Pasikalbėkite apie tai, kaip matote savo santykius ateityje: ar norėtumėte susituokti, ar jums labiau patinka gyventi susidėjus. Taip pat galite atpažinti (jei tai tiesa), kad kai kurie jūsų norai pradėjo keistis po to, kai sutikote savo mylimąjį. Archyvo nuotrauka

Kiekvienas iš mūsų turime asmeninę, vidinę erdvę, kažką, ką slepiame nuo pašalinių akių. Tačiau jei jūsų gyvenime atsiras mylimas žmogus, išduotos paslaptys gali sugriauti santykius. Ką ir kada galima apie save  pasakoti partneriui, paaiškino klinikinė psichologė, šeimos konsultantė ir rašytoja  Randy Gunther, rašo psychologytoday.com.

Dirbdama psichoterapeute, susiduriu su tuo, kad praeina nemažai laiko, kol žmogus pradeda su manimi kalbėti apie intymiausius dalykus: santykius, kurie neteikia džiaugsmo, ligomis, su kuriomis  susiduria, skausmingus  vaikystės gyvenimo epizodus, seksualinius išgyvenimus ir taip toliau. Iš visų išgirstų istorijų išvedžiau nepageidaujamų staigmenų dėsnį“, – teigė Randy Gunther.

Anot jos, tai reiškia, kad bet kokia informacija, kuri gali pakenkti jūsų partneriui, turėtų būti atskleista kuo anksčiau. „Tai vienintelis būdas neprarasti pasitikėjimo jumis, jei jūsų mylimasis vėliau ir iš kitų šaltinių sužinos tiesą“, – įsitikinusi psichologė.

 

Pirmas žingsnis: praneškite jam, kad esate pasirengę atsakyti į visus klausimus

Beveik visi, sutikę naują žmogų, domisi jo profiliu socialiniuose tinkluose arba randa duomenis per paieškos sistemas. Tačiau neretai neįvertina informacijos, kurią gali gauti vienas apie kitą. Pavyzdžiui, apie išsilavinimą, profesinį kelią, gyvenamąją vietą, pažįstamus žmones, net galimus  nusikaltimus.

„Jei jums nepatogu atskleisti informaciją apie save, galite pakviesti naują pažįstamą tapti draugais socialiniame tinkle. Praneškite jam, kad esate pasirengęs atsakyti į visus klausimus“, – teigė psichologė. Anot jos, jūsų atvirumas potencialiam partneriui yra toks pat svarbus, kaip ir tai, kas yra už jūsų. Svarbu pasakyti viską, kas gali būti jam pavojinga ar įskaudinti jo jausmus. Pavyzdžiui, apie lytiniu keliu plintančias liga, tai, kad nenutraukėte ankstesnių santykių, kad esate skyrybų procese, kad turite vaikų – visa tai turėtų jūsų draugas / draugė sužinoti kuo greičiau ir  tiesiai iš jūsų lūpų. Geriau, kad tai būtų pasakyta akis į akį, o ne susirašinėjant, nes neverbaliniai signalai, kuriuos siunčiate savo partneriui, bus itin svarbūs. Be to, galėsite visapusiškiau ir nuoširdžiau atsakyti į galimus klausimus.

Antras žingsnis: pasikalbėkite apie tai, kaip matote savo santykius ateityje

Kai suartėsite vienas su kitu, laikas aptarti dalykus, kurie gali turėti įtakos jūsų santykiams. Tai apie jūsų planus, svajones, gyvenimo siekius ir tai, ką ketinate daryti, kad juos pasiektumėte. Svarbu, kad abi pusės įsivaizduotų, kaip žada planuoti biudžetą, ar nori vaikų. Jei vis dar slepiate kokią nors priklausomybę – alkoholizmą, lošimą, bulimiją – verta apie tai atvirai pasikalbėti. Ir, ko gero, pripažinti, norint, kad santykiuose nebūtų melo ir kupini abipusio pasitikėjimo. Tikrai artimas žmogus įvertins jūsų nuoširdumą ir neteis jūsų. Pakalbėkite apie tai, kaip matote savo santykius ateityje.

Pasikalbėkite apie tai, kaip matote savo santykius ateityje: ar norėtumėte susituokti, ar jums labiau patinka gyventi susidėjus. Taip pat galite atpažinti (jei tai tiesa), kad kai kurie jūsų norai pradėjo keistis po to, kai sutikote savo mylimąjį. Tačiau jums reikia laiko nusistatyti jums svarbius prioritetus. Žinoma, jūs turite teisę tikėtis tokio paties atvirumo ir iš savo partnerio.

Trečias žingsnis: pasakykite  ir tai, jei nuspręsite susieti likimą su šiuo asmeniu

Svarbu kuo nuoširdžiau apibūdinti savo finansinę padėtį, kalbėti apie paveldimas ligas, aštrius kampus, su kuriais teks susidurti partneriui bendraujant su artimaisiais ar su vaikų tėčiu/mama. Šiame etape jau prisiimate atsakomybę už bendrus santykius ir leidžiate žmogui suprasti, jog tikite, kad jūsų meilė bus stipresnė už bet kokias kliūtis.

Ketvirtas žingsnis: svarbu, kad atskleistos paslaptys neturėtų įtakos jūsų santykiams

„Mes visi turime teisę į privačią erdvę. Šiuo atveju mes kalbame apie tą vidinį išgyvenimą, kuris šiandien jūsų gyvenimui tiesiogiai neįtakoja. Tai gali būti jūsų patirto smurto epizodai, homoseksualūs išgyvenimai, seksualiniai nukrypimai. Mums nelengva  prisipažinti mylimam žmogui apie kraujomaišą, ypač jei vis dar palaikome santykius su tėvais“, – teigė psichologė.

Anot jos, kai kuriems žmonėms sunku pripažinti profesines nesėkmes arba atskleisti epizodus, kai jie nepasirodė geriausiai, išduodantys kažkieno pasitikėjimą. „Jei esate tikri, kad problemą išsprendėte viduje ir jūsų  atskleistos paslaptys neturės įtakos jūsų santykiams ir nesukels žalos jūsų partneriui, vadinasi, pasielgėte labai teisingai“, – sakė Randi Gunther.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą