Mergina, matydama aiškų vyro susidomėjimą ja, atsiranda pasitikėjimas ir įsijungia mintis: „Tai tas vyras, kurio man reikia“. Archyvo nuotrauka

Nėra taip sunku  ir suprasti, ar jūsų santykius galima laikyti sveikais: pakanka išanalizuoti keletą gana standartinių atvejų ir įvertinti, kaip adekvačiai jūs ir jūsų partneris elgiatės tokiomis aplinkybėmis. Jūsų dėmesiui  šešios galimos situacijos, pagal kurias galite suprasti, ar esate laimingi kartu, ar jums  vis dėlto reikia sunerimti dėl tolesnio romano vystymosi.

 

  1. Viršininkas paprašė padirbėti po darbo, nors jūs turėjote su partneriu bendrų vakaro planų

Sveiki santykiai: paskambinote savo partneriui ir paaiškinote, kad šiandien dėl gana objektyvių priežasčių negalėsite su juo pasidalyti maloniu vakaru ir nieko neveikimu. Į ką jis užjaučiančiai ir rūpestingai atsakė, kad gerai jus supranta ir žada nustebinti „savo bitutę“ kuo nors neįprastu, kai tik turės tokią galimybę.

Nesveiki santykiai: nusprendėte, kad neturėtumėte  nieko aiškinti ar net teisintis savo mylimajam/ai ir tiesiog išjungėte telefoną, norėdami ramiai užbaigti visus savo reikalus. O rytoj paskambinote, tarsi nieko nebūtų nutikę.

Išvada: jei dažniausiai pasirenkate antrąjį scenarijų, tai reiškia, kad jums sunku pripažinti savo kaltę net ir dėl to, ko iš tikrųjų nepadarėte (šiuo atveju – susitikimo atšaukimo). Užuot taip pasielgę,  pasakykite savo parneriui, kad nepriklausomai nuo pasikeitusių aplinkybių, dirbamų viršvalandžių, jūs  ne mažiau jį mylite.

  1. Po santykių aiškinimosi jūs su partneriu nekalbate kurį laiką

Sveiki santykiai: nors taip atsitinka, tačiau net ir  tomis akimirkomis negalite atsikratyti minties, kad galite įskaudinti partnerio jausmams, ir žinote, kad jis taip pat nerimauja dėl jūsų.

Nesveiki santykiai: pradedate elgtis pabrėžtinai šaltai, nekreipdami dėmesio į tai, kad galite dar labiau įskaudinti savo antrąją pusę.

Išvada: „žaisti tyla“ iš tikrųjų yra vienas iš būdų manipuliuoti partneriu. Ypač jei nežinote, kaip išspręsti šią situaciją. Beje, jei jūsų bendravimo pertraukos („tyliadieniai“) paprastai trunka ilgiau nei vieną dieną, tai gali būti vertinama kaip dar vienas santykių nestabilumo ženklas. Nes harmoningose ​​porose, norėdamas išvengti rimto konflikto, vienas iš partnerių visada pasiruošęs prisiimti kaltę.

  1. Nedidelis konfliktas dažniausiai baigiasi…

Sveiki santykiai: esamos situacijos aptarimu ir kompromisų ieškojimu.

Nesveiki santykiai: po kelių valandų santykių aiškinimosi, nebeprisimenate, kaip prasidėjo pats konfliktas, nes jūsų pagrindinė užduotis buvo įrodyti partneriui, kad buvote teisi.

Išvada: šią situaciją dažniausiai lydi kaltinimas, kad „paaukojote geriausius savo gyvenimo metus“. Sustokite ir pagalvokite, ko norite pasiekti šiuo konfliktu. Ar norite, kad jūsų partneris elgtųsi kitaip? Tada turėtumėte atsisėsti kartu, atvirai pasikalbėti ir išsiaiškinti, kas jums netinka vienas kito atžvilgiu. Taip pat nuspręsti, kiek esate pasirengę keistis. Tačiau atkreipkite dėmesį: pirmiausiai reikia patiems keistis, o ne keisti savo partnerį. Greičiausiai jis pats padarys išvadas ir pradės elgtis kitaip.

  1. Ar dažnai jūsų partnerio žodžiai skiriasi nuo darbų?

Sveiki santykiai: jei jis žada po darbo užsukti į parduotuvę ir nupirkti ką nors gardaus, tuomet galite būti tikri, kad jums nereikės gaminti vakarienės.

Nesveiki santykiai: jo/jos labiausiai mėgstamas posakis yra „Pažadėti po trijų metų“. Tiksliau, tai reiškia, pažadėti, bet neištesėti

Išvada: sveikų santykių pagrindas visų pirma yra pasitikėjimas ir stabilumas. Moteris turi jaustis saugi, o jei negalite pasikliauti savo partneriu, nes nežinote, ar galite pasitikėti jo žodžiais, todėl negalite jaustis stabiliai  ir saugiai. Beje, daugumoje porų, kur vyras retai vykdo savo pažadus, moteris prisiima finansinius įsipareigojimus, tikėdamasi, kad po kurio laiko jis „atsistos ant kojų“ ir viską sutvarkys.

  1. Daryti dramblį iš musės – tai apie jūsų santykius

Sveiki santykiai: paprastai lengvai sutinkate su tuo, kad „Manchester United“ nėra ta pati futbolo komanda, kai ją paliko seras Alexas Fergussonas.

Nesveiki santykiai: nedideli nuomonių skirtumai jūsų poroje dažnai perauga į karštus ginčus.

Išvada: taip, kartais sunku pripažinti, kad kiekvienas žmogus gali turėti savo nuomonę ir nebūtinai panašią į jūsų. Nesveikuose santykiuose šią aplinkybę apsunkina tai, kad ginčydamiesi dėl smulkmenų nesąmoningai bandote ginti savo poziciją ar nuomonę, nors ji ir nėra teisinga.

  1. Jums nebūtina kiekvieną savo žingsnį suderinti su partneriu

Sveiki santykiai: nematote jokios problemos praleisti laiką atskirai – susitikti su draugais atskirai arba eiti į skirtingas sporto sales.

Nesveiki santykiai: net jei norite pamatyti savo draugus, praėjus valandai nuo susitikimo pradžios, partneris pradeda skambinėti ir reikalauja grįžti namo.

Išvada: viena vertus, tokia „priklausomybė“ gali šiek tiek paglostyti jūsų savimeilę. Tačiau pripažinkime: poreikis visą laiką būti su savo partneriu yra ne kas kita, kaip noras visiškai kontroliuoti jūsų ar jo gyvenimą. Savo ruožtu žmonės, kurių santykiai tikrai harmoningi, supranta, kad turėti savo socialinį ratą, pomėgius yra puikus būdas sustiprinti tarpusavio ryšį, nes tokiu būdu jūs visada būsite įdomūs vienas kitam. Taip pat ir sau.

parengta pagal joinonelove.org, “YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą