Fizinis aktyvumas yra geriausias ir iš tikrųjų vienintelis būdas kontroliuoti svorį, numetus svorį ir nekankinant save dietomis.Archyvo nuotrauka

Puikiai suprantame tuos, kurie nekenčia žodžio „fitnesas“, ir tuos, kurie neišlenda iš treniruoklių salių. Svarbiausia  – laikytis aukso vidurio  ir nereikia iš savęs daryti „superkūną“ arba siekti pribloškiančių rezultatų. Fizinis aktyvumas – tai  didžiulė ilgalaikė nauda, kurios jums nesuteiks joks gydytojas ar dieta.

 

Sportuojantys daug rečiau susiduria su nerimo ir depresijos problemomis

Mokslininkų tvirtinimu, vos trys 60 minučių vidutinio aktyvumo užsiėmimai per savaitę (kad ir tas pats ėjimas) žymiai pagerina atmintį. Taip yra dėl padidėjusio kraujo tiekimo į smegenis.

Teigiamą poveikį smegenims galima padidinti ir vartojant  omega-3, augalinius polifenolius (žuvis, visų rūšių daržoves, uogas ir arbatas). Tai puiki mankštos ir mitybos derinys!

Be to, vos valanda ėjimo per savaitę sumažina širdies ligų riziką, jau nekalbant apie galingą nuolatinio aktyvaus ėjimo poveikį. Kraujo lipidų profilis keičiasi teigiama linkme, padidėja gerojo cholesterolio lygis.

Tiek jėgos treniruotės, tiek kardio treniruotės sumažina riziką susirgti 2 tipo cukriniu diabetu 6 proc.

Kitaip tariant, vidutiniškai 150 minučių per savaitę atliekami pratimai yra daug veiksmingesni nei metformino preparatas, skirtas cukrinio diabeto gydymui.

Sergančių diabetu, kurie užsuka į sporto salę bent dvi valandas per savaitę, mirtingumas siekia 39–54 proc.  mažiau.  Pagalvokite – tik 2 valandas per savaitę…

Svorio treniruotės (pavyzdžiui, sunkioji atletika) geriau stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje nei aerobiniai pratimai. Žodžiu, fizinis aktyvumas ne tik sumažina diabeto, bet ir kitų ligų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu, riziką.

Žmonės, kurie nuolat sportuoja, daug rečiau susiduria su nerimo ir depresijos problemomis. Jie laimingesni ir labiau pasitiki savimi.

Bet kokia mankšta pagerina termoreguliaciją ir skatina kokybišką, gilų miegą. Fiziškai aktyvaus žmogaus kūnas prieš miegą šiek tiek atsipalaiduoja, o tai padeda pakankamai  ir gerai išsimiegoti. Geriausia sportuoti 4-8 valandas prieš miegą.

Žmonėms, kurie praktikuoja kūno rengybą ir aktyviai gyvena, yra 20–35 proc. mažesnė mirties rizika dėl visų priežasčių.

 

Nuolat mankštinantis, sustiprėja seksualinį potraukis

Vyresniam nei 65 metų žmogui yra daug mažesnė rizika susirgti demencija, jei jis bent 3 kartus per savaitę sportuoja 30- 40 minučių.

Vadinamosios atsparumo treniruotės stiprina vyresnio amžiaus moterų kaulų tankį. Tačiau svoriai gali būti ir nedideli.

Fizinis aktyvumas yra geriausias ir iš tikrųjų vienintelis būdas kontroliuoti svorį, numetus svorį ir nekankinant save dietomis. Be to, aerobiniai (kardio) pratimai gali padėti atsikratyti pilvo riebalų.

Nuolat mankštinantis, sustiprina libido (seksualinį potraukį) ir pasitikėjimą savimi!

Sportuojantys vyrai turi žymiai mažiau erekcijos disfunkcijos problemų. Taigi, darykite bent jau atsispaudimus namuose ar prisitraukite ant skersinio kieme ir atsikratysite jus varginančiomis bėdomis!

Pagrindiniai sveiko ir tinkamo fizinio krūvio principai:

  1. Pradėkite sportuoti iš lėto. Tai yra kiekvieną dieną padarykite šiek tiek daugiau, nei vakar. Pavyzdžiui, šiandien  nuėjote 5000 žingsnių, rytoj 5500, šiandien kilnojote svarmenis 10 kartų, rytoj 15, poryt 20 ir taip toliau.
  2. Kai jaučiatės patogiai ir lengvai, pats laikas šiek tiek padidinti krūvį, kad kūnas juos pajustų.
  3. Jei turite silpnų kūno vietų (pavyzdžiui, rankos) – atkreipkite į jas daugiau dėmesio. Kūnas turi dirbti harmoningai.

Ir įsidėmėkite: sėdimas gyvenimo būdas yra daug blogesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tai yra pagrindinė grėsmė žmonių sveikatai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą