Amerikietis Johnny‘is Perry‘is iš Vašingtono miesto, keletą metų valdė juvelyrikos parduotuvę. Tačiau prasidėjus pandemijai, jis prarado visus klientus, – rašoma „Unilad“ leidinyje.
Patikino, kad lobyje yra ne tik deimantų, bet ir aukso bei sidabro luitų
Nusprendęs, kad negalės atkurti verslo, Johnny‘is Perry’is uždarė parduotuvę ir pagalvojo apie ateitį. Su žmona Amy jie aptarė dvi galimybes: papuošalus pasidėti juodai dienai ar paslėpti lobį, o tada organizuoti nuotykių ieškotojams paiešką. Pora pasirinko pastarąjį variantą.
„Aš pasakiau Amy, kad mes galime pasiimti viską ir išeiti į pensiją arba užkasti lobius visoje Mičigano valstijoje“, – sakė Johnny‘is.
Pora, pagauta įkvėpimo, leidosi į nuotykius. Keturis mėnesius jie važinėjo po valstiją, slėpdami milijonus dolerių vertės lobį įvairiose vietose.
„Mes plaukėme kriokliais, upeliais, plaukėme baidarėmis. Mus siejo ryžtas “, – pasakojo vyras leidiniui „ Fox 13 News“.
Johnny‘is patikino, kad lobyje yra ne tik papuošalų, bet ir deimantų, antikvarinių daiktų, aukso ir sidabro luitų. Vieno tokio vertė siekia apie 4 tūkst. JAV dolerius.
„Medžioklės sezonas“ buvo atidarytas rugpjūčio 1 dieną. Lobių ieškotojai turėjo užsiregistruoti „Treasure Quest“ svetainėje ir nusipirkti bilietus bent prieš 24 valandas iki lobių ieškojimo pradžios. Užuominos buvo galvosūkių, mįslių ir žemėlapių pavidalu.
„Jūs turite įminti mįslę. Jei turite humoro jausmą ir trokštate nuotykių, lobius rasite greitai. Nemanau, kad paieška užtruks ilgiau nei savaitę. Ten turėsime GPS, todėl pažiūrėsiu, ar lobis buvo gerai paslėptas“, – prieš lobių paieškas sakė Johnny‘is.
Kiekvienas norintis galėjo dalyvauti lobių paieškose, bet bilietų skaičius buvo ribotas. Neįprasto žaidimo organizatorius mano, kad žmonės turėtų atsiriboti nuo pandemijos ir prisiminti, kad gyvenimas yra įdomus ir kupinas nuotykių.
„Įvairūs nuotykiai suteikia žmonėms galimybę dar kartą patikėti kažkuo kitu, išskyrus pagarsėjusį COVID-19“, – sakė jis.
Kas ir kada buvo atrasti paslėpti lobiai – nepranešama.
Nuotr. Johnny‘is Perry’is atidarė “medžioklės sezoną” sezoną rugpjūčio 1 dieną
Parašė 24 eilučių eilėraštį, su užuomina lobių ieškotojams
Tai jau ne pirmas atvejis lobių ieškotojų istorijoje.
Prieš kiek laiko vienas kolekcininkas paslėpė milijono dolerių vertės lobį, užkodavo koordinates eilėraštyje ir laukė laimingojo!
Lobių ieškotojas, norėjęs likti anonimu, sėkmingai aptiko daugiau kaip 1 mln. JAV dolerių vertės turtą JAV Jeloustouno nacionaliniame parke. Mitas pasirodė esąs realybė, – rašoma „FoxNews“.
Lobio paieškas organizavo Forrestas Fennas, buvęs meno prekiautojas ir kolekcininkas, Vietnamo veteranas ir savamokslis archeologas. Vienišas 89 metų vyras visą gyvenimą dirbo antikvarinių daiktų pardavėju.
1989 metais gydytojai pranešė Forrestui liūdną naujieną, kad jis serga „nepagydoma vėžio forma“. Medikai perspėjo, kad jam gyventi liko ne daugiau kaip dveji metai. Tačiau vyrui pavyko pasveikti.
Po to Forrestas pasidomėjo, ką jis galėtų padaryti gero žmonėms. Ir tada jam kilo mintis surengti tikrą nuotykį ieškant lobių.
2010 metais Forrestas įsigijo bronzinę skrynią ir užpildė ją auksiniais grynuoliais, vertingomis monetomis ir papuošalais. „Treasure Forrest“ lobį paslėpė Uoliniuose kalnuose, Naujojoje Meksikoje.
Paslėpęs lobį, ekscentriškas kolekcininkas išleido autobiografinę knygą „Chase trasa“ ir sukūrė internetinę svetainę, kurioje pasakojo apie lobius. Jis išvardijo viską, ką paslėpė skrynioje ir net nurodė jų vertę.
Vyras parašė 24 eilučių eilėraštį, kuriame buvo užuomina lobių ieškotojams. Eilėraščio pabaigoje rašoma:
„Aš nuo to pavargęs ir dabar esu silpnas.
Taigi klausykite manęs ir atidžiai klausykite,
Jums bus labai sunku ir šalta.
Bet jei nebijai miško,
Aš jums duosiu teisę į auksą“.
Per 10 metų atsirado 350 tūkstančių žmonių, norinčių surasti lobį Indianos Džonso nuotykių stiliumi. Kai kurie dėl to paliko savo darbus, o penki mirė, nukritę iš didelio aukščio ar nuskendę. Forrestą sukrėtė žmonių mirtis, jis asmeniškai dalyvavo jų paieškose.
Po to kolekcininkas perspėjo lobių ieškotojus, kad lobių skrynia yra paslėpta prieinamoje ir saugioje vietoje.
„Ją priglaudė vešli Uolinių kalnų miško augalija ir liko ten, nes aš paslėpiau ją daugiau nei prieš 10 metų“, – sakė Forrestas savo interviu leidiniui.
Pamažu norinčiųjų surasti lobį vis mažėjo, o jo egzistavimas buvo laikomas senolio fantazijų vaisiumi.
Bet šių metų birželio 7 dieną Forrestas pranešė, kad lobį rado vyras, norintis likti anonimu. Kaip įrodymą jis atsiuntė senoliui keletą nuotraukų internetu ir patvirtino, kad lobis tikrai rastas.
Forrestas pasveikino laimingą lobių ieškotoją ir papasakojo, kur galėtų išpirkti radinį. Jis taip pat pasiūlė tęsti nuotykį ir vėl paslėpti lobį. Žinoma, teisė pasirinkti priklauso laimingajam lobio savininkui.
Nuotr. 89 metų Forresto Fenno paslėptas 1 mln. vertės lobis buvo atrastas