Mokymosi tikslas – geriau suprasti tai, ką mokotės. Archyvo nuotrauka

Šį metodą sugalvojo Nobelio premijos laureatas, fizikas Richardas Feynmanas. Idėja ta, kad kai ką nors išmoksite, tai įvaldysite ilgam.

 

Tiesa slypi paprastume

Fizikas Richardas Feynmanas  įsitikinęs, kad paprastumas yra raktas į  geriausią mokymosi būdą. Feynmanas dirbo Manheteno projekte, kai jam buvo vos 20 metų.

1965 metais jis gavo Nobelio premiją už darbą kvantinės elektrodinamikos srityje kartu su Julianu Schwingeriu ir Shin-Ichiro Tomonaga.

Feynmanas visada tikėjo, kad tiesa slypi paprastume ir kad dalykus lengviau išmokti ir prisiminti, kai jie yra lengviau prieinami.  Kitaip tariant, kai jūsų galva  būna perkrauta ir pilna sudėtingų paaiškinimų ir terminų, paimtų iš vadovėlių, mažiau tikėtina, kad tai suprasite ir įsiminsite.

Mokymosi tikslas – geriau suprasti tai, ką mokotės. Tačiau dažniausiai tai, kaip mokomės, mums nepadeda. Galų gale jūs tiesiog ką nors atsimenate tiksliai taip, kaip parašyta knygoje arba kaip jums paaiškino mokytojas, todėl šios žinios greitai išnyksta.

Štai šioje vietoje ir  ateina į pagalbą Feynmano metodas.  Jo idėja yra padaryti viską pakankamai paprastai, kad visi suprastų. Tai darydami galėsite lengvai suprasti mokymosi temą. Feynmano technika susideda iš keturių etapų.

  1. Pasirinkite temą ir pradėkite jos mokytis

Feynmano technika neapsiriboja matematika ar fizika. Tai galite pritaikyti viskam.

  1. Paaiškinkite išmoktas sąvokas savais žodžiais

Šis veiksmas leidžia nustatyti, ar išmokote tai, ką mokėtės, ar tiesiog manote, kad išmokote.   Paaiškinkite  išmoktas sąvokas savais žodžiais, tarsi bandytumėte tai paaiškinti mokytojui, tėvams (seseriai, broliui, draugams).

Kai bandysite suskirstyti išmoktus dalykus į paprastus sakinius, suprasite, ar jūsų žinios šiuo klausimu yra pakankamos, todėl bus lengva nustatyti bet kokias žinių spragas.

  1. Jei užstrigote, grįžkite į mokymo pradžią

Tik tada, kai mokėsite paaiškinti dalyką paprasta kalba, jį suprasite. Tai reiškia, kad žinios liks su jumis, o ne išnyks, bandant ką nors prisiminti.

Peržiūrėkite savo mokymo programas dėl dalykų, kurių vis dar nesuprantate.

Pabandykite tai paaiškinti sau paprastais žodžiais. Jei per sunku tai padaryti arba reikia vartoti terminus iš vadovėlio, vadinasi, vis tiek dar nesuprantate.

  1. Pakartokite tiek kartų, kiek prireiks

Kol nesugebėsite pateikti paprasto ir natūralaus paaiškinimo, vadinasi, užduoties neįsisavinote. Tada grįžkite į antrą ir trečią žingsnius tiek kartų, kiek jums prireiks. Tikriausiai tai neužtruks taip ilgai, kaip manote.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą