Dabar Marlene ragina viso pasaulio turtinguosius atsisakyti savo pinigų vargšų labui ir pasisako už mokesčių tarifo didinimą turtingiesiems. Srf nuotrauka

Deja, dažnai žmonės yra pasirengę padaryti bet ką, kad gautų palikimą. Jums tereikia  užsukti pasižiūrėti į „Downton Abbey“ arba „The Heirs“, kad pamatytumėte, kaip kai kurie šeimos nariai įvykdo neįsivaizduojamas išdavystes ir imasi siaubingų niekšybių, kad gautų savo turto dalį…

 

Turtingos paveldėtojos sprendimas visus šokiravo

Tačiau Marlene Engelhorn visai nepanaši į televizijos serialo heroję. 2021 metais ji tapo žinoma visam pasauliui po to, kai paaiškėjo, kad ji yra didžiulio turto paveldėtoja. Tačiau netikėtai visiems moteris pinigų atsisakė. Kodėl ji tai padarė?

Žvelgiant iš šalies,  30-metė Austrijos gyventoja atrodo kaip visiškai eilinė jauna moteris. Jei sutiktumėte ją gatvėje, jums net nekiltų mintis, kad ji yra vienos galingiausių ir turtingiausių Vokietijos šeimų paveldėtoja, rašo english.elpais.com.

Marlene Engelhorne gimė 1992 metais Vienoje, kur jos tėvai persikėlė devintajame dešimtmetyje. Baigusi mokyklą, ji studijavo istoriją, o dabar Vienos universitete įgyja antrąjį aukštąjį lingvistikos laipsnį.

Įdomiausia tai, kad Marlene yra vokiečių verslo ponios Traudl Engelhorn-Vehiatto ir milijardo dolerių turto savininkės anūkė. Ji su vyru įkūrė vieną didžiausių chemijos įmonių pasaulyje. 2021 metais šeimos verslo apyvarta siekė 78 mlrd.JAV dolerių.

Ponia Traudl mirė 2022 metais, o jos 4,2 milijardo dolerių vertės palikimas pagal jos testamentą perėjo į anūkės Marlene Engelhorn rankas.

Tačiau pasakiškai turtingos paveldėtojos sprendimas visus šokiravo: Marlene atsisakė 95 proc. pinigų, palikdama sau „kuklius“ 200 mln. „ Ne tai, kad aš nenoriu būti turtinga, o kad nenoriu būti tokia turtinga“, – taip ji trumpai paaiškino savo sprendimą.

Daugeliui gali atrodyti, kad Marlene ištarti žodžiai yra išlepinto vaiko užgaida. Tačiau vėliau moteris davė interviu, kuriame savo poelgį paaiškino plačiau.

Anot jaunos moters, tokie didžiuliai turtai neturėtų priklausyti pavieniams asmenims, ypač kol pasaulyje egzistuoja socialinė nelygybė. Marlene neneigia, kad nuo pat gimimo mėgavosi visais turto teikiamais privalumais, tačiau dabar „suprato, kad tai nebuvo teisinga“.

 

Visą gyvenimą mėgaujasi gerovės teikiamais privalumais

„ Nežinojau, ką daryti su šiais pinigais, bet tada pradėjau klausinėti kitų patarimų, kalbėjausi su ekspertais ir priėjau prie išvados, kad ne man spręsti, ką daryti su tokia suma. Aš jų neuždirbau, – aiškino moteris. – Tai nesąžininga, be to, man nereikia šių pinigų“.

Ji taip pat įsitikinusi, kad tokios sumos suvaldymas ir kontroliavimas pareikalaus daug laiko, pastangų ir nervų, o tai „neleis jaustis laimingai“.

Todėl Marlene Engelhorn nusprendė įkurti asociaciją „AG Steuersrechtigkeit“, kurios tikslas – kovoti, kad tie, kurie turi daugiau pinigų, susimokėtų daugiau mokesčių. Norėdama pagrįsti savo žodžius darbais, ji atidavė savo 4 milijardus dolerių valstybei, tikėdamasi, kad pinigai bus paskirstyti teisingiau.

„Kaip žmogus, kuris visą gyvenimą mėgavosi gerovės teikiamais privalumais, žinau, kokia iškreipta yra mūsų ekonomika, ir negaliu sėdėti laukdama, kol kažkas kažkur ką nors padarys“, – sakė Engelhorn.  Anot jos, kiekvienais metais turtingieji tampa turtingesni, o vargšai skursta. Tai nėra teisinga.

Dabar Marlene ragina viso pasaulio turtinguosius atsisakyti savo pinigų vargšų labui ir pasisako už mokesčių tarifo didinimą turtingiesiems.

Nepaisant to, kad jai pavyko net pasisakyti Davoso forume, jos iniciatyva – kurti „filantropinį kapitalizmą“ – nesulaukė didelio verslininkų palaikymo. Ji siūlė turtuoliams uždirbti pinigų ir dalį jų atiduoti vargšams.  „Tai jau panašu į komunizmą… – apie Marlene kalbėjo vienas iš anonimu norėjusių likti milijardierių.

O kaip jūs pasielgtumėte, gavę 4 milijardų JAV dolerių palikimą. Pasidalinkite savo mintimis komentaruose.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą