Noahas Donohoe su mama. Socialinių tinklų nuotrauka

2020 metai, birželio 21 diena, Airija. Belfasto miesto kameros užfiksavo daugybę keistų įvykių, vedančių iki paauglio Noaho Donohoe dingimo. Stebėjimo filmuota medžiaga rodo, kaip jaunas žmogus nepaaiškinamai važiuoja dviračiu nuogas judria Belfasto gatve. Ir tada nustoja bendrauti, rašo irishmirror.ie

 

Nekilo jokių įtarimų ar bėdos nuojautų 

14 metų Noahas Donohoe gyveno su savo motina Fiona Belfaste, Šiaurės Airijoje. Jis padarė mokymosi pažangą techniniuose dalykuose, taip pat matematikoje, ir  svajojo studijuoti mediciną. Be to, vaikinas grojo violončele ir mokėsi japonų kalbos.

Pasak paauglio artimųjų ir draugų, birželio 21-ąją  nekilo jokių įtarimų ar bėdos nuojautų  – Noahas buvo geros nuotaikos, ketino su draugais pasivažinėti dviračiu. Tačiau CCTV filmuota medžiaga pasakoja visai kitą istoriją.

2020 metų birželio 21 d. Noahas Donohoe išvažiavo iš namų dviračiu 17.45 val., kad susitiktų su draugais parke, esančiame kitoje miesto pusėje. Tai buvo kelias, kurį jis keliavo daugybę kartų. Jis turėjo kuprinę su nešiojamu kompiuteriu ir keliomis knygomis. Po penkių minučių paauglys buvo pastebėtas CCTV filmuotoje medžiagoje, važiuojant Royal Avenue – judriu parduotuvių rajonu. Kitą kartą jis patenka į kamerą tos pačios gatvės gale po 2 minučių, tačiau jau be kuprinės. Niekas nematė, kur dingo jo daiktai.

18 val., vairuotojas pamatė, kaip kažkoks paauglys sankryžoje nukrito nuo dviračio. Vyras bandė padėti berniukui atsikelti, bet jis pasakė, kad jam pagalbos nereikia. Vėliau šis liudytojas teigė nieko įtartino vaikino elgesyje nepastebėjęs – buvo su šalmu, o kritimas nebuvo rimtas. Tada vaizdo stebėjimo kamera užfiksavo Donohoe, važiuojantį dviračiu už kelių mylių nuo vietos, kurioje jis turėjo susitikti su draugais. Šį kartą vaikinas buvo be drabužių ir šalmo. Liudytojas patvirtino, kad matė, kaip jaunuolis važiavo pro teritoriją. Kameros ir vėl neužfiksavo, kur berniukas paliko savo daiktus.

18.03 val., paskutiniame įraše matyti, kaip paauglys nulipa nuo dviračio ir eina link uždaro Seaview Park“ stabilia, pasitikinčia eisena. Tai buvo paskutinis kartas, kai paauglys buvo matytas gyvas. Kai tą vakarą Noahas negrįžo namo, jo mama Fiona iškart susirūpino. Mat prieš išvykstant sūnus pažadėjo paskambinti 18.30 val. Todėl nesulaukusi jo skambučio, 21.30 val., moteris iškvietė policiją.

Pareigūnai nedelsdami pradėjo paauglio paiešką. Paieškos ir gelbėjimo tarnybos vaikino dviratį netrukus aptiko toje vietoje, kur jis paskutinį kartą buvo užfiksuotas vaizdo kamerose. Netoli kelio, kuriuo Noahas važiavo dviračiu, buvo rastas ir mobilusis telefonas. Drabužių taip ir nepavyko rasti.

Po šešių dienų paieškos baigėsi, kai už 400 metrų nuo tos vietos, kur jis paliko dviratį, vandens kanalizacijoje buvo rastas negyvas Noaho Donohoe kūnas. Policija mano, kad vaikinas įkrito į „Seaview Park“ kanalizaciją, kurią per klaidą paliko atvirą. Nors paieškos buvo baigtos, paauglio  kūno atradimas sukėlė naujų klausimų apie šį keistą atvejį. Medicinos ekspertas padarė išvadą, kad vaikinas mirė nuskendęs – netyčia įkritęs į kanalizaciją.

 

Nukrito nuo dviračio ir prarado sąmonę

Fiona nesutiko su ekspertų išvadomis. „Šiuose tuneliuose du kartus per dieną būna potvyniai, todėl jis turėjo būti panardinamas du kartus per dieną. Tačiau vienintelės vietos, kurios buvo panardintos, buvo jo rankos ir kojos“, – sakė ji.

Šiaurės Airijos policijos tarnybos vadovas teigė, kad, remiantis jų turima informacija šioje byloje, nėra įrodymų, kad kas nors būtų susijęs su paauglio mirtimi. Tyrėjų teigimu, Noahas patyrė galvos traumą, kai nukrito nuo dviračio ir prarado sąmonę. Vėliau Noaho Donohoe nešiojamasis kompiuteris buvo rastas pas vietos gyventoją, vardu Darylas Paulas, anksčiau teistas už vagystes ir ginkluotą apiplėšimą. Paulas tvirtino, kad Donohoe kuprinę rado netoli Royal Avenue.

Oficialiai jis niekada nebuvo įtrauktas į įtariamųjų sąrašą.

Vietos gyventojai, susidomėję Noaho Donohoe istorija, svarstė, ar policija galėjo sufabrikuoti skrodimo ataskaitas, norėdama kuo greičiau užbaigti bylą. Gandai pradėjo sklisti ir atsirado daugybė teorijų, taip pat įtarimų dėl to, kad policija slepia tikrąsias įvykio priežastis.

Praėjus keleriems metams po paauglio mirties, jo motina ir teta pradėjo kampaniją, siekdamos užginčyti oficialią įvykių, vedusių iki jo dingimo, versiją. Jos praleido daug laiko tyrinėdamos visą bylos informaciją. Moterys įsitikinusios, kad su Noaho Donohoe mirtimi susijęs pašalinis asmuo. Ir yra nepatenkintos tuo, kaip policija vedė bylą. Fiona Donohoe tvirtina, kad keturi liudininkai girdėjo riksmus netoli tos vietos, kur paskutinį kartą buvo matytas jos sūnus. Ji tvirtino, kad su šia informacija kreipėsi į policiją, tačiau buvo ignoruojama. Fionos prašymas atnaujinti Noaho mirties tyrimą buvo patenkintas 2022 metų lapkritį. Ji tikisi, kad tyrimas duos daugiau atsakymų, kas iš tikrųjų tą lemtingą dieną atsitiko jos sūnui.

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą