Kelių amerikiečių mokslininkų ir bendraautorių knygoje „Adolescent sexual abstinence. Health Education & Behavior“  („Nepilnamečių seksualinė abstinencija. Sveikatos ugdymas ir elgesys“)  rašoma, norint, kad neiškiltų seksualinių problemų suaugus, paauglių lytinis potraukis (libido) turi nuosekliai praeiti tris etapus – platonišką, erotinį ir seksualinį.

Jie gali ir nesuvokti tikrosios priežasties – troškimo seksualiai išsikrauti    

Anot knygos autorių, įsimylėjęs berniukas paauglys dažniau patiria ne tyrą jausmą, o viena romantišką iliuziją, kurios kaltininkas – stiprus lytinis potraukis. Apskritai paaugliška meilė – gana keistas jausmų ir erotinių fantazijų derinys, pasiekiantis aukščiausią lytinės įtampos lygį.  Mergaitėms tai nebūdinga.

Todėl paprastai seksualinių santykių iniciatoriumi tampa berniukas (vaikinas). Jam stipriai lytiškai susijaudinus, susikaupusi sperma ima spausti ir veržti sėklos kanalus ir reikalauja išsikrauti. Tai daugiausiai ir lemia paauglių elgesį: „ Aš noriu ir viskas!“.  Įdomu tai, kad jie gali ir nesuvokti tikrosios priežasties – poreikio seksualiai išsikrauti. Todėl neretai šią savo būseną laiko įsimylėjimu ar net meile.

Timas ir Lisa įsimylėjo vienas kitą iki ausų, kai abiems buvo po 15 metų. Tėvai ėmėsi žygių nutraukti meilės ryšius, bet paaugliams tai buvo nė motais. Ir apskritai daugiau niekas šiame pasaulyje jiems nebeegzistavo, išskyrus juos abu ir jųdviejų jausmai, kuriuos vadino meile. Jie negalėjo pragyventi vienas be kito nė dienos. Vos pabudęs, Timas tučtuojau išsiųsdavo SMS savo mylimajai. Ir nespėjęs papusryčiauti, čiupdavo kuprinę ir tekinas paskui ją, kad galėtų kartu eiti į mokyklą. Vienoje rankoje Timas nešė abi kuprines, kita – paėmęs Lisos ranką, tvirtai suspausdavo savojoje. Arba apkabindavo ją per pečius, o ji per juosmenį jį. Taip jiedu eidavo susiglaudę, kaip balandėliai, vos ne prilipę vienas prie kito, stabtelėję pakštelėdavo vienas kitam į skruostą ir toliau eidavo.

Paaugliai mokėsi skirtingose klasėse ir vos nuskambėjus skambučiui į pertrauką, Timas strimgalviais puldavo į koridorių, laiptinę, peršokdamas per tris laiptelius į pirmą aukštą, kur buvo Lisos klasė.  Per visą pertrauką jie sėdėdavo apsikabinę, įsitaisę kuriame nors mokyklos atokiame kamputyje, toliau nuo pašalinių akių. Arba lauke už mokyklos, kur niekas nematė ir kur galėjo apsikabinti bei bučiuotis į valias. Nuolat vėluodavo į pamokas arba apskritai praleisdavo kurią nors jų. Bet neretai būdavo ir taip, kad nuskambėjus skambučiui ir mokiniams sugužėjus į klases, jie užsidarydavo tualete… Kartais tą padarydavo ir namuose, suprantama, kai tėvų nebūdavo namuose. Arba rūsyje, arba viršutinio aukšto laiptinės aikštelėje, tarp sukrautų ir nereikalingų daiktų.

Kai kraujyje kunkuliuoja hormonai, reikalaujantys iškrovos, o aistra ir  jausmai liejasi per kraštus, negi galvosi apie kokias nors pasekmes?!  Tada tikrai ne galvoje, kad reikia pasirūpinti ir prezervatyvu…

Po kiek laiko Lisa suprato esanti nėščia. Bet jos tai nė kiek nenuliūdino. Greičiau priešingai – nudžiugino. Mat paauglė galvojo, kad dabar galės susituokti su savo mylimuoju, visada bus kartu ir daugiau nereikės slapstytis. Lisa kaip mat pasidalino savo džiaugsmu ir su savo mylimuoju. Tačiau labai nustebo, kad jis neapsidžiaugė. Mat apsikabinti, bučiuotis ir mylėtis vaikinui labai patiko, bet tapti tėvu, turėti šeimą ir rūpintis vaiku, jis tikrai dar nėra tam pasirengęs. Mergina raudojo kelias dienas ir priekaištavo savo mylimajam. Dukteriai į pagalbą atskubėjo tėvai, pareikalavę Timo   tėvų imtis priemonių. Jausmai dar nebuvo išblėsę, todėl vaikinas, kad ir verčiamas tėvų, sutiko vesti Lisą. Nepaisant to, kad besilaukianti mergina atsisakydavo mylėtis, o vaikino hormonų šėlsmas nedavė jam ramybės…

Šios meilės istorijos pabaiga – banali ir paprasta: nebrandus paauglystės meilės jausmas greitai išblėso ir iš hormonų siautulio sulipdyta šeima iširo.

Šis gyvenimiškas pavyzdys tik dar kartą patvirtino, kad įsimylėjimo pagrindas – stiprus seksualinis potraukis, o gražūs žodžiai  ir romantiški jausmai – tik iliuzija, kuria pridengiami įsiaudrinę lytiniai hormonai.

Gali susiformuoti dvi pagrindinės seksualinės orientacijos

Lytiniai hormonai daro įtaką paauglio psichikai, jo elgesiui, emocijoms. Iš čia ir išplaukia visos pasekmės. Paprastai bendraamžiai ar vyresnio amžiaus paaugliai, jau turintys seksualinės patirties, erzina, dar nepraradusio nekaltybės savo draugą. Tie patys draugai gali padėti būti suviliotam paauglių kompanijoje, kur „bendros“ merginos.  Arba kur nors ir kitur su bendraamže išgėrus svaigalų, kai visos mintys ima suktis tik apie seksą. Stiprus lytinis susijaudinimas, būdingas to amžiaus paaugliams, gali iškrėsti piktą pokštą. Juk paaugliui berniukui tas pats su kuo ir kur lytiškai išsikrauti, kai sperma spaudžia ir reikalauja kuo greičiau ją išlaisvinti! Be to, sekso partnere gali tapti ir bendraklasė. Arba bet kuri kita jam patinkanti mergina, kuri ir nenori mylėtis, bet lytiškai stipriai susijaudinusio vaikino geismą užgožia jos silpnas priešinimasis.

Savo pirmą merginą ar moterį kai kurie vyrai prisimena visą savo gyvenimą. Žinoma, gerai, jei yra ką prisiminti! O jei intymus suartėjimas įvyksta paskubomis, kur nors tamsiame kamputyje su mergina, kuri nedrąsiai mėgina atstumti?..  Ko gero daugumos atvejų būtent taip ir būna.

Paaugliai, veikiami stipraus lytinio potraukio, išmėgina ir atsitiktinių lytinių santykių ar su keliomis merginomis malonumus.  Sėkmingas lytinio potraukio realizavimas priklauso ne tik nuo paauglio (vaikino)  geismo, bet ir nuo aplinkybių bei tinkamos sekso partnerės pasirinkimo.

Atsiradus  ilgesnei pertraukai, kai paauglys neturi galimybių lytiškai išsikrauti su partnere, jis masturbuojasi. Arba organizmas išsilaisvina nuo susikaupusios spermos per naktines poliucijas.

Išvien su pirmąja seksualine patirtimi susikuriamas ir labiau patinkančios bei geidžiamos partnerės įvaizdis. Todėl vėliau paauglys vaikinas ieško seksualinių ryšių tik su tomis merginomis, kurios primena jam pirmąją meilę. Tada galutinai susiformuoja dvi pagrindinės seksualinės orientacijos – heteroseksualinė, kuri apibūdinama potraukiu priešingos lyties atstovėms ir homoseksualinė – tos pačios lyties atstovams. Mat paauglystėje lytinis potraukis dar nėra tvirtai ir tiksliai nukreiptas priešingos lyties atžvilgiu, todėl, kad negali ar neturi galimybių realizuoti tradiciniu lytiniu aktu. Norėdami kuo greičiau lytiškai išsikrauti berniukai tą padaro masturbuodamiesi arba homoseksualiniu būdu.

Taip pat paauglystėje formuojasi ir lytinis elgesys

Be to, homoseksualinis lytinis potraukis gali susiformuoti paaugliams,  praktikuojantiems abipusę masturbaciją.  Taip pat nepilnametis gali būti suviliotas suaugusio homoseksualaus vyro (gali būti ir ne homoseksualus, bet praktikuojantis iškreiptas sekso formas), kuris pripratina jį prie vienalyčių seksualinių santykių, privedančio prie iškreipto seksualinio potraukio.

Dėl tos pačios priežasties neretai suaugusių vyrų sekso nukrypimai neatsiejami nuo jų paauglystės, kai tuo metu formavosi seksualinis potraukis. Ir jei nepavyksta realizuoti savo lytinio potraukio ar patenkinti aistrą normaliu būdu, tai padaro iškreiptomis sekso formomis: froterizmu, ekshibicionizmu, fetišizmu, zoofilija,  pedofilija. Šie nukrypimai formuojasi jau paauglystėje. Tai dažniausiai nutinka paaugliams, turintiems psichikos nukrypimų, vėluojant psichoseksualiniam vystymuisi, esant nenormaliai stipriam lytiniam potraukiui.

Taip pat paauglystėje formuojasi ir lytinis elgesys. Juk paauglių psichika labai jautri ir pažeidžiama. Kai kurie stengiasi kopijuoti ar pamėgdžioti „tikro vyro“ bruožus: linkę santykiauti su

bendraamžėmis lengvai prieinamomis mergaitėmis ar merginomis, kurios berniukams ar vaikinams nieko nereiškia – nei pagarbos, nei kitų jausmų. Tada gali susiformuoti psichiškai nebrandžios  asmenybės  tipas, kuriam būdingas  „pernelyg vyriškas“ (angl. hypermasculinity: „hyper“ – pernelyg ir  „masculimum“ — vyriškas) elgesys,  pasireiškiantis grubumu, agresyvumu. O paauglys tai supranta esantis „kietas“.  Bet tokiems mergina –  vien seksualinio poreikio patenkinimo objektas.  Jam iš jos reikia tik lytinio akto, bet ne pojūčių ir jausmų. Išvien formuojasi ir lytinis egoizmas: „Išskėsk kojas“ – štai ir visas bendravimas su mergina. Lytiniai egoistai  nesugeba ne pamilti, nei, juo labiau,  mylėti, nei prisirišti prie partnerės.

Jei paauglys vaikinas gyvena palaidą lytinį gyvenimą, keičiantis sekso partneres, kurių emociniai išgyvenimai jam nėra svarbūs, tai toks seksualinio elgesio tipas gali likti ilgam ar net visam gyvenimui. Tai yra, tapęs suaugusiu, jis keičia moteris kaip pirštines, nepatirdamas jokių jausmų ir emocijų nei vienai iš jų.

Netvarkingi lytiniai santykiai,  dažnai keičiant partneres – tai vienas iš seksualinių nukrypimų formų. Kitaip jį dar vadina promiskuitetu, kuris buvo būdingas pirmykščiams žmonėms.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą