Dėl savo palaido gyvenimo būdo Alice negalėjo tikėtis visuomenės užuojautos ir palaikymo. Tiesą sakant, ji iškart tapo pagrindine įtariamąja, o žiniasklaida, nė kiek nesivaržydama, atvirai apkaltino ją vaikžudyste. En.wikipedia.org nuotrauka

Maždaug prieš šešis dešimtmečius 26 metų raudonplaukė Alice Crimmins buvo viena garsiausių Niujorko asmenybių. Deja, jos, kaip vienos gražiausių miesto moterų, šlovę 1965 metais pakeitė didžiulė aplinkinių neapykanta ir ji tapo bene labiausiai niekinamu žmogumi Amerikoje.

 

Nusprendė nesitaikstyti su ramios namų šeimininkės vaidmeniu

Alice Crimmins gimė 1939 metais kovo 9 d. Bronkse pamaldžių Airijos katalikų tėvų šeimoje. Didžiąją savo vaikystės dalį ji praleido Saint Raymondo vienuolyne, tačiau svajojo ištrūkti į laisvę ir tapti nepriklausoma. Būdama 19 metų ji priėjo prie išvados, kad santuoka yra vienintelis būdas išsikovoti laisvę.

1959 metais ji ištekėjo už Edmundo Crimminso, kurį įsimylėjo dar mokykloje ir netrukus pagimdė sūnų Eddie jaunesnįjį. Jos dukra Alice Marie gimė kitais metais, kai tik šeima persikėlė į gražų Kju Gardenso rajoną Niujorke.

Tačiau po kiek laiko moteris suprato, kad „pradėjo grimzti į rutiną“. Kol jos vyras vakarus leisdavo su draugais, linksmindavosi ir gėrė baruose, Alice buvo priversta rūpintis ir auklėti vaikus. Toks gyvenimas buvo smaugiamai nuobodus gražiai moteriai, kuri mėgo sulaukti dėmesio, patraukti vyrų žvilgsnius ir, svarbiausia, būti mylimai.

Todėl vos tik Alice pajuto, kad jos vyras pradeda apleisti  šeimą ir santykius, ji nusprendė, kad nesitaikstys su ramios namų šeimininkės vaidmeniu ir įsidarbino padavėja.

To meto Amerikai tai buvo neišpasakytas tabu. Motina tiesiog negalėjo dirbti šios profesijos, nes po to ji automatiškai buvo priskiriama laisvo elgesio moterų kategorijai. Nežinia, ar tai buvo gandas, ar ne, netrukus visi pradėjo kalbėti apie tai, kad Alice su restorano lankytojais apgaudinėja savo vyrą.

Crimmins iš pradžių neigė tokius kaltinimus ir pareiškė, kad visą gyvenimą turėjo tik vieną vyrą.

Galų gale Edmundas Crimminsas pradėjo kažką įtarti ir nusprendė patikrinti savo žmoną dėl neištikimybės. Tam jis miegamajame įrengė pasiklausymo įrenginius ir įrašinėjo jos susitikimus su kitais vyrais.

Ir po to, kai jo paties sūnus jam pasakė, kad mama nuolat kviečiasi „pusbrolius“, kurie nusivelka  marškinius ir užsidaro miegamajame su ja, Edmundas Crimminsas įniršo. Nors tai buvo niekis, palyginti su tuo, kad vieną vakarą jo žmona tiesiog negrįžo namo po vakarėlio milijonieriaus Anthony Grace‘o namuose.

Po kelių dienų, 1965 metais birželio 22 d., Edmundas Crimminsas išsikraustė iš savo žmonos ir pateikė prašymą dėl skyrybų bei vieninteliu savo vaikų globėju, dokumente pavadinęs žmonos elgesį amoraliu.

Eddie vyresnysis savo pareiškimą patvirtino garso įrašu, kuriame užfiksuota jo žmonos neištikimybė, todėl tikimybė, kad jam bus suteikta visa globa, buvo labai didelė. Nenuostabu, kad net Alice mama stojo į jo pusę, žentą vadindama „geru žmogumi, kuris rūpinsis jos anūkais“.

Tuo tarpu jo žmona siautėjo, piktnaudžiaudama alkoholiu ir dažnai kviesdama į namus meilužius. To nebuvo galima paslėpti nuo kaimynų, kurie, švelniai tariant, nepritarė tokiam elgesiui. Tada moteris dar nežinojo, kaip jos išlaisvintas gyvenimo būdas paveiks ateities įvykius.

Teismo posėdis dėl vaikų globos buvo numatytas 1965 metais liepos 19 d., tačiau jis taip ir neįvyko.

1965 metais liepos 14 d., apie 9.00 val., Alice Crimmins įėjo į kambarį, kuriame miegojo jos vaikai, ir rado abi lovas tuščias. Moteris, apimta nevilties, ėmė skambinti vyrui, manydama, kad Edmundas juos pasiėmė. Tačiau jis įsiuto dėl vaikų  nepriežiūros ir nedelsdamas apie tai pranešė policijai.

Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, Alice pasakojo, kad užvakar, 19.30 val., ji pagamino valgyti vaikams, o po to paguldė į lovas. Paskui moteris su šunimi išėjo pasivaikščioti. Grįžusi, motina, nežiūrėdama į vaikus, nuėjo miegoti ir daugiau jų nematė. Taip pasakojo pati Alice.

 

Melagingi liudininkų pasakojimai ir seksistiniai kaltinimai

Policijai nepavyko rasti 5 metų Eddie jaunesniojo ar 4 metų Marie pėdsakų nei prie jų namų Kvinse, nei kilometro spinduliu nuo namo. Tačiau policija jau turėjo įtariamąją: jų motiną.

Nepaisant įrodymų trūkumo, policija kažkodėl nusprendė, kad vaikų dingimo kaltininkė yra Alice Crimmins, todėl ji buvo sulaikyta ir nuvežta į policijos nuovadą dar prieš surandant vaikus. Ir tai įvyko gana greitai. Dukters Marie kūnas su smurto žymėmis (asfiksijos pėdsakais) buvo rastas tą pačią dieną, o Eddie jaunesniojo – po 5 dienų. Beje, 10-metis vietos gyventojas Ralphas Warneke‘as pareigūnams parodė, kur rado Eddie Crimminsą jaunesnįjį.

Dėl savo  palaido gyvenimo būdo Alice negalėjo tikėtis visuomenės užuojautos ir palaikymo. Tiesą sakant, ji iškart tapo pagrindine įtariamąja, o žiniasklaida, nė kiek nesivaržydama, atvirai apkaltino ją vaikžudyste.

Kaip rašė „Newsday“ reporteris Kennethas Grossas, bylos tyrimas iš pradžių buvo per daug šališkas ir Alice tapo „atpirkimo ožiu“. Byloje yra net vienas kurioziškas dviejų policininkų dialogo įrašas, kur vienas iš jų sako:

– Tu apklausk jos vyrą, o aš tą kalytę.

Liepos 14-osios vakarą policijai atvežus Alice Crimmins į dykvietę, kur buvo rastas jos dukters kūnas, ji prarado sąmonę. Nors vėliau teisme ta pati pareigūnė liudys, kad žinia apie dukters mirtį motinos „niekaip nepalietė“.

Nepaisant to, kad nebuvo rimtų įrodymų, jog Alice Crimmins dalyvavo žmogžudystėse, prokurorai stengėsi įrodyti jos kaltę.

Per ateinančius dvejus metus valdžios institucijos apklausė įtariamuosius, įskaitant vietinius nusikaltėlius ir moters sutuoktinį, kuris prisipažino, kad iki tragedijos ir toliau sekė savo žmoną. Ir dar vienas įdomus faktas: jo paties alibi tyrimo metu keitėsi kelis kartus, tačiau mažai kam tai rūpėjo, nes visų akys buvo nukreiptos į buvusią žmoną.

Prieš Alice buvo tik du netiesioginiai įrodymai. Pirmasis buvo susijęs su patologo išvada, kurioje buvo padaryta išvada, kad nuo aukų mirties iki paskutinio valgio nepraėjo daugiau nei dvi valandos. Tačiau nuo to laiko, kai liudytojas (kaimynas) išgirdo, kad Crimmins paguldė savo vaikus  buvo vėliau nei 21.00 val.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad nusikaltėlis turėjo tik apie 15-20 minučių, per kurias jam pavyko ne tik pagrobti, bet ir nužudyti savo aukas. Svarbi detalė – nužudyti vaikai valgė tai, ką motina jiems davė prieš mirtį.

Antrasis įrodymas buvo Crimmins kaimynės Sophie Earomirski parodymai (pasakojama, kad ji sirgo lengva psichikos liga). Sophie teigė, kad liepos 14 d., 2 val. nakties, bevažiuojant į savo namus, pamatė moterį, labai panašią į Alice. Šalia jos stovėjo du vaikai.

Remiantis šiais liudijimais, 1967 metais rugsėjo 11 d. Alice Crimmins buvo suimta ir oficialiai apkaltinta savo vaikų Marie ir Eddie žmogžudyste.

Alice Crimmins teismas prasidėjo 1968 metų gegužės 9 dieną. Laisvę mylintis jos personažas buvo toks neįprastas konservatyviems amerikiečiams, o skaitytojams jos gyvenimo istorija taip patiko, kad Crimmins įvaizdis buvo demonizuotas.

Pasakojama, kad didžioji dalis Alice teismo proceso buvo pagrįstas melagingais liudininkų pasakojimais ir seksistiniais kaltinimais. Štai, pavyzdžiui, kai kurios temos, kurias palietė prokuroras, apklausdamas liudytojus: „Alice Crimmins buvo nepastovaus charakterio ir mėgo keisti meilužius“, „Alice apgaudinėjo savo vyrą“, „Ji maudėsi nuoga baseine kitų žmonių akivaizdoje“, „Vakarienei ji pirko šaldytą maistą, todėl nebuvo gera namų šeimininkė“, „Alice makiažą darė pernelyg provokuojančiai“, „Ji segėjo trumpus sijonus ir avėjo aukštakulnius“, „Moteris nuolat dažydavo plaukus raudonai“.

 

Dabar  moteriai 83 metai ir jos buvimo vieta nežinoma

Išgirdusi daugybę liudijimų prieš save (buvo dar daugiau žmonių, kurie norėjo pasisakyti apie Alice), ji labai supyko ir bandė užginčyti jų žodžius.

– Jūs melagiai! – kelis kartus sušuko Alice Crimmins, klausydama liudininkų parodymus.

Galbūt vienintelis dalykas, į kurį tikrai verta atkreipti dėmesį, yra netikėtas vieno iš Alice meilužių liudijimas. Jis teigė, kad likus kelioms savaitėms iki jos vaikų nužudymo, Crimmins jam pasakė:

– Jei teismas nuspręs atiduoti mano vaikus vyrui, aš mieliau juos pamatyčiau mirusius.

Per teismo procesą išgirdusi šiuos meilužio žodžius, teisiamoji sušuko:

– Maniau, kad tu esi mano draugas! Kaip tu galėjai?!

Galiausiai, 1968 metais gegužės 27 dieną, prisiekusiųjų teismas pripažino Crimmins kalta ir ji buvo nuteista 20 metų laisvės atėmimo bausme.

– Nori greitai baigti  bylą ir pasodinti mane į kalėjimą! – šaukė nuteistoji ant teisėjo Peterio Farrello. – Tau nerūpi, kas nužudė mano vaikus!

Anot kai kurių ekspertų, dabar analizuojant tuomečio teismo posėdžius, kuriuose  buvo teisiama Alice Crimmins, susidaro įspūdis, kad teisėjas, skirdamas bausmę, vadovavosi vien teisiamosios  makiažu ir moters turėtų meilužių skaičiumi, o ne tikrais įrodymais. Nes niekada taip ir nebuvo rasta jokių fizinių pėdsakų, siejančių Alice su žmogžudystėmis. O gal tai padarė kuris nors vienas jos meilužių?..

Alice Crimmins atsidūrė kalėjime, tačiau tai buvo tik jos kovos su teisingumu pradžia.

1969 metų gruodį apeliacijos dėka jai skirta 20 metų bausmė buvo panaikinta ir Alice netrukus buvo paleista. Jos buvęs vyras nepritarė šiam sprendimui ir vėl kreipėsi į teismą.

1971 metais moteris vėl atsidūrė teisiamųjų suole ir vėl buvo nugabenta į kalėjimą. Šis nuosprendis buvo panaikintas tik 1973 metais. Nors po 2 metų situacija pasikartojo ir 1975 metais ji vėl pateko į kalėjimą, o galiausiai buvo paleista tik 1977 metais.

„ Jie norėjo, kad palūžčiau. Norėjo, kad užsičiaupčiau amžiams, kad nepasiilgčiau vaikų ir juos kuo greičiau pamirščiau. Nesiruošiu jiems suteikti tokio malonumo. Tai buvo mano vaikai. Niekas nenori žinoti, kas juos nužudė, nes visi mano, kad tai padariau aš. Norėjo mane palaužti, bet nepavyko“, – per vieną paskutinių teismo posėdžių kalbėjo Alice.

Taigi, kas tada buvo vaikų žudikas? Susidaro įspūdis, kad vaikus nužudyti galėjo bet kas – nuo ​​vyro ir kaimynų iki jos pačios motinos (su kuria ji nustojo bendrauti dar anksčiau nei su vyru). Taip pat neverta pamiršti ir daugybės Crimmins meilužių, tarp kurių galėjo būti ir žudikas.

O visos Amerikos žudike ir  visuomenės atstumtąja tapusi moteris, norėdama pasislėpti nuo visur skleidžiamos žiniasklaidos informacijos, turėjo pakeisti ne tik gyvenamąją vietą, bet net vardą ir kai kuriuos išvaizdos elementus. Alice Crimmins dabar 83 metai ir jos buvimo vieta nežinoma.

Deja, žudiko tapatybė taip pat lieka paslaptimi. Niekas kitas nebuvo apkaltintas šiais nusikaltimais, o byla niekada nebuvo oficialiai išaiškinta.

parengė Vytautė Jogailaitė

Nuotr. Alice eina iš teismo posėdžio

En.wikipedia.org. “Twitter” nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą