Šeima – tai vieta, kur gimsta naujas žmogus, auga, įgyja įgūdžių, mokosi tradicijų ir vertybių, įgyja išsilavinimą, įgyja doros, žmogiškumo, mandagumo. Tėvai mums padeda pereiti visus šiuos etapus. Jie atlieka svarbiausią vaidmenį mūsų gyvenime. Archyvo nuotrauka

Visiems reikia meilės, namų šilumos ir komforto. Štai kodėl taip svarbu susirasti ir pamilti patikimą žmogų, kuris nepaliks jūsų sunkiais laikais. Šiame straipsnyje trumpai papasakosime, kam žmogui reikalinga šeima, rašo psychologytoday.com.

Ką šis žodis reiškia? Stipri šeimos sąjunga – tai ne tik visuomenės vienetas, o maža valstybė, turinti savo įstatymus ir vertybes. Tai pats vertingiausias dalykas kiekvieno žmogaus gyvenime.

Šeima – tai vieta, kur gimsta naujas žmogus, auga, įgyja įgūdžių, mokosi tradicijų ir vertybių, įgyja išsilavinimą, įgyja doros, žmogiškumo, mandagumo. Tėvai mums padeda pereiti visus šiuos etapus. Jie atlieka svarbiausią vaidmenį mūsų gyvenime. Broliai ir seserys taip pat daro įtaką mūsų savirealizacijai. Jei jie vyresni, jaučiamės apsaugoti, jie padeda geriau suprasti, kaip veikia pasaulis ir kaip reikia elgtis, siekiant užmegzti konstruktyvų dialogą su žmonėmis.

Jaunesni broliai ir seserys sukelia mumyse nuoširdžius jausmus, kurių vedami pradedame rodyti rūpestį, globą, gerumą, pagalbą, atjautą ir šilumą. Šis žodis turi didelę reikšmę kiekvieno širdyje.

Kodėl reikalinga stipri šeima? Kas tai yra žmogaus gyvenime? Jei vyras ar moteris siekia sukurti normalius šeimos santykius ar pagerinti esamus, būtina tiksliai apibrėžti giminingos sąjungos funkcijas:

  1. Emocinė ramybė

Bėgant metams žmonija vis dažniau renkasi santuoką dėl emocionalumo. Kiekvienas nori jaustis reikalingas, vertingas, nepakeičiamas, nori pagarbos, palaikymo, meilės.

  1. Noras susilaukti įpėdinių

Sutuoktiniai beveik visada svajoja apie vaikus. Tai natūralus poreikis, reikalaujantis atsakomybės ir  įsipareigojimų. Taip pat toks noras yra instinktas, kai pagrindinė individo energija atitenka savo vaikų auklėjimui ir išlaikymui.

  1. Komfortas

Įprastoje šeimyninėje atmosferoje bet kuriam asmeniui lengviau gyventi. Kai žmonės susituokia, visos pareigos ir naštos tarsi savaime pasidalija. Partneriai nustoja būti vieniši, jie turi tikslą gyvenime – savitarpio pagalbą.

  1. Seksualinis potraukis

Žinia, tokie ryšiai galimi ir nesusituokus. Tačiau būdami susituokę gauname visuomenės pritarimą suvokti sekso poreikį. Daugumai žmonių tai yra svarbus aspektas.

  1. Vertybių pasidalijimas

Visiems žmonėms reikia artimo žmogaus, kuris dalytųsi visomis savo pažiūromis, nuomonėmis, vertybėmis ir įsitikinimais. Idealus santykių vystymasis yra bendri interesai.

  1. Patikimumas

Kaip šeimos atstovas, turite išmokti pasitikėti ir nesumenkinti kito nario pasitikėjimo. Be šios savybės neįmanoma sukurti abipusio supratimo.

  1. Palaikymas

Tiek vyras, tiek moteris visada noriai kalba apie mylimo žmogaus sunkumus, pasiskundžia bloga diena ir mainais sulaukia supratimo bei apsaugos.

Kodėl šeima yra svarbus žmogaus gyvenimo tikslas ir kokia jo svarba?

Jei mokykloje esame mokomi įvairių disciplinų, kurios padės kurti karjerą ir ateityje tapti perspektyviu žmogumi, tai namuose tėvai auklėja vaikus, moko juos gerų įpročių, nuostatų ir dalijasi rūpesčiais, kurio taip trūksta suaugus. Kokios svarbios šeimos veiklos?

Pagalba bet kokiose pastangose ​​ir situacijose. Kai šeima nuoširdžiai džiaugiasi jūsų pergalėmis ir dalinasi jūsų sunkumais.

  1. Šeima yra pavyzdys visuomenei

Matydama idealią porą su vaikais, visuomenė stengiasi būti panaši, bando kurti tokius pačius santykius. Be to, šeima džiaugiasi kiekvieno savo nario laime. Pavydas yra nenormalus šeimos atstovo elgesys. Kad ir kaip likimas tyčiotųsi iš jūsų, kad ir kokių problemų kiltų, visada galite kreiptis pagalbos į artimuosius. Jie pasidalins su jumis visais sunkumais ir pralaimėjimais.

Giminingą aplinką galima palyginti su mažu pasauliu, kuriame esate be galo mylimas, nuolat laukiamas ir palaikomas. Čia galite pamiršti kasdienius reikalus ir šurmulį.

Planuojant ir gimdant vaikus būtina suvokti atsakomybę, ieškoti kompromisinių sprendimų ir operatyviai spręsti visus iškilusius sunkumus. Jūs turite būti pavyzdys savo vaikui. Todėl visada pirmenybę teikite mylimiems žmonėms.

Skirdami daugiau dėmesio savo karjerai, rizikuojate likti vieniši ir nelaimingi, per daug galvoti apie pinigus.

Šeimos kūrimo priežastys: kodėl žmonės ją kuria?

1.Visavertės šeimos galimybė susilaukti ir užauginti sveikų palikuonių.

2.Visus buities darbus dalijame per pusę.

3.Sulaukti paramos iš mylimo žmogaus.

4.Saugumo ir pastovumo užtikrinimas.

Moteriai pagrindiniai komponentai yra meilė, laimė, vaikai, o vyrui – karjera, aprūpinimas šeima, įpėdiniais. Kad vyriškos lyties atstovas jaustųsi visaverčiu žmogumi, galinčiu siekti tikslų ir sėkmės, jam reikia moters meilės ir jos buvimo šalia. Vaikystėje šis vaidmuo buvo skirtas mamai, o suaugus jį atlieka mylinti žmona.

Moteris siekia sukurti normalius šeimos santykius dėl šių priežasčių:

  1. Socialinis statusas

Savo likimo išsipildymo suvokimas – tapti žmona.

  1. Nuolatinio sutuoktinio buvimas

Žmona gali atsikratyti būtinybės neštis sunkius krepšius, viena susitvarkyti su sudėtingomis situacijomis, atlikti remontą, šie rūpesčiai dabar guli ant tvirto sutuoktinio pečių.

  1. Noras lavinti kulinarinius įgūdžius

Komplimentai, kad ji yra labai gera šeimininkė, pamalonina bet kurią moterį.

  1. Aktyvios partnerio paieškos užbaigimas

Jums nebereikia leisti brangaus laiko ieškant tobulo draugo – jūs jį jau turite.

  1. Giminės išplėtimas

Geram ir visapusiškam vaiko vystymuisi reikalingi du tėvai – mama ir tėtis.

  1. Švelnumo, rūpesčio ir meilės išraiškos

Juk tik šiuos jausmus patiriame antrajai pusei. Be to, bendras intelektualinis lygis, vienodi požiūriai į pasaulį, savirealizacijos troškimas – idealūs šeimyninės laimės komponentai.

  1. Buitinis komfortas

Visos išlaidos dalinamos per pusę. Be to, paramos, apsaugos ir palaikymo buvimas.

 

Dabar pabandysime paaiškinti, ar vyrui reikia šeimos? Žinoma, tai vieta, į kurią įeina artimiausi žmonės. Teritorija, kurioje galima atsipalaiduoti, pasipildyti prarasta energija. Ką vedęs vyras gauna iš to? Jis gauna atsidavusį patarėją, kuris organizuoja jo atostogas, rūpinasi juo, pataria. Vyras tampa lyderiu, prisiima atsakomybę už visus artimųjų rūpesčius, gina interesus. Tačiau sprendimas tuoktis ir turėti vaikų priimamas savanoriškai, nevaržomai.

Bendra tarp sutuoktinių yra: finansai, būstas, buitis, automobiliai, vertybės. Bendras palikuonis.

Taip pat  bendros moralės, psichologinio komponento ir moralės buvimas.

Ką reiškia šeima ir kokį vaidmenį ji atlieka visos visuomenės ir vieno žmogaus gyvenime?

Artimas žmonių ratas atlieka daug funkcijų, leidžiančių palaikyti jo gyvybinę veiklą. Pateiksime pagrindinius dalykus:

  1. Pirminis arba reprodukcinis

Atlieka socialines ar asmenines užduotis. Pirmasis reiškia žmonių skaičiaus padidėjimą, antrasis – gimdymo poreikio patenkinimą.

  1. Pamokos

Tai apima ugdymo įgūdžius ir vaikų supažindinimą su visuomene dar nesulaukus pilnametystės. Tėvai perduoda vaikui visas tradicijas, nuostatas, vertybes.

  1. Finansinis

Suaugusieji aprūpina savo vaiką teikdami maistą, pastogę, asmeninius daiktus. Tėvai kaupia finansinius išteklius ir vėliau perduoda juos savo įpėdiniams.

  1. Atsidavimas

Kiekvienam reikia saugumo, meilės ir rūpesčio jausmo. Jei šie pirminiai poreikiai nepatenkinami, gali kilti fizinės ir psichologinės sveikatos problemų. Dėl to atsiranda depresija, agresyvumas ir nepasitenkinimas. Visi šie negalavimai veda į skyrybas, prastą auklėjimą.

Raktas į gerus santykius – meilė, pagarba, solidarumas. Visi šeimos bendruomenės nariai turėtų vertinti vienas kitą, lengvai leistis į kompromisus, kartu planuoti laisvalaikį ir niekada nenusiminti dėl juodų gyvenimo ruožų ir sunkumų. Jei stengsitės ir neprarasite laimės troškimo, viskas greičiau grįš į įprastas vėžes.

  1. Psichologinis klimatas

Kiekvienas žmogus žodžio „šeima“ reikšmę interpretuoja savaip. Kai kurie gerbia savo artimuosius, dėkoja jiems ir padeda. Kiti, atvirkščiai, nesiekia palaikyti su jais santykių, nes neranda vertės ar nemato prasmės. Visi sprendimai priklauso nuo žmogaus išsilavinimo.

Yra dviejų tipų šeimos klimatas: palankus ir nepalankus. Šeimos klimato komponentas išreiškiamas šiomis charakteristikomis: emocinis pojūtis; abipusis vienas kito supratimas; asociacija ir problemų sprendimas kolektyviai.

Šeimos klimatui įtaką daro tėvų ir vaikų santykiai; sutuoktinių bendravimas su kitais žmonėmis.

Klestinti šeima simbolizuoja paramą, geranoriškumą, rūpestį, padidėjusį atsakomybės už artimuosius jausmą, dalijimąsi mylimojo interesais.

  1. Vertybinės orientacijos

Draugiški ir tvirti santykiai yra maža plyta tvirtam ir patikimam šeimos bendruomenės pagrindui sukurti. Vertybės – tai tradicijos, moralės ir dorovės principai, kuriais vadovaudamasis žmogus gyvena ir niekada jų nepažeidžia, nebent tik retais atvejais. Išvardinsime jums pagrindinius:

  1. Nuoširdumas

Ištikimybė ir sąžiningumas yra stabilus santykių pagrindas, be kurio neįmanoma sukurti stiprios ir sveikos sąjungos. Norint išlaikyti tokį stabilumą, reikia priimti kritiką be isterijos, mąstyti protingai. Jei ramiai reaguosite į tiesą ir stengsitės susitvarkyti su savo trūkumais, mylimas žmogus visada su jumis bus nuoširdus.  O lojalumo demonstravimas yra puikus būdas išvengti beprasmių kovų.

  1. Sanglauda

Kiekvienas šeimos narys turi turėti savo asmeninę erdvę ir turėti savo veiklos lauką. Tačiau jis turi žinoti, kad turi šeimą, kurios negalima pamiršti, ir periodiškai į ją sugrįžti, palikdamas problemas darbe. Užmegzti ryšį su artimaisiais nėra sunku – tiesiog leiskite laiką kartu.

  1. Gailestingumas

Išmokite atleisti žmonėms ir neįsižeisti dėl smulkmenų. Paleisti  visus sunkumus ir nesusipratimus.  Nes pasipiktinimui reikia laiko, daug energijos ir jėgų.

  1. Dosnumas

Svarbu, kad sutuoktiniai augintų savo vaiką, pabrėždami gerą prigimtį. Jūs neturėtumėte įskiepyti savo vaikui abipusės naudos jausmo. Išsilavinę asmenys pasižymi šiomis savybėmis: taktiškumas, nuoširdumas, užuojauta, žmogiškumas, gerumas.

  1. Tradiciniai papročiai

Kiekviena šeima yra skirtinga. Kai kurie kasmet susirenka švęsti giminaičio gimtadienį. Kiti turi filmų peržiūrą ketvirtadieniais. Nuo vaikystės būtina mokyti vaikus gerbti savo protėvius ir laikytis tradicijų. Kartu nupieškite giminės medį, kad vaikas geriau pažintų savo artimuosius.

  1. Smalsumas

Suteikite savo vaikui galimybę tyrinėti ir pažinti pasaulį, atsakykite į begalinius klausimus, kodėl.

  1. Socialumas

Apie viską ir visada reikia kalbėtis su vyru, vaiku, artimu giminaičiu. Bendravimas yra kelias į pasitikėjimą, o tai savo ruožtu padeda palaikyti sveikus santykius.

  1. Atsakomybė

Ji vystosi su amžiumi, tačiau ją būtina ugdyti vaikuose nuo kūdikystės. Pirmiausia priverskite juos susidėti po kambarį išmėtytus žaislus, tada patikėkite jiems augintinių priežiūrą. Su šia savybe kūdikis nesunkiai eis gyvenimo keliu. Be to, priklausomai nuo vertybinių orientacijų, gero klimato, moralinių nuostatų, formuojasi sveikas šeimos įvaizdis.

Ką šeima reiškia vaikams? Kūdikiui ši vieta užima reikšmingą vietą, būtent ten jis taria žodį „mama“, žengia pirmuosius žingsnius, išmoksta kalbėti. Tėvai daro viską, kad suteiktų jam viską, ko reikia – rūpestį, meilę, paramą, supratimą. Jie skiepija jam moralinius principus, kalba apie tradicijas ir prisideda prie jį supančio pasaulio pažinimo.

Vaikai negali įvertinti visos vertės turėti visavertę šeimą, kol nesuaugs. Suaugusieji turėtų jam apibūdinti šeimyninių santykių svarbą, kad mažylis suprastų, kur sunkią akimirką kreipsis pagalbos.

Šeima – tai visas organizmas, turintis tam tikrus egzistavimo etapus – gimimą, vystymąsi, mirtį. Šeimos bendruomenė turės pereiti visus etapus, kuriuose yra sunkumų, problemų, kurias reikia skubiai išspręsti. Pavyzdžiui, gimus kūdikiui, tėvai keičiasi vaidmenimis, kurie yra neįprasti. Moteris turi rinktis tarp karjeros ir vaiko. Neteisingi sprendimai gali turėti įtakos dviejų žmonių sąjungai, o kartais ir skyryboms.

Laikydamiesi kai kurių taisyklių, galite lengvai išsaugoti santuoką ir abipusį supratimą. Tačiau  būtina pasidalinti savo išgyvenimais su sutuoktiniu ir kartu rasti išeitį iš sunkių situacijų.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą