Šešerių metų amerikiečių berniuką labai nuliūdino žinia apie masinę laukinių gyvūnų žūtį dėl neseniai siautėjusių Australijos gaisrų. Net maža koala, kurią australas Tony Doherty išgelbėjo nuo gaisro, deja, neišgyveno dėl rimtų nudegimų. Pranešama, kad žuvusių gyvūnų skaičius Australijoje viršijo 1 milijardą, – rašoma CNN portale.

 

Nusprendė iš molio nulipdyti koalas ir jas parduoti

Dabar Amerikoje su savo tėveliais gyvenantis 6 metų Owenas Colley nusprendė padėti mirštantiems gyvūnams, ypač todėl, kad jo šeima yra susijusi su Australija. Mat berniuko tėvas gimė Sidnėjuje, kur pats Owenas kelis mėnesius gyveno.

„Jis jaučia trauką Australijai, – sako berniuko tėvas. – Jis labai didžiuojasi, kad ten gyveno. Nors ir nemanau, kad jis tai prisimena, bet tikrai tuo didžiuojasi“.

Mažasis Owenas nusprendė iš molio lipdyti koalas, jas parduoti, o gautas įplaukas pervesti į Australijos gyvūnų gelbėjimo fondą. Iš pradžių tėvai ketino pardavinėti koalas draugams ir pažįstamiems, bet idėja taip patiko socialinių tinklų vartotojams, kad jie netrukus pradėjo pinigų rinkimo kampaniją, „Gofundme“ lėšų rinkimo platformoje.

„Noriu, kad visi sužinotų daugiau apie Australiją ir apie tai, kokie gyvūnai žūsta Australijoje“, – sakė Owenas.

 

Berniuko šeima tikisi, kad ir kitos šeimos paseks jų pavyzdžiu

Tiems, kurie paaukojo 50 JAV dol., Owenas išsiuntė molinę koalos figūrą. Po kiek laiko paaiškėjo, kad paaukojo daugiau nei 900 žmonių, iš viso už 257 705 JAV dolerius. Tiesa, berniuko tėvai mokėjo už žaislinių gyvūnų pristatymą klientams.

Anot Oweno, koalų skulptūrėlės yra jo mylimiausia labdaros akcijos dalis. Kiekvienos figūros pagaminimas užtrunka ne daugiau kaip 5 minutes, o po to jos deginamos krosnyje apie 17 minučių.

Vienintelė problema buvo molio trūkumas, kurį berniuko mama išpirko visose parduotuvėse, esančiose ir  30 km nuo namų. Oweno šeima tikisi, kad kitos šeimos taip pat paseks jų pavyzdžiu ir prisidės prie Australijos gyvūnų gelbėjimo. „Bet kuri maža smulkmena gali turėti reikšmės, o kai susibursime, mes galime padaryti labai daug, – sako Oweno mama. „Manau, kad šią idėją gali įgyvendinti ir kiti vaikai: gaminti iš molio koalas ir parduoti jas ten, kur gyvena, o gautus pinigus pervesti gyvūnų gelbėjimo fondui“. Moters įsitikinimu, vaikai paprastai labai reaguoja į kitų žmonių nelaimes ir yra pasirengę duoti tai, kas vertinga ir prasminga.

„Facebook“ nuotraukos

2 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą