Candi Talarico ištekėjo, dabar jos pavardė Gaut, ir tapo daugiavaike mama. Moteris turi penkis vaikus. Socialinių tinklų nuotrauka

1988 metais birželio 4 d. ketverių metų Candi Talarico žaidė lauke netoli savo namų Sakramente, Kalifornijoje. Kartu su ja buvo dar dvi mergaitės, trejų ir septynerių metų. Vaikų mamos Diana ir Doun tuo metu atliko namų ruošos darbus Talarico šeimos bute. Netrukus į namus įskrido 7 metų Gina šaukdama: „Vyras ką tik pagrobė Candi!“, rašo CBS News“.

 

Pavyko pamatyti ant nusikaltėlio rankos tatuiruotę

Išsigandusios moterys išbėgo į gatvę, tačiau ten nebematė nei mergaitės, nei pagrobėjo. Vaiko mama nedelsdama iškvietė policiją, o tada ėmė apklausinėti septynmetę Giną apie pagrobimo aplinkybes.

Ji pasakojo, kad žaidimo metu jos trejų metų sesuo pastebėjo prie jų artėjantį vyrą ir paklausė Candi, ar tai jos tėtis. Vaikams nespėjus susivokti, nepažįstamasis paėmė mergaitę ant rankų ir pabėgo. Priėjęs prie kelio vaiką įmetė į ten stovėjusio automobilio priekinę sėdynę ir nurūko nežinoma kryptimi. Visą tą laiką mergaitė desperatiškai  šaukėsi mamos gelbėti ją.

Atvykusi policija paprašė Ginos apibūdinti pagrobėją. Mergaitė pasakė, kad tai buvo jaunas vyras, jo plaukai  rusi ir iki pečių, su ūsais. O automobilis mėlynos spalvos. Taip pat mažajai liudininkei pavyko pamatyti, kad ant nusikaltėlio rankos buvo tatuiruotė.

Kitą rytą visuose Sakramento laikraščiuose pasirodė istorija apie Candi pagrobimą, pagrobėjo aprašymas ir prašymas piliečiams padėti surasti ketverių metų rmergaitę. Detektyvai iki to laiko turėjo laiko patikrinti mergaitės tėvą, 28 metų  Jamesą Talarico dėl jo dalyvavimo pagrobiant dukterį. Jis turėjo kuo patikimiausią alibi – vyras Kolumbijos kalėjime jau kalėjo trejus metus. Buvo tikrinami ir anksčiau už analogiškus nusikaltimus teisti asmenys, tačiau rezultato pasiekti nepavyko.

Praėjus keturioms dienoms po pagrobimo, 18-metė mergina iškvietė policiją. Ji pasakojo ką tik mačiusi Candi verkiančią ant mėlynos spalvos automobilio „ Ford“ galinės sėdynės prie savo namų. Nurodytu adresu nedelsiant atskubėjo detektyvai su tarnybiniais šunimis. Į orą buvo pakeltas policijos sraigtasparnis. Tačiau ir čia laukė nesėkmė, nusikaltėliui iš paspęstų spąstų pavyko pasprukti vos per kelias minutes.

Bėgant dienoms, policija buvo tiesiog išmušta iš kojų, tikrinusi visus mėlynų spalvų automobilių savininkus Sakramente. Tačiau beveik 400 tūkst. gyventojų turinčiame mieste tokios paieškos buvo panašios į adatos ieškojimą šieno kupetoje. Pusantro mėnesio Diana Talarico gyveno nežinodama apie savo dukters likimą. Ir štai 1988 metų liepos 18 dieną įvyko incidentas, tapęs tikru proveržiu tyrime.

Anksti ryte dvi seserys – Daisy ir Hannah Jones, ėjo gatve į mokyklą. Staiga šalia jų stabtelėjo mėlynas „Ford Escort“, iš kurio iššokęs vyriškis pagriebė Daisy. Kaip ir Candi atveju, jis įmetė ją į priekinę automobilio sėdynę ir bandė pabėgti. Tačiau 6 metų mergaitė sugebėjo tuo metu iššokti iš automobilio, kai pagrobėjas sėdėjo vairuotojo vietoje, o jos sesuo Hannah garsiai rėkė. Nusikaltėlis paspaudė greičio pedalą ir nurūko, bet mergaitės verksmas patraukė aplinkinių dėmesį. Viena iš moterų, mačiusi pasikėsinimą pagrobti, ėmė vytis savo mašina. Nors ji ir negalėjo jo pasivyti, tačiau tyrimui ji atliks neįkainojamą paslaugą. Moteris prisimins skaičius. Keista, bet Hannah padarė tą patį. Jos abi prisiminė tuos pačius mašinos numerius: 1 SMK 423. Po to automobilis ir jo savininkas iškart buvo įtraukti į ieškomų asmenų sąrašą.

Tą pačią dieną, apie 14 val., netoli savo namų buvo pagrobta 5 metų Meui Saiphong, pabėgėlių iš Laoso dukra. Nusikaltimo liudininku tapo Saiphongų kaimynas Yao Saeternas, kuris pamatė užpuoliko veidą ir  taip pat užsirašė jo automobilio numerį. Detektyvai įžvelgė jau pažįstamus ženklus.

 

Įvyko tikras stebuklas

Duomenų bazės patikrinimas parodė, kad mėlynos spalvos „Ford“ priklauso 32 metų Kennethui Alvinui Micheliui, Elk Grove, esančio netoli Sakramento, gyventojui.

Netrukus šiuo adresu sulėkė jone dvi dešimtys policijos automobilių. Ieškomasis buvo ne namuose, o metodistų bažnyčioje, kur dirbo darbininku. Pagrobėjas buvo sulaikytas. Michelis pasirodė esąs kurčias ir nebylys ir gestais iš detektyvų paprašė popieriaus lapo ir rašiklio. „Mergaitė automobilyje“, – trumpai parašė jis. Iš tikrųjų „Ford‘e“  buvo rasta pririšta Meui Saiphong. Ir tada pagrobėjas pirštu parodė į bažnyčios rūsį.

Praėjus 44 dienoms po pagrobimo, niekas policijoje nesitikėjo pamatyti Candi Talarico gyvos, tačiau įvyko tikras stebuklas. Po laiptais rūsyje buvo įrengtas sandėliukas, kuriame Michelis įrengė mergaitei pastogę. Jis parūpino ją antklode, knygomis ir spalvinimo knygelėmis, pamaitino iš bažnyčios valgyklos.

Seržantas Davidas Wilsonas, išnešęs Candi iš rūsio, vėliau šią akimirką pavadino emocingiausia patirtimi per visus 23 tarnybos metus. „Kai ji man buvo perduota, ašarojau“, – vėliau interviu vietos laikraščiui sakė policininkas.

Michelis pripažino kaltu dėl visų kaltinimų ir 1988 metais gruodžio 7 d. teisėja Carol Miller nuteisė jį kalėti 62 metus. Ji atmetė advokatų prašymą atleisti nuo baudos dėl kaltininko negalios, atsisakė tai laikyti atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Michelis kalėjime praleido 27 metus ir ten mirė 2015 metų spalį.

Saiphongų šeima dalyvavo teisme, tačiau po to jų pėdsakai dingsta. Apie jau suaugusią pagrobimo auką informacijos labai nedaug.

Žinoma tik tiek, kai mergaitė grįžo iš nelaisvės, šeima persikėlė į kitą Sakramento rajoną, kur gyvena iki šiol. Candi ištekėjo, dabar jos pavardė Gaut, ir tapo daugiavaike mama. Moteris turi penkis vaikus. Prisimindama jai nutikusią istoriją, Candi visada sako: „Tai buvo seniai ir aš gyvenu toliau. Manau, kad su tuo susitvarkiau gana gerai“.

„YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą