Taip pat nesunku atspėti, kad žmogus, kuriam būdinga genofobija, vengia apkabinti ar bučiuoti, nes tai gali sukelti meilės aktą. Archyvo nuotrauka

Meilė stovėjo ant pjedestalo nuo tada, kai egzistuoja pasaulis. Daugelis žmonių galvoja, kad tai yra svarbiausia. Tačiau yra  ir tokių, kuriems tai tampa tikru išbandymu.

 

1.Filofobija – tai situacija, kai žmogus bijo įsimylėti.  Taip neretai nutinka dėl to, kad anksčiau jis buvo taip įskaudintas ar sudaužyta širdis, kad dabar nenori užmegzti jokių santykių. Baimė tokia didelė, kad jis pasirenka būti vienas, nes baimė būti su kitu žmogumi paralyžiuoja.

Filofobija kartais gali atsirasti po mylimo žmogaus mirties. Antroji jos pusė nenori su niekuo prasidėti ir net galvoti apie naujus santykius dėl didelio sielvarto. Psichologai taip pat įžvelgia ryšį tarp filofobijos ir vaikystės: jei vaikas nepatyrė saugaus ryšio su tėvais ir bijojo atstūmimo, jis gali bijoti ir ateityje su kuo nors užmegzti gilesnius santykius.

2.Filemafobija yra situacija, kuri trukdo mėgautis bučiniu. „Bučinys yra priesaika“, – sako sena patarlė. Deja, ne  šiai fobijai. Ekstremaliais atvejais šios fobijos kamuojamas žmogus ne tik bijo bučiuotis, bet ir negali stebėti, kada tai daro kiti žmonės. Net jei troškimo objektas nori pabučiuoti žmogų,  kuriam būdinga filemafobija, šis žmogus tiesiogine to žodžio prasme sustings iš baimės, suprakaituos, susinervins ir nežinos, ką daryti.

3.Genofobija yra seksualinių santykių baimė. Du mylintys vienas kitą žmonės anksčiau ar vėliau tikrai norės sekso. Lytinių santykių metu organizmas gamina oksitociną, žinomą kaip meilės hormonas. Kuo daugiau intymumo tarp įsimylėjėlių, tuo labiau jie nori santykių. Nebent vienam iš jų būdinga genofobija. Būtent dėl ​​jos dažniau vyras negali mėgautis meilės aktu.

Sekso baimė tokia stipri, kad žmogus padarys viską, kad išvengtų lytinių santykių. Taip pat nesunku atspėti, kad žmogus, kuriam būdinga genofobija, vengia apkabinti ar bučiuoti, nes tai gali sukelti meilės aktą. To priežastys gali būti susijusios su seksualine prievarta vaikystėje, tačiau gali būti ir kitų medicininių priežasčių.

4.Gimnofobija – tokiam žmogui sunku mylėtis, nes bijo atskleisti savo kūną. Jie gali būti tvarkingi, gražūs ir atletiški, tačiau nusimesti drabužius  jiems yra daugiau nei pats meilės aktas.

Sunkiais šios fobijos atvejais žmogus negali kreiptis į gydytoją, nes žino, kad apžiūros metu teks parodyti kurią nors kūno dalį.

5.Podofobija yra pėdų baimė. Kai kurie vyrai nepaprastai gėrisi  gražiomis moteriškomis kojomis.  Bet ant podiumų  galima pamatyti ne tik merginas su gražia apranga, bet ir su unikaliais batais.

Tačiau šiuo atveju mes kalbame apie vyrus, sergančius podofobija.  Jiems sukelia pasibjaurėjimą, baimę ir atstūmimą žiūrint į žmonių pėdas. Bet moterys  irgi gali nukentėti dėl to. Sutrikimas  gali būti toks sunkus, kad žiūrint, žmogui net pradeda skaudėti.

Fobijos sukelia diskomfortą ir trukdo žmogui mėgautis gyvenimu ar išnaudoti visas savo galimybes. Dėl jų ir  santykiai griūna. Todėl verta suprasti, kad sutrikimas negali būti nepataisomas. Todėl  specialisto pagalba gali išlaisvinti žmogų nuo problemos ir padėti gyventi visavertį gyvenimą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą