Tėvai gražiai ir subtiliai kalbėdami su vaiku daro jam teigiamą įtaką, teisingai formuoja jo požiūrį į gyvenimą. Be to, geri žodžiai suteikia vaikams neišsemiamą energijos šaltinį. Jei dar nepasakėte vaikui šių aštuonių frazių, pradėkite tai daryti dabar.

 

  1. „Aš tikiu tavimi“

Kai kiti pradeda abejoti jūsų vaiku, pasakykite jam „aš tikiu tavimi“. Kai vaikas abejoja savo sugebėjimais, palaikykite jį: „Tikiu, kad gali tai padaryti“.

Apskritai dažniau sakykite „aš tikiu tavimi!“. Tai ne tik sustiprins jūsų vaiko pasitikėjimą savo jėgomis  ir sugebėjimais, bet ir skatins jį daugiau klabėtis ir pasidalyti savo mintimis su tėvais.

Jei tėvai abejoja savo vaikais, tada vaikai nesijaučia saugūs.

 

  1. „Viskas gerai, būk dėmesingesnis kitą kartą“

Iš esmės neįmanoma išvengti klaidų mokantis, augant ir tobulėjant.  Jei vaikas ką nors ne taip padarė, neskubėkite bausti jo. Tada jis pajus pasitikėjimą ir palaikymą, o ateityje ieškos būdo išvengti tos pačios klaidos.

O jei tėvai pradės kritikuoti ar net išjuokti savo vaiką: „Kodėl tu toks kvailas, jei nesugebėjai padaryti tokio paprasto dalyko“, jis užsisklęs savyje ir praras bet kokį norą bendrauti su tėvais.

Jei tėvai pasakys: „Mes neabejojame, tu gali“, tai padarys jį labiau pasitikinčiu savimi. Padrąsinimas kelia pasitikėjimą savimi.

 

  1. „Ačiū“

Deja, bet žodį „ačiū“ nepažįstamiems žmonėms sakome dažniau nei vaikams. Todėl labai svarbu jiems pasakyti „ačiū“ ir dėl mažų dalykų ar net smulkmenų. Pavyzdžiui, paprašytas atnešė iš virtuvės ir padavė puodelį ar šaukštelį, atnešė siūlų ritinėlį su adata ir taip toliau. Išgirdęs „ačiū“ – tai padės jam jaustis naudingu. Kai vaikas padės jums ką nors nešti, o jūs jam padėkosite, jis labiau norės padėti kitiems. Kai vaikas padeda valytis, o jūs pasakote jam ačiū, bus lengviau  ir kitą kartą susitarti su juo dėl namų ruošos darbų.

Dėkingumas rodo pagarbą kitiems. Pasakydami „ačiū“  savo vaikui, išmokysite jį dėkingumo ir vertinti aplinkinius.

 

  1. „Mes visada su tavimi“

Tėvai yra stipriausia parama vaikams. Nepaisant situacijos, tėvai yra vieninteliai žmonės, kurie niekada nenusigręš nuo jo.  Todėl frazė „mes visada su tavimi“ ne tik sustiprinsite jo pasitikėjimą jumis, bet jis supras, kad, nepaisant aplinkybių, tėvai visada palaiko jį. Vaiko širdis bus rami. Jis visada žinos, kad turi jį palaikančius tėvelius ir sugebės įveikti visus sunkumus.

 

  1. „Kaip praėjo tavo diena?“

Bendravimas su savo vaiku kaip draugu padės jam atverti savo sielą jums ir pasidalyti savo nuoširdžiausiomis svajonėmis. Tai sustiprins tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį.

 

  1. „Aš tavimi didžiuojuosi“

Tik sulaukęs tėvų pritarimo, vaikas jausis užtikrintai. Jis didžiuosis savimi ir laikys save labai talentingu.

 

  1. „Viskas bus gerai“

Visa sėkmė ir laimė žmogaus gyvenime kyla iš optimistinio požiūrio ir siekio geriausio. Jei norite užauginti optimistišką vaiką, pradėkite nuo šios frazės.

 

  1. „Aš tave myliu“

Meilę reikia išreikšti žodžiais. Frazė „aš tave myliu“ pakeičia tūkstančius kitų ar anksčiau ištartų žodžių. Frazė „aš tave myliu“ ištirpdys vaiko širdelę ir suteiks jam tėvišką šilumą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą