Naujausiais duomenimis, išsigelbėjusi studentė Corazon Amurao gyva, ji turi keletą suaugusių vaikų ir anūkų. Moteris palaiko ryšius beveik su visais žuvusiųjų artimaisiais. "YouTube" stopkadras

Kone prieš pusę amžiaus daug triukšmo sukėlė baisi istorija apie maniaką Richardą Specką ir stebuklingai nuo jo pabėgusią studentę Corazon Amurao. Laikraščiai buvo pilni antraščių apie   devynis medicinos studentus ir maniaką, kuris naktį prasiskverbė į studentų bendrabutį. Tačiau iš 9 studentų per stebuklą pavyko pabėgti tik vienai merginai, rašo investigationdiscovery.com.

 

Neteko žmogaus, su kuriuo siejo geriausios gyvenimo akimirkos

Richardas Franklinas Speckas gimė 1941 metais gruodžio 6 d. Kirkwoodo kaime, Ilinojaus valstijoje. Žudiko gyvenimas neprasidėjo, tiesiogine prasme, nuo vaikystės. Specko motina buvo religinga moteris, o tėvas visą laiką dirbo ūkyje, kad galėtų išlaikyti šeimą. Geriausias ir vienintelis Specko vaikystės prisiminimas buvo tada, kai jis ir jo tėvas išplaukė į žvejybą. Tačiau netikėtai  1947-aisiais miršta šeimos galva Benjaminas Speckas. Berniuką labai nuliūdino netektis, nes jį paliko vienintelis žmogus, su kuriuo jį siejo geriausios gyvenimo akimirkos.

Po kurio laiko Specko mama ištekėjo už kito vyro, tačiau jos naujasis išrinktasis pasirodė esąs girtuoklis ir namų tironas. Būdamas dešimties metų Ričardas patyrė galvos traumą, iškritęs iš medžio, apie valandą išgulėjo be sąmonės. Labiausiai tikėtina, kad patirta trauma turėjo įtakos Specko psichikai. Dėl patėvio tirono jis negalėjo gyventi namuose, klajojo ir užsiėmė plėšimais. Ateityje Speckas buvo ne kartą sulaikytas policijos pareigūnų ir atliko nedideles bausmes už daugybę smulkių nusikaltimų.

Jaunesnioji Richardo sesuo nusprendė jam padėti ir tarpininkavo dėl jo įdarbinimo jūreiviu prekybiniame laive. Tačiau po trumpo laiko jis buvo atleistas. Paaiškėjo, kad Speckas ne kartą pažeidė įsakymą ir net grasino laivo kapitonui peiliu. Be to, vyras vartojo nelegalias medžiagas ir piktnaudžiavo alkoholiu. Priklausomybės, amoralus gyvenimo būdas ir nuolatiniai susirėmimai su teisėsaugos institucijomis privertė Specką įvykdyti baisų, negailestingą ir beprotišką nusikaltimą. 1966 metais liepos 13 d. jauna medicinos studentė grįžo į savo bendrabutį, kuriame gyveno su dar 8 studentais.

Corazon Amurao gimė 1940-aisiais Filipinuose, ji persikėlė į JAV mokytis ir dirbti. Mergina į Čikagos bendrabutį grįžo apie 22.30 val. ir kartu su kitais studentais ketino eiti miegoti. Praėjo maždaug pusvalandis ir viename iš kambarių merginos išgirdo keistus garsus. Kaip paaiškėjo, pro bendrabučio langą pateko iš netoliese esančio baro pro šalį ėjęs neblaivus Richardas Speckas. Išsigandę studentai pamatė nepažįstamo žmogaus siluetą. Speckas merginoms pasakė, kad niekam nepakenks, pinigų jam reikia tik tam, kad galėtų išvykti iš miesto.

Richardas Speckas neskubėjo išeiti: atsisėdo ant grindų ir prisidegė cigaretę, sakydamas merginoms, kad joms nepakenks. Su savimi Speckas turėjo peilį ir ginklą, todėl po kelių minučių jis jau netesėjo ankstesnių duotų žodžių. Aštuoni studentai tapo maniako aukomis, kurias jis paeiliui nusivedė į kitą kambarį. Visos merginos atsidūrė siaubinguose spąstuose, nebuvo laiko galvoti, bet  viena jų – Corazon Amurao nusprendė, kad reikia veikti. Kol nusikaltėlis buvo kitame kambaryje, mergina palindo po lova, stipriai prisišliedama prie sienos. Tai stebuklingai išgelbėjo merginos gyvybę.

 

Mergina gerai prisiminė nusikaltėlio išvaizdą

Girtas Speckas nepastebėjo, kad trūksta vienos merginos ir, nusprendęs, kad viskas baigta, pabėgo iš nusikaltimo vietos. Išsigandusi mergina po lova praleido apie šešias valandas, o tada išlindo  ir išbėgusi į gatvę, ėmė šauktis pagalbos. Corazon nedelsdama nuvyko į artimiausią policijos skyrių ir davė parodymus. Laimei, mergina gerai prisiminė nusikaltėlio išvaizdą ir sugebėjo jį apibūdinti. Sudarytas nusikaltėlio fotorobotas buvo išsiųstas į visas valstijos policijos nuovadas. Išspausdintas laikraščiuose.

Po dviejų dienų vyras, mėginęs nusižudyti, buvo nugabentas į vieną iš vietinių Čikagos ligoninių. Paaiškėjo, kad tai Richardas Speckas.

1967 metais Richardas Speckas buvo sulaikytas tiesiog ligoninės palatoje. Serijiniam žudikui pareikšti sunkūs kaltinimai, todėl jau iki teismo jis buvo laikomas kalėjime. Žiniasklaida greitai pasigavo žinią apie žiaurų nusikaltimą ir maniako sulaikymą, o pirmuosius laikraščių puslapius „puošė“ monstro nuotrauka.

Teismo posėdžiuose Speckas elgėsi iššaukiančiai – rūkė cigarus ir įžūliai atsakinėjo į įvairių žurnalistų klausimus. 1967 metų vasarį teismas Specką pripažino kaltu ir nuteisė jį mirties bausme, tačiau vėliau nuosprendis buvo pakeistas įkalinimu iki gyvos galvos. Psichiatrų komisija padarė išvadą, kad Richardas buvo sveiko proto ir puikiai suvokė savo veiksmus.

Speckas atliko bausmę Stateville‘o pataisos centro griežtojo režimo kalėjime ir mirė likus dienai iki  savo gimtadienio – 1991 metais gruodžio 5 d. jam buvo 49 metai.

Naujausiais duomenimis,  išsigelbėjusi studentė Corazon Amurao gyva, ji turi keletą suaugusių vaikų ir anūkų. Moteris palaiko ryšius beveik su visais žuvusiųjų artimaisiais. Tyrimo metu Corazon susidraugavo su daugeliu policininkų ir taip pat palaiko su jais ryšius. Tačiau baisi praeitis iki šiol neduoda ramybės moteriai. Corazon sapnuoja košmarus, kuriuose Speckas ateina nužudyti ją.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą