„Man buvo 12 metų, kai įėjau į mokyklos tualetą ir pamačiau klasės draugę. Ji laikė uždėjusi vieną koją ant unitazo dangčio ir pūtė dūmus į lubas. Po to ji išsiėmė nedidelį buteliuką oro gaiviklio ir ramiai papurškė aplink save. Po kiek lako mes jau kartu  nešiojomės po cigarečių pakelį“, – pradeda pasakojimą 22 metų Rugilė (vardas pakeistas).

 

Patiko, kaip atrodo šauniai traukiantys dūmą filmų herojai

Mergina sakė iki šiol prisimenanti, kai ji pirmą kartą bandė įtraukti į save bjaurius dūmus. Pradžioje  rūkė gana keistai. Tai yra tiesiog kažkokiu būdu įtraukdavo dūmus į burną ir išpūsdavo atgal. Tik praėjus gal dviem savaitėms, prietemoje stovėdama ant laiptų, vedančių į mokyklą, pirmą kartą rimtai įtraukė raudonojo Marlboro dūmą ir pajuto, kaip ėmė svaigti galva, o kojos tarsi sukibo ir sulinko.

„Visada supratau, kad elgiuosi neteisingai ir kurį laiką atsisakiau šio įpročio. Bet, deja, vėl netrukus grįžau prie jo. Man patiko, kaip atrodo šauniai traukiantys dūmą filmų herojai“, – teigė Rugilė. Mergina neslepia, kad kartą rūkant, ją pradėjo pykinti. Tada visą dieną išgulėjo lovoje, nes  jautėsi siaubingai blogai. Ir vėl metė šį žalingą įprotį. Bet neilgam.

„Jau būdama vyresnė vėl grįžau prie to. Mano draugas ir aš nusipirkome spalvotas cigaretes gražiose pakuotėse, cigaretes su vanilės ir mentolio skoniu. Ir traukėme dūmą grakščiai sukiodami rankose cigaretes. Jaučiausi kaip Jameso Bondo mergina“, – pasakojo Rugilė.

Anot jos, bet viskas pasikeitė 2015 metais grįžus iš Indijos. Nors viešėdama ten ir nerūkė, bet būtent   tada pagaliau suprato, kad tai kenkia ne tik jai, bet ir jos piniginei bei apskritai sveikatai.

„Mano mama daugelį metų rūkė ir gana stiprias cigaretes. Anksčiau tai buvo kažkokios cigaretės be filtro – pagal dūmų kvapą atrodė, kad siaubingai stiprios. Niekada jų nebandžiau. Dabar ji rūko  cigaretes su filtru ir nesiruošia mesti. Bet aš žinau, kad daugelis žmonių nori mesti. Todėl noriu pasidalinti mintimis, kurios galbūt kam nors padės“, – teigė mergina.

 

Ėmėsi aktyvios veiklos, kai nebūdavo kada  ir pagalvoti apie rūkymą

Taigi, kaip Rugilė metė rūkyti? Anot jos, gal ir nustebins ką nors, bet ji metė rūkyti staiga. „Nors ir buvo skaičiusi, kad reikia mažinti rūkalų kiekį kasdien ir pamažu. Galbūt tai kažkam padeda, bet jei esi maksimalistas, tada geriau mesti iš karto. Ir tikrai nieko blogo neatsitiks. Galiu užtikrinti, nepradės „laužyti“. Tai nereiškia, kad per akimirką praėjo bet koks noras užtraukti dūmą. Tiesiog užsimaniusi parūkyti,  kramsnodavau saldainius be cukraus arba kramtomąją gumą. Svarbiausia, ėmiausi aktyvios veiklos, kai nebūdavo kada  ir pagalvoti apie rūkymą“, – sakė Rugilė.

Anot jos, savo kailiu įsitikino, kad kaip ir daugelis žmonių, taip ir ji manė, jog rūkymas yra įdomus. Ir naivus įsitikinimas, kad jis nėra toks žalingas. „Tai tikrai žalingas įprotis ir visai nėra smagu. Jūs nuodijate ne tik save, bet ir aplinkinius ir tai yra labai blogai. Iš tikrųjų rūkaliai gali būti įdomūs nebent tik neįvertintiems ar nesuprastiems veikėjams, paprastai negalvojantiems apie savo ir kitų žmonių sveikatą“, – teigė pašnekovė.

Jos teigimu, rūkantys žmonės kenkia ne tik savo kūnui, bet ir orui, kuris žmonėms suteikiamas nemokamai. „Viską aplink  užteršiame cigaretėmis, taigi tai tikrai baisus įprotis. Jau neminint to, kad ne tik kūnas kenčia, bet ir siela“, – sakė mergina.

Ir dar vienas Rugilės patarimas. „Atsisėskite, atidžiai paskaičiuokite ir įvertinkite, kiek pinigų sutaupysite per metus, jei nerūkysite. Pamenu, kai rūkiau,  tai nuolat turėdavau išspjauti seiles, nes visą laiką būdavo šlykštu burnoje. Rūkymas yra tikrai šlykštus reikalas, nes mes viską apnuodijame dūmais“, – teigė mergina.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą