuo sekso, o jūsų partneris yra patenkintas tuo ir nieko daugiau nenori, vargu, ar galima tikėtis santykių tęstinumo.  Jei seksas yra geras,  jums jis patinka, išmokite tuo tenkintis ir ieškokite normalaus vaikino, kad galėtumėte sukurti normalią porą. Beje, vieno tyrimo duomenimis, seksu prasidėję santykiai nesibaigia vestuvėmis ir šeimos sukūrimu 86 proc. Taigi, yra apie ką susimąstyti…

Ką dar galima būtų patarti merginoms? Jokiu būdu neturėtumėte parodyti, kad jus domina lytiniai santykiai. Taip pat puikiai veikia principas „Kuo mažiau rodysite susidomėjimą vaikinu, tuo labiau jis jūsų sieks“.

Be to, vyrai būna  daug labiau suinteresuoti tapti artimesni, jei jėga nesibraunama į jų širdį ir vidinį pasaulį. Todėl labai svarbu mokėti išklausyti, o ne užversti jį savo pageidavimais, problemomis ir reikalavimais. Apskritai pagrindinis dalykas yra ne primesti. Jei norės, jis pats parodys iniciatyvą ir susidomėjimą. Na, švelniai kalbant,  tik nedaugeliui  gali nepatikti lengvas, neįpareigojantis bendravimas su fiziškai patrauklia mergina.

Vienintelė kliūtis: merginos nori ko ne iš karto sudėti visus taškus santykiuose, nors ir tvirtina, kad nepretenduoja į nieką daugiau. Taigi, tai labai priklauso  ir nuo  merginos slapto noro įsitraukti į santykius ir pasukti juos norima kryptimi.

Taip pat pridursiu, kad tokiame motyve slypi apgaulė. Tarkime, judu susitarėte dėl vieno dalyko, bet paaiškėja, kad jūs norite kažko kito. Manau, kad bet kurį vyrą tai įžeistų.

Galų gale jis paprasčiausiai negalės įžvelgti jumyse žmogaus, jei iškart gaus kūną. Tokie jie yra padarai ir negalima dėl to jų kaltinti.

Svarbiausia, nemanykite, kad jei po fizinio artumo jūs prisirišate prie vyro, tai jis taip pat elgsis. Jie yra visiškai skirtingi, radikaliai skirtingi žmonės ir jų smegenys veikia skirtingai. Jos yra tarsi iš kitos planetos. Taigi, nesitikėkite, kad jos sureaguos kaip ir jūsų smegenys. Ne, vyras neatspės, ko norite, neįvertins jūsų kantrybės, nesupras, kodėl įsižeidėte. Ir jis tikrai nepamils jūsų iškart po sekso.

Protingi vyrai, žinoma, to tiesiogiai nepasakys, bet daug jų širdyje suskirsto moteris į lengvai prieinamas ir padorias, su kuriomis galima užmegzti  rimtus ir ilgalaikius santykius. Žiauru, bet kuris vyras tai paneigtų? Nebent tik tas, kuris apskritai negalvoja apie rimtus santykius. Tas, kuriam arčiau širdies vienos nakties seksas.

Seksas yra vienas svarbiausių santykių komponentų. Ne pagrindinis, bet svarbus.

Jei sekse būna viskas gerai,  tada galima pabandyti užmegzti santykius. Ar žinote, kas teigiamai veikia bet kokius santykius? Dialogas. Todėl kalbėkitės ir susitarkite. Paaiškinkite partneriui, kad jums patinka seksas. O kadangi seksas jums tinka, paklauskite, ar galima pabandyti bendrauti romantiškesniu kampu? Eikite į kiną, kalbėkite apie svarbius dalykus, apie svajones, apie tikslus, apie gyvenimo prioritetus. Bet tikrai nereikia daryti visko iš karto.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą