
Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad savipasitenkinimas – pagrindinis jaunų žmonių seksualumo išreiškimo būdas, teigiamai veikiantis ir kitus vaikino ar merginos seksualinio elgesio aspektus, rašo „Science News“.
Daugeliui meilė iš pirmo žvilgsnio nėra neįprasta
Indianos universiteto Medicinos mokyklos (JAV) tyrėjai anonimiškai apklausė 800 14–17 metų paauglius ir paaiškėjo, kad trys ketvirtadaliai vaikinų ir mažiau nei pusė merginų užsiima masturbacija (autoriai pastebi, kad merginos negalėjo atsakyti visai nuoširdžiai – išankstiniai nusistatymai, kad moteriška masturbacija yra nepriimtina, vis dar yra stiprūs). Priešingai mitams apie beviltiškus vienišius, kurie negali susirasti poros, tyrimai parodė, kad linkę masturbuotis paaugliai dažniau užmezga seksualinius santykius su priešingos lyties atstovais. Jie taip pat dažniau renkasi saugų seksą, nors šios koreliacijos priežastys dar nėra išaiškintos.
„Daugeliui meilė iš pirmo žvilgsnio nėra neįprasta. Tikras stebuklas yra tada, kai du žmonės visą gyvenimą nenuleidžia vienas nuo kito akių“, – sakė vienas tyrimo autorių.
Anot jo, tačiau vienas svarbiausių seksualinio potraukio veiksnių yra naujumas. Daugybė tyrimų atskleidė ypatingą vadinamojo „Coolidge‘o efekto“ vaidmenį žmogaus seksualiniame elgesyje. Galbūt girdėjote garsiąją istoriją, kaip trisdešimtasis JAV prezidentas Johnas Calvinas Coolidge‘as su žmona aplankė ūkį Minesotoje. Eidama pro paukštyną ir pastebėjusi, kaip vienas gaidys trypia vieną iš vištų, pirmoji šalies ponia paklausė, kiek kartų per dieną jis atlieka savo santuokines pareigas. „Dešimtys kartų, – atsakė palyda. – Šis gaidys tikrai išnaudoja savo galimybes. Jis labai stengiasi“. „ Pasakykite tai prezidentui“, – paprašė jo žmona.
Kai po kurio laiko į paukštyną įžengė prezidentas, jam buvo pasakyta ir apie gaidžio žygdarbius. „Visą laiką su ta pačia višta? – patikslino jis. – O ne, kiekvieną kartą su nauja! – Pasakykite tai poniai Coolidge“.
Jei pačioje santykių pradžioje seksualinis potraukis didžiąja dalimi nulemia mūsų elgesį, tai laikui bėgant aistrų intensyvumas, paprastai, susilpnėja. Iš pradžių mums viskas atrodo nauja ir įdomu. Tai vienas kito kūnų tyrinėjimo laikotarpis, audringos aistros metas, kai seksualinis potraukis neblėsta nė sekundei. Tačiau šviesusis užkariavimo laikotarpis baigiasi, prasideda kasdienybė. Kaip bebūtų keista, bet galimybė užsiimti seksu bet kuriuo metu lemia tai, kad jo tampa mažiau. Gal teko girdėti ir šį posakį: „Jūsų santykiai subyrės, jei partnerė sako, kad norite tik vieno dalyko. Ir jūs negalite prisiminti, kas tai yra“.
Ką meilė turi bendro su aistra ir geismu? Troškimo, sekso ir meilės sąvokos dažnai painiojamos, nes žmonės jas vartoja pakaitomis. Daugeliui seksas ir meilė yra vienas ir tas pats. Tačiau nepaisant to, kad seksas žmones sieja, vien fizinės traukos ilgalaikiams santykiams neužtenka. Nors seksas apima fizinį intymumą, jis neturi meilei būdingo emocinio gilumo. Meilė yra dviejų traukos elementų sąjunga: prisirišimas ir seksualinis potraukis.
Seksas yra daugiau nei tikslingas būdas gauti malonumą
Kai esame įsimylėję, seksas tampa vienu (ir intymiausiu!) bendravimo su partneriu būdu. Jei žmonės gali abejoti meile, tai dėl sekso viskas aišku – jis arba egzistuoja, arba neegzistuoja. Kai kurie mano, kad mes tiesiog bandome pažaboti tokį galingą ir agresyvų stimulą kaip seksas, vadindami tai meile. Cinikai sako, kad tokiu būdu savo biologinius poreikius aprengiame gražiais rūbais. Tai puikus būdas užmaskuoti „greitos meilės“ troškimą ir per daug vyrų per dažnai praktikuojamą vartotojišką požiūrį į santykius. Be to, tai labai veiksmingas būdas išlaikyti partnerį.
Kai esame įsimylėję, seksas tampa ir vienu iš būdų išreikšti savo jausmus. Seksas yra kūno kalba, kuria išsakome švelnumą ir meilę, nuoskaudą ir pasipiktinimą, pranašumą ir priklausomybę.
Kai esame įsimylėję, seksas yra daugiau nei tikslingas būdas gauti malonumą, tai būdas užmegzti tvirtus santykius.
Seksualinis intymumas žmonėms retai būna tik fizinis. Seksualinis ryšys pirmiausia padeda pažinti vienas kito kūnus. Bet tuo pačiu mes pažįstame savo sielas. Kai kurios moterys mano, kad seksas yra patikimiausias būdas pririšti kitą žmogų prie savęs. Tai netiesa. Holivudo aktorė Sharon Stone pastebėjo: „Moterys dažnai imituoja orgazmą, o vyrai dar dažniau – netikrus santykius“.
O Woody‘is Allenas, kurį galima laikyti šio klausimo ekspertu, pasakė taip: „Seksas be meilės yra beprasmė patirtis, tačiau be kitų beprasmių potyrių jis yra pats maloniausias“.
Meilė sukelia intymumo, rūpestingumo ir tikro kito žmogaus priėmimo jausmus. Tačiau, kaip jau pastebėta aukščiau, prisirišimo elgesys padeda suprasti aistringos meilės esmę – ieškoti to, kas su mumis susijungtų, įskiepytų mums saugumo jausmą. Mes įsimylime, kai užsimezga meilės ryšiai. Išlaikydami užmegztą ryšį, mes ir toliau mylime. Naudodamiesi savo emocijų rinkiniu, mes signalizuojame apie atstumo ir komforto poreikį.
Žinoma, kiekvienas žmogus meilę išgyvena skirtingai. Vieniems meilė yra iliuzinė ir nuolat reikalauja emocinio palaikymo. Kitiems tai tampa savotišku emociniu žaidimu, tretiems – noro kuo nors pasirūpinti pasekmė.