Lelandas su tėveliais

JAV, Džordžijos valstijoje gyvenanti šeima prieš kiek laiko  neteko šešiamečio sūnelio Lelando Shumake‘o, kuris mirė Atlantos ligoninėje nuo retos smegenų infekcijos. Tėvai Amber ir Timas  apsipylė ašaromis ir iš naujo išgyveno netekties skausmą dėl savo šešiamečio sūnelio Lelando mirties, aptikę jo kambaryje atsisveikinimo laiškelį, kurį rado padėtą jo drabužėlių spintoje.

 

Prieš išvykdamas į ligoninę parašė atsisveikinimo laišką

Šešiametis Lelandas Shumake‘as  ėmė skųstis, kad skauda galvą. Mama davė išgerti tablečių, bet skausmas atslūgo tik trumpam. Vaikas skundėsi skaudama galva kone kasdien, kol praėjus dviem savaitėms berniukas buvo nugabentas į ligoninę. Dar dvi savaites Lelando tėvai budėjo prie jo lovos, tačiau berniukas neišgyveno – mirė nuo smegenų infekcijos.

Praėjus kiek laiko po Lelando laidotuvių, jo tėvai Amber ir Timas, tvarkė berniuko kambarį:  rašomojo stalo stalčius, knygeles, žaislus. Netikėtai aptiko spintoje tarp jo drabužėlių sulankstytą popieriaus lapą, kuriame didelėmis, ryškiomis raidėmis buvo parašytas laiškelis mamai ir tėčiui. Tikriausiai berniukas jautė, kad nebegrįš namo ir prieš išvykdamas į ligoninę parašė atsisveikinimo laišką: „Aš vis dar su jumis. Ačiū, tėte ir mama. Myliu (raudona širdelė) jus, mamyte ir tėti. Sudie“.

„Mes buvome priblokšti ir ėmėme raudoti vos perskaitę laiškelį, – parašė Amber savo paskyroje socialiniame tinkle. – Jis buvo nuostabus gyvenime ir lygiai toks pats liko po mirties“.

„Jis buvo protingas nuo mažumės. Jis pažinojo raides, skaičius, gėles, formas ir 20 sunkių žodžių jau tada, kai jam suėjo vieneri metai. Jis buvo mūsų mažasis išminčius ir mus tai labai patiko. Jis mėgo mokyklą ir labai mėgo mokytis. Jam labai patiko televizijos kanalas istorinėmis temomis, dokumentiniai filmai ir  apskritai viskas, kas susiję su istorija“, – parašė Lelando mama „Facebook‘e“.

 

Daro neigiamą poveikį žmonėms, kurių silpna imuninė sistema

Anot berniuko mamos Amber, Lelandas buvo labai geras vaikas ir mėgo bendrauti. O jo šypsena pakeldavo kitiems nuotaiką. „Jis labai mylėjo savo broliuką ir buvo bendraamžių kompanijos siela. Jo šypsena užsikrėsdavo ir kiti vaikai. Jis buvo protingiausias, rūpestingiausias ir mylimiausias mažas berniukas, kurio mes netekome. Jį Aukščiausiasis pasiėmė per daug anksti. Jis dar galėjo atlikti didelius darbus šiame pasaulyje“, – negailėjo gražių žodžių savo sūnui Amber.

Pranešama, kad berniukas mirė nuo infekcijos, kurią sukėlė ameba „Balamuthia mandrillaris“, „sunaikindamas“ galvos ir nugaros smegenis. Šie vienaląsčiai organizmai randami dirvožemio ir vandens telkiniuose visame pasaulyje. Jie yra atsparūs ir nepažeidžiami vandens filtrams. Lelando mama galvoja, kad sūnelis galėjo užsikrėsti žaisdamas lauke.

Mažai ištyrinėta ameba „Balamuthia mandrillaris“ aptikta tik 1986 metais. Paprastai daro neigiamą poveikį žmonėms, kurių silpna imuninė sistema. Pasak JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro,  pasaulyje žinoma apie 200 smegenų infekcijos atvejų, iš kurių 70  – Jungtinėse Amerikos Valstijose. 90 proc. atvejų amebinė infekcija yra mirtina.

Todėl gydytojai primygtinai prašo vaikų, grįžusių iš lauko, pirmiausiai gerai nusiplauti rankas su muilu, o tik po to griebti bandelę ar kitą gardėsį.

 

Nuotr. ir parengta pagal buzzfeednews.com, „Facebook“

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą