Remiantis šiuolaikiniais amerikiečių mokslininkų tyrimais, susilaikymo iki santuokos temomis ir paskelbtais jo  rezultatais Amerikos psichologų asociacijos žurnale „Family Psychology“, pranešama: poros, kurios vengė seksualinių santykių iki vestuvių,  sutuoktinių tarpusavio santykiai stabilesni 22 proc., lyginant su šeimomis, kur sutuoktiniai vis dėlto negalėjo atsispirti sekso pagundai iki vedybų.

***

Mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, kuriuose dalyvavo 2 035 prieš daugiau kaip dešimtmetį ir anksčiau sukūrę šeimas žmonės, turėtų labai nustebinti šiuolaikinį jaunimą. Paaiškėjo, kad tie, kurie sugebėjo „pakentėti“ iki vestuvių, partnerių pasitenkinimas lytiniu gyvenimu yra 20 proc. didesnis,  15 proc. aukštesnė sekso kokybė bei 12 proc. gilesnis ir tvirtesnis abipusis emocinis ryšys, lyginant su tais, kurie nenorėjo ir nebuvo nusiteikę laukti vedybų.

„Ką mes gauname galų gale? 20 + 15 + 12 = 47 proc. Paprasčiau tariant, tos poros, kurios iki santuokos neturėjo intymių santykių, dabartiniai santykiai yra geresni 47 proc.“, –  paaiškino tyrimui vadovavęs profesorius Deanas Busby‘is.

Tuo tarpu  Niujorko universiteto, Šeimos gyvenimo studijų fakulteto vadovas Brighamas Youngas tvirtina, kad susilaikymo procesas (nepriklausomai nuo religinių įsitikinimų) padeda užmegzti ne tik gilesnius tarpasmeninius santykius, bet ilgainiui jie tampa tvirti ir ilgalaikiai.

Profesorius, puikiai suprantantis daugelio porų norus kuo greičiau išbandyti vienas kitą dėl lytinio suderinamumo lovoje, vis dėlto perspėja, kad gerovė šeimos gyvenime labiau priklauso nuo abipusio pasitikėjimo, ištikimybės ir atsidavimo, o ne nuo seksualinių santykių.

„Kalbant apie seksualinį suderinamumą, šiuolaikinės diagnostikos ir suderinamumo nustatymo metodai leidžia pakankamai tiksliai nustatyti bet kokį partnerių suderinamumą. Ir dėl to jums neprireiks savo vidinių jausmų pririšti prie kito žmogaus. Nes po to būna labai sunku  jų atsikratyti,  o širdyje gali amžiams likti tas neišdildomas pėdsakas – intymumas…“, – sakė profesorius savo interviu leidiniui „Family Psychology“.

4 KOMENTARAI

  1. Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your website?

    My blog site is in the very same niche as yours and my users would genuinely benefit
    from a lot of the information you present here.
    Please let me know if this alright with you. Cheers!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą