Jei kruopščiai ir apgalvotai rinksitės žodžius, prieš ką nors pasakydami, nekritikuosite savo partnerio, sąžiningai dalinsitės buitinėmis pareigomis, santykius tikrai pavyks išsaugoti

Jei žmogus yra pasirengęs pripažinti  savo klaidas, bandyti suprasti  kitą žmogų ir daryti  tai be manipuliavimo, greičiausiai jis ir nesusiduria su rimtomis problemomis santykiuose. Bet jei jūs ir jūsų partneris išgyvenate sunkius laikus – esate nepatenkinti vienas kitu, dažnai kivirčijatės, negalite pasiekti bendro sutarimo svarbiu klausimu – gali atrodyti, kad santykiai pasmerkti. Neskubėkite nerimauti, nes yra keletas ženklų, kurie padės suprasti, kad  dar ne viskas prarasta.

 

  1. Jei abu esate pasirengę atsiprašyti ir pripažinti savo klaidas

Greitai ir dėl menkniekių įžeidžiantys partneriai niekada nesijaučia kalti ir neatgailauja, jei įskaudina savo porą. Jie labiau linkę užkrauti visą atsakomybę  ant kito partnerio pečių, nuvertindami jį. Ir jei jie pasako, kad gailisi, galų gale vis tiek  nepakeičia savo elgesio. Net po daugybės priminimų, pokalbių ir skandalų.

Ir atvirkščiai, jei esate pasirengę prašyti atleidimo ir pripažinti, kad klydote, tai yra geras ženklas.

  1. Jei abu esate pasirengę keistis

Tai yra, jūs ne tik pažadate žodžiais, kad elgsitės kitaip, bet ir įrodysite tai savo veiksmais: kruopščiai  ir apgalvotai rinksitės žodžius, prieš ką nors pasakydami, nekritikuosite savo partnerio, sąžiningai dalinsitės buitinėmis pareigomis ir panašiai. Ir jei jūs tai darysite ne todėl, kad taip reikia,  o todėl, kad norite, jog jūsų mylimam žmogui būtų gera.

  1. Jei ieškote būdų labiau suprasti vienas kitą

Niekas mūsų specialiai nemoko kompetentingo bendravimo. Iš pradžių bendravimo su kitais žmonėmis mokomės šeimoje ir mokykloje, bet jo stilius gali ir nesutapti su tuo, ko tikisi  partneris.

Pavyzdžiui, vienas yra įpratęs traukti per dantį artimuosius, o kitam tai atrodo labai įžeidžiančiai. Arba konflikto metu vienas užsisklendžia savyje ir tyli, o kitas nori tuojau pat viską išsiaiškinti. Ir visa tai yra visiškai normalu.

Nenormalu, kai vienas iš partnerių nenori dirbti su savimi, galvoja, kad yra komunikacijos guru ir visada viską daro gerai.

Ir jei abu nori tapti geresni, turi išmokti bendrauti tarpusavyje, pakoreguojant savo bendravimo būdą. Tada kilę nesusipratimai ir konfliktai santykiuose bus  greitai įveikiami.

  1. Jei stengiatės vengti manipuliavimo

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nesistengia gniuždyti kito, nedaro jam spaudimo gailesčiu, nenuvertina, nežemina ir nemenkina jo savo manipuliacijomis. Bent jau tyčia. O jei taip ir atsitiktų, kaltininkas būtų pasirengęs pripažinti, kad jis pasielgė negerai ir nesąžiningai, tada viskas suprantama. Žinia, nuolatinė psichologinė manipuliacija yra emocinės prievartos požymiai.

  1. Jei esate pasirengę aptarti sunkumus

Netylėkite, nekaupkite  savyje apmaudo ir nesitikėkite, kad viskas praeis savaime. Priešingai – pasakykite tiesiai šviesiai, nevyniodami į vatą,  kas jums neduoda ramybės. Tai darote ne tam, kad norėtumėte pareikšti pretenzijas, įtvirtinti save ir kaltinti savo partnerį, o tam, kad kartu išspręstumėte konfliktinę situaciją.

Todėl pokalbio metu stenkitės elgtis ramiai ir pagarbiai, nepakelkite balso, nebūkite grubūs.

Nes jei visi jūsų pokalbiai bus vien mėginimai įskaudinti vienas kitą arba vienas iš jūsų nuolat atsisakys aptarti problemas, tai yra pavojingas signalas.

  1. Jei jūs pasitikite vienas kitu

Negalima kelti nepagrįstų pavydo scenų, skaityti jūsų parneriui ar partnerei siunčiamus SMS, elektroninius laiškus, juo labiau apriboti vienas kito bendravimo su kitais. Jūs turite saugoti savo ribas, bet ir nepažeisti kitų.  Tuo pačiu svarbu, kad turėtumėte savo interesų, tikslų ir pomėgių, o nesutelktumėte viso savo dėmesio ir neužsiangažuotumėte vien ties partneriu. Svarbiausia, kad  pasikliautumėte vienas kitu ir žinotumėte, kad nei vienas  iš jūsų nesiruošia nei apgauti, nei nuvilti.

Tai yra sveikų ir pagarbių santykių ženklai. Tačiau priešinga situacija jau kvepia bendra priklausomybe, ir tai nėra labai gerai.

  1. Jei santykių problemos neturi įtakos kitoms jūsų gyvenimo sritims

Net ir atsiradus problemoms santykiuose, nei vienas iš jūsų neturėtų nutolti nuo draugų ir artimųjų, neužsisklęsti savyje, neatsitverti tylos siena. Tai yra neatsisakyti savo įprastos veiklos ir pomėgių.

Ir nebijokite, jei kuris  nors jūsų neteisingas žingsnis ar žvilgsnis gali sukelti kivirčą. Juk tokie neigiami pokyčiai reikštų, kad patiriate stiprų stresą ir galbūt tapote psichologinės prievartos auka.

  1. Jei judu mylite vienas kitą

Jums tiesiog patinka būti kartu: vaikščioti, kalbėtis, eiti pasivaikščioti, keliauti, apsikabinti, vakarais žiūrėti televizijos laidas, kurti ateities planus. Net nepaisant kartais kylančių nesutarimų.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą