Žinoma, ne visi planetos vyrai apie tai svajoja, o išsiaiškinti slaptus savo vyro troškimus būna labai sunku. Bet jei moteris myli vyrą, ji viską supras iš pusės žodžių ar atitinkamų gestų. Archyvo nuotrauka

Pirmoji mintis, sunku tuo patikėti. Tačiau anketa, kurią prieš daugelį metų sukūrė amerikiečių psichologas Arthuras Aronas, tikrai gali (iš naujo) padėti užsiliepsnoti širdžiai greičiau nei per valandą! Išbandykite ir įsitikinkite patys, rašo rd.com.

 

Padeda meilei atsirasti tik tarp tų, kurie jau pasirinko vienas kitą

Šį eksperimentą atliko ir „The New York Times“  žurnalistė,  Mandy Len Catron, kuri paliudijo, kad  per kelias valandas įsimylėjo  savo kolegą. Įdomu tai, kad nei vienas iš jų to nesuvokė, kol pasiekė 36 klausimą ir tylėjo keturias ilgas minutes. Kaip ir daugelis atradimų, „anketa, kuri gali priversti tave įsimylėti“  gali būti ir laimingas atsitiktinumas ar sutapimas.

1997 metais Stony‘io Brooko universiteto (JAV) profesorius Arthuras Aronas tyrinėjo vyro ir moters tarpusavio santykius. Jis sugalvojo testą, kuris priverčia du nepažįstamus žmones suartėti. Rezultatas pranoko visus lūkesčius. Viena iš „eksperimentinių“ studentų porų susituokė po šešių mėnesių. Ji buvo pirmoji ilgoje įsimylėjėlių eilėje.

Arthuras Aronas suprato, kad iš dalies atskleidė meilės paslaptį: sentimentalumas ir intymūs prisipažinimai sukuria aplinką, kurioje lengvai įsiliepsnoja jausmų liepsna. Tačiau su viena išlyga: testas padeda meilei atsirasti tik tarp tų, kurie sąmoningai ar ne jau pasirinko vienas kitą. Todėl  belieka suteikti galimybę troškimui virsti jausmu.

Nuo tada, kai straipsnis buvo paskelbtas „The New York Times“, įrodymų daugėjo. Istorijų apie meilę, draugystę, susitaikymą… jų buvo tiek daug, kad Mandy Len Catron  jau ruošėsi išleisti knygą šia tema „Meilės istorijos projektas“.  Savo mintimis ta pačia tema pasidalino ir psichoanalitikė ir santykių ekspertė Sophie Cadalen, knygos „Meilė be nurodymų“ autorė.

„Buvau suglumusi, susipažinusi su šiuo testu – prisipažįsta ji, – Nes buvo nedaug klausimų, į kuriuos galėjau greitai atsakyti. Buvo sunku pateikti trumpus atsakymus. Šio testo stiprybė tikriausiai ta, kad jis išmuša mus iš pusiausvyros. Tai verčia mus dvejoti, abejoti, rinktis… Tačiau tai, kas mus apibūdina kaip asmenybę, yra labiau tik klausimai, o ne atsakymai“.

Psichoanalitikės teigimu, artimi santykiai čia atsiranda veikiau ne apsikeitus intymiais prisipažinimais, o dėl to, kad du žmonės apnuogina savo silpnumą. „Štai kodėl šis klausimynas yra veiksmingas jau susiformavusioms poroms. Laikui bėgant pradedame tikėti, kad vienas kitą puikiai pažįstame, ir tai daro įtaką meilės jausmo atsiradimui“, – sakė ji.

Klausimai įdomūs tuo, kad priverčia vėl pastebėti keistas ir nepažįstamas kito žmogaus puses, kai mus nustebina jo atsakymai, pauzės, emocijos. Jie įveda mus į netikrumo situaciją, ir būtent šis atsitraukimas daro mus geidžiamus ir pažadina savyje troškimą.

Sophie Cadalen, kaip ir Mandy Len Catron, aiškina, kad šis testas tik pažadina snaudžiantį ar nesąmoningą meilės jausmą, bet jo nesukuria. Mūsų laimei, dar neišmokta  meilę gaminti laboratorijose.

Vienaip ar kitaip, bet  siūlome ir jums atlikti šį testą. Skirkite valandą ramioje vietoje. Paeiliui atsakykite į klausimus. Kalbėkite su partneriu/e  atvirai, neužsirašykite, nekomentuokite partnerio/ės atsakymų. Būkite kuo nuoširdesni. Nuo pirmos iki trečios anketos dalies didėja intymumo laipsnis, galite padaryti pauzes tarp dalių. Pasibaigus keturioms minutėms, pažiūrėkite vienas kitam į akis.

Pirma dalis

  1. Jei galėtumėte pakviesti ką nors vakarienės (mylimąjį, mirusį giminaitį, įžymybę), ką pasirinktumėte?
  2. Ar norėtum būti žinomas? jei taip, tada į ką?
  3. Ar atsitiktinai repetuojate tekstą prieš skambindami? Kodėl?
  4. Kokia būtų jūsų „tobula diena“?
  5. Kada paskutinį kartą dainavote vienas? Ar kam nors kitam?
  6. Jei galėtumėte gyventi iki 90 metų ir pastaruosius 60 metų turėti 30 metų amžiaus protą ar kūną, kurį pasirinktumėte?
  7. Ar turite slaptą nuojautą, kaip mirsite?
  8. Įvardykite tris bruožus, kuriuos, jūsų nuomone, turite ir jūs, ir jūsų partneris.
  9. Už ką esate labiausiai dėkingas?
  10. Jei galėtumėte, ką pakeistumėte savyje?
  11. Per 4 minutes kuo detaliau papasakokite partneriui/ei savo gyvenimo istoriją.
  12. Jei galėtumėte rytoj pabusti turėdamas kokį nors įgūdį ar sugebėjimą, kas tai būtų?

Antra dalis

  1. Jei stebuklingas kristalas galėtų atskleisti jums tiesą, ką norėtumėte sužinoti?
  2. Ar yra kas nors, ką seniai svajojate padaryti ar nuveikti? Kodėl iki šiol to dar nepadarėte?
  3. Koks didžiausias jūsų gyvenimo pasiekimas?
  4. Kas jums brangiausia draugystėje?
  5. Koks jūsų brangiausias prisiminimas?
  6. Koks jūsų blogiausias prisiminimas?
  7. Jei žinotumėte, kad po metų mirsite, ką pakeistumėte savo gyvenime? Kodėl?
  8. Ką jums reiškia draugystė?
  9. Kokį vaidmenį jūsų gyvenime vaidina meilė ir švelnumas?
  10. Paeiliui išvardinkite savo partnerio/ės teigiamas savybes (keiskitės kas dvi savybes).
  11. Ar jūsų šeimoje santykiai šilti ir artimi?
  12. Kaip vertinate bendravimą su mama?

Trečia dalis

  1. Pateikite po tris teiginius, kurie tinka jums abiems. Pavyzdžiui: „Mes abu dabar jaučiamės…“
  2. Užbaikite sakinį: „Norėčiau, kad būtų su kuo pasidalinti…“
  3. Jei ketintumėte tapti artimu savo partnerio/ės draugu/e, ką jam/jai pasakytumėte? Ką, jūsų nuomone, jis/ji turėtų žinoti apie jus?
  4. Pasakykite savo partneriui/ei, kas jums jame/joje labiausiai patinka. Kalbėkite tiesiai, sakykite dalykus, kurių negalėtumėte pasakyti atsitiktiniam pažįstamam.
  5. Pasidalinkite su savo partneriu/e nepatogia situacija ar gėdinga gyvenimo akimirka.
  6. Kada paskutinį kartą verkėte kieno nors akivaizdoje? O vienatvėje?
  7. Pasakykite savo partneriui/ei, ką jame/joje jau vertinate.
  8. Kokia tema, jūsų nuomone, per rimta juokauti?
  9. Jei žinotumėte, kad šiandien jūsų paskutinė gyvenimo diena, ir su niekuo nekalbėtumėte, ko labiausiai gailėtumėtės nepasakę? Kodėl dar to nepasakėte iki šiol?
  10. Įsivaizduokite, kad jūsų namas su visu turtu užsidegė. Išgelbėję savo artimuosius ir augintinius, turite laiko įbėgti į namus ir dar ką nors išgelbėti nuo liepsnų. Ką paimtumėte ir kodėl?
  11. Kurio jūsų šeimos nario mirtis jus nuliūdintų labiausiai? Kodėl?
  12. Pasidalykite asmenine problema ir paklauskite savo partnerio/ės, kaip jis ją spręstų. Tada paklauskite jo/jos, ką jis/ji mano apie jūsų jausmus šia tema.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą