Allison netiki šiomis teorijomis ir atmeta visus ryšius tarp vyro mirties ir „Žaidimo“. Socialinių tinklų nuotrauka

Dar prieš tai, kai Rey Rivera atvejis buvo paviešintas  „Netflix“ sukurtame dokumentiniame seriale „Neišspręstos paslaptys“, ši paslaptinga istorija sulaukė visuomenės dėmesio. Be to, Riveros istoriją  savo knygoje „Nepaaiškinta mirtis“ nagrinėjo rašytojas Nikita Brottmanas. Socialiniame tinkle  „Reddit“  yra ištisos skiltys, skirtos bandyti suprasti paslaptingą užrašą, kurį Rivera paliko prieš mirtį.

 

Mirė tą pačią dieną, kai dingo, nukritęs iš didelio aukščio

2006 m. gegužės 16 d. vakarą Rey Rivera sulaukė telefono skambučio, po kurio jis skubiai paliko savo namus Baltimorės šiaurėje (Merilandas, JAV), ir niekas daugiau apie jį negirdėjo. Po kelių dienų jo kūnas buvo rastas kolegoms pastebėjus skylę viešbučio „Belvedere“ apatiniame stoge, esančiame netoli Riveros darbdavio biuro. Tyrimo metu nustatyta, kad Rey mirė tą pačią dieną, kai dingo, nukritęs iš didelio aukščio. Policija nusprendė, kad jo mirties priežastis „nenustatyta“.

Leidykla „Agora“, kurioje dirbo Rey Rivera, buvo įkurta 1978 metais. Leidinio publikuoti straipsniai ir knygos buvo skirtos kelionėms, pelningoms investicijoms, ekonomikai.

Rey Rivera gimė 1973 m. birželio 10 d. Dingimo metu Riverai buvo 32 metai. Rivera ir jo žmona Allison persikėlė iš Kalifornijos į Baltimorę dirbti pas savo ilgametį draugą Porterį Stansberry‘į. Rivera rašė finansinius straipsnius ir dirbo „Stansberry & Associates Investment Research“, „Porter Stansberry“ investicinės bendrovės „Agora Publishing“ dukterinėje įmonėje.

Rivera dingo 2006 m. gegužės 16 d.  Jo žmona Allison, kuri darbo reikalais buvo Virdžinijoje, tą vakarą negalėjo susisiekti su vyru telefonu. Gegužės 17-osios rytą Allison laukė savo vyro skambučio, tačiau jis taip ir nepaskambino. Vidurdienį Allison suprato, kad kažkas negerai. 15val. ji parašė pranešimą policijai apie dingusį vyrą.

2018 metais N. Brottmanas savo knygoje apie Rey Riveros atvejį „Nepaaiškinta mirtis“ paskelbė savo versijas ir prielaidas dėl jauno vyro žūties.

„Paskutinį kartą matytas: antradienį, gegužės 16 d., 18. val. Išvyko iš namų verslo reikalais savo žmonos automobiliu. Dėvėjo megztinį, šortus ir šlepetes. Turėjo su savimi 20 JAV dolerių  grynaisiais, be kredito kortelių.

Iki gegužės 23 d. Riveros šeima ir draugai ieškojo dingusio vyro Baltimorėje, bet nesėkmingai. Allison tėvai tyrinėjo automobilių stovėjimo aikštelę netoli Riveros darbo vietos. Ten jie rado juodą visureigį „Mitsubishi Montero“, priklausantį Allisson. Policija apžiūrėjo automobilį, tačiau nieko įtartino nerado.

Kitą dieną trys Riveros kolegos vėl apžiūrinėjo šalia viešbučio „Belvedere“ esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Tada pastebėjo kažką neįprasto – ant viešbučio stogo krašto kabančią kėdę.

Nuo viešbučio viršaus Riveros kolegos apžiūrėjo dviejų aukštų priestato, kuris buvo viešbučio komplekso dalis, stogą. Ten jie pastebėjo stoge skylę. Priestate anksčiau buvo įrengtas viešbučio uždaras baseinas, tačiau 1990-aisiais jis buvo paverstas biuro patalpomis. Kabinetas, kuriame ir buvo keista skylė, buvo tuščias. Kai vyrams pavyko patekti į kambarį, virš kurio žiojėjo skylė, jie ten  ir rado Rey Riveros kūną. Iki to laiko jis buvo laikomas dingusiu daugiau nei savaitę.

Policija apklausė viešbučio svečius, tačiau visi tvirtino negirdėję jokių garsų. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad Rivera iš 14 pagrindinio „Belvede“ viešbučio aukšto nušoko ant jo priestato stogo. Ar Rey nušoko savo noru, ar buvo nustumtas, tebėra pagrindinis klausimas, kuris taip neramina besidominčius šia istorija.

Kolegos, atradusios Riverą, tvirtino, kad šalia skylės matė Riveros mobilųjį telefoną, akinius ir šlepetes. Riveros mobilusis telefonas ir akiniai buvo nepažeisti, todėl ir kilo versija, kad savižudybė buvo imituota.

 

Našlė vis dar tvirtina, kad bandymai įsilaužti yra susiję su jos vyro mirtimi

Kaip 1,90 ūgio Rivera galėjo nukristi iš tokio aukščio, o jo daiktai likti šalia aukščiau esančios skylės?

Apsaugos kameros ant viešbučio stogo Riveros mirties dieną neveikė. Kaip išsiaiškino policija, tai buvo įprasta situacija viešbutyje.

Taip pat paaiškėjo, kad bet kas gali užlipti ant viešbučio stogo. Tuo metu „Belvedere“ personalo liftas nebuvo rakinamas, o priešgaisrinės durys taip pat nekėlė jokio pavojaus. Teoriškai Rivera galėjo užlipti ant viešbučio stogo nepastebėtas.

Detektyvai manė, kad Rivera nusižudė. Jo artimieji tvirtino, kad jis nesirgo nei psichikos ligomis, nei skundėsi gyvenimu. Likus šešiems mėnesiams iki mirties, jis vedė, kartu su žmona ketino persikelti į Los Andželą, kur Rivera planavo tęsti scenaristo karjerą.

Tyrėjai pradėjo nagrinėti įtemptus Riveros santykius su ilgamečiu draugu ir darbdaviu Porteriu Stansberry‘iu. Žinoma, kad Rivera perašė akcijas Stansberry‘io finansų bendrovei „Stansberry & Associates“.

Daugeliui žmonių kilo klausimų, iš kur Rivera šoko ir kokia trajektorija nukrito, nes skylė buvo atokiau nuo viešbučio stogo. Net ir pabėgus būtų sunku šioje vietoje nusileisti.

Ekspertai skaičiuoja, kad Riveros vertikalus kritimas buvo 53 metrai (pastato aukštis – 57 metrai) ir užtruktų maždaug 3,3 sekundės. Tai leidžia manyti, kad norint nusileisti „duobės taške“, jis turėjo bėgti 16 km per valandą greičiu ir pašokti, o tai gana realu patogiais batais ir tinkamo fizinio pasirengimo vyrui. Tačiau žinoma, kad Ray tą dieną dėvėjo šlepetes arba galėjo būti basas, todėl negalėjo išvystyti tokio greičio.

Kai kurie žmonės spėja, kad Rivera galėjo iškristi iš sraigtasparnio. Rašytojas Brottmanas ir detektyvas Michaelas Bayeris paneigė šią versiją. Brotmanas tikina, kad „Belvedere“ viešbučio  svečiai būtų girdėję sraigtasparnį, o Bayeris mano, kad sraigtasparnis turėjo skristi labai žemai virš viešbučio.

Riveros žmona Allison teigė, kad namo signalizacija suveikė likus kelioms savaitėms iki jos vyro dingimo. Abu bandymai įsilaužti įvyko vėlų vakarą. Nors Riveros namuose nerasta jokių įsilaužimo įrodymų, tačiau našlė vis dar tvirtina, kad bandymai įsilaužti yra susiję su jos vyro mirtimi.

Porteris Stansberry‘is atsisakė bendradarbiauti atliekant tyrimą. Po Riveros dingimo Stansberry‘is uždraudė įmonės darbuotojams apie atvejį kalbėti žiniasklaidai ar policijai.

2007 metais, praėjus metams po Riveros mirties, Stansberry‘is buvo pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir nubaustas 1,5 mln.JAV dolerių bauda.

Taip pat paaiškėjo, kad tą dieną, kai Rivera dingo, jis namuose nebuvo vienas. Allison kartais parsiveždavo darbą namo, o tą dieną jos kolegė Claudia, kuri dažnai padėdavo jai dirbti, užsuko paimti kai kurių dokumentų.

Apie 16 val. Claudia išgirdo Riveros mobiliojo telefono skambėjimą iš jo kabineto. Jis pradėjo keiktis, ar  ką nors keikti, tada greitai išėjo pro galines duris, tarsi vėluotų į susitikimą. Po kelių minučių Rivera grįžo, kažką pasiėmė ir paskubomis išėjo. Jis pamiršo savo kabinete išjungti šviesą ir kompiuterį.

2020 metais policijos atstovas Elisonas leidiniui „The Baltimore Sun“ sakė, kad telefono skambutis atėjo iš „Agora Publishing“ skirstomojo skydo. „Agora“ dukterinės įmonės yra „Stansberry & Associates“ kompanija. Skambučiai iš visų „Agoros“ skyrių buvo nukreipiami per pagrindinį komutatorių, iš kurio tariamai skambino Rivera.

 

Dėl tam tikrų užraše vartojamų frazių žuvusį sieja su masonais

Po Riveros dingimo jo namų biure buvo rastas keistas spausdintas užrašas, pritvirtintas prie monitoriaus galo. Šriftas buvo sumažintas ir visas užrašas buvo ant vieno popieriaus lapo.

Pastaboje buvo toks tekstas: „Broliai ir seserys, šiuo metu visame pasaulyje išsiveržia ugnikalniai. Koks nuostabus vaizdas. Tuos, kuriuos vienija dorybė, mirtis neišskirs. Aš stoviu prieš jus kaip žmogus, kuris supranta mūsų paslapčių tikslą ir vertę.  Tai buvo gerai sužaistas žaidimas. Sveikiname visus dalyvavusius. Bet laikas pabusti. Ir štai aš. Gyvenimas yra išbandymas, ar sugebi valdyti savo dvasią. Rūpinkitės savimi ir mėgaukitės švente. Noriu pasveikinti tuos, kurie žaidimo metu priėmė narystės kvietimą. Be tavęs nebūtų pavykę. Bandžiau surasti tiesą. Bet ne šiame pasaulyje. Priimdamas šias tiesos paieškas, tikėjausi, padedamas kitų, tapti vertas ir pasiruošęs ją priimti. Tarybos nariai, atkreipkite dėmesį, kad daugiausia dėmesio skirsiu tradicinėms pareigoms“.

Be to, raštelyje Rivera išvardijo žmones, kuriais žavėjosi, o paskui parašė sąrašą „filmų, knygų ir muzikos, kuri jam atrodė labai įkvepianti ir patraukli“ („The Bourne Identity“ ir „The Lord of the Rings“). Jis paminėjo režisierius Stanley Kubricką ir M. Nightą Shyamalaną, taip pat amerikiečių aktorių Christopherį Reeve‘ą.

Viena teorija, ką gali reikšti užrašas, sieja Riveros mirtį su Davido Fincherio filmu „Žaidimas“, kuriame pagrindinis veikėjas miršta taip pat, kaip Rivera. Tyrėjai pastebėjo, kad „Žaidimas“ buvo įrašytas Riveros raštelyje. 1997 metais sukurtas filmas yra apie žmogų, kuris įsitraukia į įvykius, kuris atvirai žvelgia į tikrovę ir baigiasi tuo, kad jis nušoka nuo pastato stogo per stiklines lubas. Ši teorija rodo, kad Rivera nukopijavo filmo įvykius.

Taip pat kita populiari versija dėl tam tikrų užraše vartojamų frazių sieja Rey su masonais. Jo žmona Allison įvedė pirmąją „Google“ eilutę, paieškos rezultatuose pasirodė svetainė, skirta masonams. Dokumentiniame filme teigiama, kad Rivera kalbėjosi su Merilendo masonų ložės nariu, norėdamas pasiteirauti apie galimybę prisijungti prie organizacijos. Dingimo dieną Rivera nusipirko knygą „Freemasonry for Dummies“. Bradas Hoppmannas, Riveros vaikystės draugas, taip pat dirbęs „Stansberry & Associates“ kompanijoje, patvirtino Riveros susidomėjimą masonais.

Allison netiki šiomis teorijomis ir atmeta visus ryšius tarp vyro mirties ir „Žaidimo“.

Federalinis tyrimų biuras išanalizavo užrašą ir padarė išvadą, kad jis „nėra savižudiško pobūdžio“.

Rey Rivera byla iki šiol neišnarpliota. Dokumentiniame filme Allison teigė nemananti, kad jos vyras galėjo nusižudyti. „Manau, kad Rey turėjo tam tikros informacijos. Galbūt jis kam nors užkliuvo, galbūt tai buvo susiję su jo darbdaviu. Bet aš tikiu, kad Rey buvo nužudytas“, – sakė ji.

parengė Vytautė Jogailaitė

“Reddit” nuotraukos, “YouTube” stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą