Rytinės saulės spinduliai padeda lieknėti

Čikagos (JAV) Feinbergo aukštosios medicinos mokyklos mokslininkų grupė atliko tyrimus, per kuriuos jie nustatė, kad ryto saulė prisideda prie žmogaus gerovės.

Tyrimams mokslininkai pakvietė 56 savanorius, iš kurių 30 buvo moterys. Vidutinis tyrimo dalyvių amžius 31 metai. Jų buvo paprašyta savaitę nešioti specialų prietaisą ant riešo, kuriame buvo fiksuojamas miegui skirtas laikas ir apšvietimo laipsnis. Be to, dalyviai turėjo užrašyti, ką ir kokiu metu valgė.

Paaiškėjo, kad tie, kurie nuolat kėlėsi anksti ryte, išsiskyrė iš kitų lieknesne figūra. Mokslininkai nustatė, kad yra ryšys tarp miego trukmės ir apšvietimo laipsnio. Jų manymu, ryškus apšvietimas ryte gerokai labiau suaktyvina medžiagų apykaitos procesus žmogaus organizme, nei popietę, kai saulė nebūna kaitri.

Tyrimo autorius Phyllis See’as rekomenduoja kasdien ryte degintis bent 20-30 minučių, norintiems atsikratyti svorio. Tą patį galima padaryti ir būnant itin gerai apšviestoje patalpoje, organizme paspartėjus medžiagų apykaitos procesams.

Mokslininkai atliko daugybę tyrimų su gyvūnais. Paaiškėjo, kad jų metabolinis procesas taip pat priklauso nuo apšvietimo laiko ir laipsnio. Bet tai neturi nieko bendra su suvalgyto maisto kiekiu ir kalorijomis.

Specialistai paskelbė savo tyrimus moksliniame žurnale „PLoS One“.

 

parengta pagal journals.plos.org

3 KOMENTARAI

  1. I blog quite often and I genuinely thank you for your information. Your article
    has truly peaked my interest. I am going to take a note of your
    site and keep checking for new information about once a week.
    I subscribed to your Feed too.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą