Nepaisant kliūčių, 44-ą skrydžio dieną pilotas sėkmingai užbaigė kelionę aplink pasaulį ir taip pagerino pasaulio rekordą. "Facebook" nuotrauka

Vaikinas ryžosi vienas apskristi  aplink pasaulį ir pateko į Gineso rekordų knygą. Jis tapo jauniausiu pilotu, apskridusiu aplink pasaulį per 44 dienas. Išeina, kad pagerino garsiojo  Juleso Verne‘o, rekordą, kuris apkeliavo pasaulį per 80 dienų.

 

Leidosi  į kelionę su vieno variklio lėktuvu

Jaunasis pilotas Travisas Ludlowas iš Bekingemšyro (Didžioji Britanija), vos spėjęs sulaukti pilnametystės, nusprendė leistis į kelionę aplink pasaulį. Vaikinas planavo skrydį dar 2020 metų birželį, tačiau dėl pandemijos planus teko atidėti, rašo „Daily Mail“. Travisas svajojo pagerinti kito 18-mečio piloto, apskridusio pasaulį per 163 dienas, rekordą.

Ir štai 2021 metais gegužės 29 dieną  Travisas  leidosi į kelionę aplink pasaulį su vieno variklio „Cessna 172 N5010“ lėktuvu. Vaikinas skrido visiškai vienas.

Pranešama, kad kelionė prasidėjo ir baigėsi Nyderlanduose. Traviso maršrutas driekėsi dar per 12 pasaulio šalių: Lenkiją, Rusiją, JAV, Kanadą, Grenlandiją, Islandiją, Didžiąją Britaniją, Airiją, Ispaniją, Maroką, Prancūziją ir Belgiją.

Jaunasis pilotas suprato, kad norint pasiekti naują rekordą, jam reikia nuskristi mažiausiai 24,5 tūkst. mylių (apie 39,5 tūkst. kilometrų).

 

Ne viskas ėjosi taip sklandžiai, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio

Tačiau per visą kelionę vaikinas nuskrido beveik 25 tūkstančius mylių (daugiau nei 40 tūkstančių kilometrų). O tai ir yra visas Žemės apskritimas.

Keliautojui ypač patiko skrydžiai per uolėtus Kanados kalnus ir Rytų Sibiro miškus. Travisas taip pat įgyvendino savo svajonę, nusileidęs Gibraltare.

„Tai buvo nuostabu. Kraštovaizdžiai, kuriuos mačiau, buvo nepakartojamo grožio“, – parašė vaikinas savo feisbuko paskyroje.

Bet ne viskas praėjo taip sklandžiai, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Skrydžio metu Travisas grūmėsi su blogais orais: perkūnijomis, sniegu ir atšiauriu kalnų oru, dėl kurio jo lėktuvas buvo priverstas skristi žemiau nei 600 metrų.

Nepaisant to, 44-ą skrydžio dieną pilotas sėkmingai užbaigė kelionę aplink pasaulį ir taip pagerino pasaulio rekordą. Rekordininko tėvas Nickas Ludlowas teigė, kad šeima labai didžiuojasi savo drąsiu sūnumi ir žavisi jo pasiekimais.

 

„Facebook“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą