Raudonieji čili pipirai gerina virškinimą ir padidina skrandžio sekreciją, mažina kraujospūdį atpalaiduodamas kraujagyslių sieneles, padeda išvengti arterijų sukietėjimo, veiksmingai kovoja su nemiga, mažina ląstelių mutacijos tikimybę – onkologijos prevencija, skystina skreplius ir skatina jų pasišalinimą iš plaučių, turi antiastminių savybių, atkuria pažeistą kepenų audinį. Archyvo nuotrauka

Ar esate girdėję, kad  pakanka 7 minučių per dieną, norint pailginti gyvenimą 10 metų?  Manote, kad negali taip būti? Perskaitykite straipsnį iki galo ir susitiksime čia 2080 metais!

Jei šiuos patarimus kaitaliosite ir kiekvieną dieną išbandysite po porą, aktyvaus ilgaamžiškumo būdų, tikimybė padidės kelis kartus, rašo medexpress.com.

Žinoma, stebuklai neįvyksta savaime, tačiau reguliarumas formuoja įprotį ir turi įtakos sveikatai bei gyvenimo būdui.

 

  1. Įsidėkite pieštuką tarp dantų ir nupieškite raides bei skaičius

Išbandykite dabar. Paimkite švarų pieštuką, laikykite jį dantimis ir pirmiausiai ore nupieškite skaičius nuo 1 iki 10. Po to kelias raides.

Kai jau būsite gerai išmokę, galite pabandyti nupiešti visą abėcėlę nuo A iki Z. Tada laikas rašyti žodžius  ar net ištisus sakinius.

Ką duoda šis pratimas? Tai puiki treniruotė mūsų pavargusiam, sustingusiam kaklui. Stiprina raumenis, gerina galvos kraujotaką, išvalo protą, padeda kaklo slanksteliams tapti judresniais.

Gera kraujotaka ir atsipalaidavę kaklo raumenys taip pat reiškia veido jaunatviškumą, senėjimo ir priešlaikinių raukšlių prevenciją.

Jei  piešdami ranka masažuojate  jos raumenis, tai pagalvokite, kad šiandien atlikote galingą veido atjauninimo ir atsigavimo pratimą.

  1. Valgykite daugiau pipirų

Ar jums patinka raudonieji aštrūs čili pipirai? Jei taip, yra jums puikių naujienų. Prieš keletą metų Kinijoje buvo atliktas didelio masto tyrimas, kuriame dalyvavo beveik 500 tūkst. žmonių. Tie, kurie valgė raudonuosius pipirus 6–7 kartus per savaitę, staigios mirties riziką sumažino vidutiniškai 14 proc. Kiek vėliau panašus tyrimas buvo atliktas  ir JAV. Rezultatas panašus.

Kodėl raudonieji pipirai yra tokie geri? Kuo jie ryškesni ir  aštresni, tuo didesnė kapsaicino koncentracija juose. Viena vertus, ši medžiaga turi dirginantį cheminį poveikį, kita vertus, duoda kompleksinį teigiamą rezultatą. Tepalo pavidalu ši medžiaga suteikia šildantį ir analgezinį poveikį dėl savo poveikio tam tikriems receptoriams. Kalbant apie ypatingą  raudonųjų pipirų naudą, jie naikina piktybines ląsteles, veikia kaip tonikas, gerina imuninę sistemą, turi antioksidacinių ir afrodiziakinių savybių, padeda palaikyti greitą medžiagų apykaitą, mažina hormono grelino, atsakingo už alkio jausmą, koncentraciją, apsaugo nuo ankstyvų raukšlių atsiradimo, padidina prostaglandinų ir kolagenazės gamybą (kartu stabdo uždegiminius procesus organizme),

skatina endorfinų (laimės hormonų) gamybą, slopina patogeninių bakterijų augimą (sunaikina iki 80 proc.). Taip pat gerina virškinimą ir padidina skrandžio sekreciją, mažina kraujospūdį atpalaiduodamas kraujagyslių sieneles, padeda išvengti arterijų sukietėjimo, veiksmingai kovoja su nemiga, mažina ląstelių mutacijos tikimybę – onkologijos prevencija, skystina skreplius ir skatina jų pasišalinimą iš plaučių, turi antiastminių savybių, atkuria pažeistą kepenų audinį.

Tačiau nepaisant daugybės teigiamų savybių, aitriųjų pipirų rekomenduoti naudoti visiems neįmanoma. Yra daug kontraindikacijų. Tai ypač pavojinga sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis, gastritu ir kitais organizmo veiklos sutrikimais. Todėl prieš vartojant aštriuosius pipirus, būtina pasitarti su specialistu!

  1. Skalaukite burną jūros druska

Bet be fanatizmo. Pakanka kartą per dieną. Pradedantiesiems stiklinėje šilto vandens geriau atskiesti tik arbatinį šaukštelį jūros druskos. Vėliau galima atskiesti ir po valgomąjį šaukštą.

Ką duoda šis skalavimas?  Tai puiki peršalimo ligų profilaktika, burnos higiena. Ir tai yra pliusas keliems gyvenimo metams.

  1. Trumpam sulaikykite kvėpavimą

Visuotinai pripažįstama, kad naudinga giliai kvėpuoti. Kaip sakoma, pilna krūtine.

Mat kvėpavimo sulaikymas labai stimuliuoja kūną ir pradeda atsistatymo procesus. Šio proceso metu susidarantis anglies dioksidas reguliuoja vidaus organų funkcijas. Nes bet kuriai ląstelei pirmiausia reikia apkrovų ir suvaržymų.

  1. Suvalgykite penkias skirtingas vaisių/ daržovių rūšis kiekvieną dieną

Turėtumėte stengtis gauti viską, ko reikia jūsų organizmui, pradedant subalansuota mityba ir vitaminais. Ar žinojote, kad pakanka šaukšto riešutų kasdien,  norint prailginti savo gyvenimą bent 3 metais? Riešutuose yra tokių mums svarbių nesočiųjų riebalų rūgščių, B grupės vitaminų, vitaminų A, E, C ir PP. Taip pat jodo, cinko, magnio, geležies, kalio, kobalto, kalcio.

Tuo pačiu metu jums nereikia valgyti daug riešutų. Pakanka tokio kiekio, kuris telpa į  valgomąjį šaukštą. Idealiu atveju riešutai kiekvieną dieną turėtų būti skirtingi.

  1. Pratimas „Kačiukas“

Ko gero sunku rasti dar paprastesnį ir veiksmingesnį nugaros sveikatos pratimą. Juk lankstus stuburas – visa ko pagrindas: puiki savijauta, visavertis gyvenimas, puiki protinė veikla, normali vidaus organų ir sistemų veikla.

Jei turite galimybę aktyviai pailsėti nuo darbų, tada nėra nieko geriau. Tiesiog atsistokite keturiomis, įkvėpdami pasilenkite apatine nugaros dalimi, o iškvėpdami – atvirkščiai.

Dar naudingiau, jei, be nugaros išlenkimo, pridėsite dubens sukimąsi – kūnas bus labai dėkingas už padidėjusią kraujo apytaką.

  1. Pamatykite (ar dar geriau – padarykite) ką nors juokingo

Žinia, juokas pailgina gyvenimą 1,5-8 metais. Stenkitės kiekvieną dieną rasti priežastį juoktis. Be to, kiekvienas žmogus turi savo humoro jausmą tik, deja, dažnai jo neišnaudoja. Svarbiausia yra rasti tai, kas privers jus juoktis. Komedija, juokinga knyga, vaizdo įrašai. Tam tikros situacijos, vaikų elgesys, augintiniai ir panašiai. Juokitės iki ašarų! Ir iš visos širdies! Kiekvieną dieną, be išimties! Ar žinote, ką sakė senovės filosofai? „Vieno pokštininko, galinčio prajuokinti žmones, atvykimas į miestą yra naudingesnis nei visas karavanas vaistų!“.

  1. Susisukite į nepatogią pozą

Kiekvienas žmogus turi raumenų, kurių jis beveik nenaudoja kasdieniame gyvenime. Kaip juos rasti? Stenkitės užimti labai nepatogią poziciją: susisukite, spauskite, kol pajusite labai stiprią įtampą. Laikykite šią poziciją keletą sekundžių. Po to kiek įmanoma atsipalaiduokite, pasirąžydami  į visas puses.

Panašios technikos praktikuojamos ir kineziterapijoje (reabilitacinė terapija judesio pagalba): raumenų grupė tikslingai įvedama į stiprios įtampos būseną, po kurios įvyksta poizometrinis atsipalaidavimas. Pagerėja pažeistos vietos kraujotaka ir mityba, raumenys tampa judresni ir elastingesni, išnyksta vadinamieji „spaustukai“.

  1. Naudokite dantų siūlą

Ar gerai išsivalote dantis?  Nieko neliko tarp dantų? Sveika burnos ertmė – dar 6,4 metų  ilgesnė  gyvenimo trukmė. Žinoma, tai taip pat reiškia nuolatinius apsilankymus pas odontologą (kas 6 mėnesius). Bet  pirmiausiai reikia pradėti nuo mažų dalykų: kiekvieną kartą valydami dantis reikia nepamiršti dantų siūlų.

  1. Modelio laikysena

Eikite prie sienos ir atsiremkite nugara į ją. Pabandykite prispausti ir abu pečius. Kūnas turi liesti sieną keliais taškais: pečiais, sėdmenimis, blauzdomis ir kulnais. Pavyko tą padaryti? Pastovėkite taip bent minutę ir lėtai atsitraukite, stengdamiesi išlaikyti šią laikyseną.

Žinia, sveikas stuburas yra viskas. Nuo laikysenos priklauso vidaus organų būklė, smegenų mityba, imunitetas, nuotaika, jaunystė, aktyvumas ir daug daugiau.

  1. Išmokite sumažinti stresą taip pat greitai, kaip apsirengti

Nes tik trys stiprūs katastrofiški stresai gali sutrumpinti gyvenimą… 32 metais! Kuo greičiau išmoksite sumažinti stresą po sunkių situacijų, tuo mažiau rizikuosite.

  1. Juodesnis už juodą

Yra technika, padedanti išlaikyti ir net atkurti tobulą regėjimą. Uždenkite akis delnais. Įsivaizduokite kažką visiškai juodo priešais. Tokiu atveju neturėtų mirgėti nei viena spalvota dėmelė, nei viena žvaigždutė ir panašiai. Tik vientisos minkštos juodos spalvos.

Manoma, kad jei nors akimirką pamatysite tolygią visišką tamsą, regėjimas visiškai atsistatys. Jei ir nepavyks to padaryti, tačiau pailsėjusias akis pajusite iš karto. Pavyzdžiui, jei buvo „smėlis akyse“, tada jis išnyks.

  1. Ausų masažas

Jose yra didelė aktyvių taškų, atsakingų už kūno darbą, koncentracija. Tiesiog švelniai masažuokite ausis išilgai krašto nuo skilties aukštyn ir atgal. Pabaigoje galite aktyviai patrinti ausis delnais. Beje, ryte labai padeda greitai pralinksmėti.

  1. Nusileiskite laiptais nugara į priekį

Žinoma, lėtu tempu. Ir tik tuo atveju, jei jūs visiškai kontroliuojate savo kūną. Priešingu atveju, gali būti pavojinga. Rekomenduojama tik tiems, kurie yra tikri, kad nenukris atgal pakaušiu.

Ši technika  padeda ilgiau išlaikyti pusiausvyrą – pagrindinį mūsų jaunystės rodiklį. Jei bent kartais tai pavyks padaryti, tai be pusiausvyros  dar treniruosite ir praktiškai neaktyvius raumenis: šlaunų vidines puses ir apatinę nugaros dalį. Be to, tai gera treniruotė širdies ir kraujagyslių sistemai.

  1. Apkabinkite vienas kitą

Ar žinote, kad šiuolaikinėje klinikinėje psichologijoje yra net atskira sritis, tirianti teigiamą kūno kontakto poveikį? O apkabinimai yra pati galingiausia priemonė.

Ką veikiate ryte iškart pabudus, kai susitinkate su šeima? Beje, nuoširdus apkabinimas tam tikra prasme yra energijų mainai su artimaisiais. Be to, pajusite pakylėjimo jausmą nuo pat ryto.  Ginčuose tai sumažina konfliktą iki nulio, užgesina irzlumą. Padeda  geriau užmigti. O dienos metu tai suteikia galimybę jaustis, kad jūs kažkam rūpite ir esate reikalingi. Ir apskritai suteikia gerą nuotaiką visai dienai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą