Už lango – ruduo, nors jis buvo labai šiltas ir gražus! Saulės spinduliai vis dažniau pasislepia už debesų. Tačiau tai netrukdo ne tik įkvėpti gaivaus oro. Bet tai ir puiki proga savaitgalį  visai šeimai išeiti į kiemą ar poilsio aikštelę, kur įrengti lauko treniruokliai ir pasitreniruoti ant jų.

 

Dviguba nauda – treniruojatės ir kvėpuojate grynu oru

Jau kelinti metai, greta vaikų žaidimo ar mokyklos aikštelių, įrengiami ir lauko treniruokliai, kurie suteikia galimybę ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams sportuoti ir tobulinti savo kūno linijas nemokamai. Asmeninio trenerio Vytenio Kielos tvirtinimu, tai pilnavertis atitikmuo fitneso klubams ir treniruoklių salėms, į kurias dažniau susirenka sportuojantys šaltais žiemos vakarais. Be to, sportuojant lauko treniruokliais – dviguba nauda: treniruojatės ir kvėpuojate grynu oru! O jau vien tai stiprina jūsų imunitetą!

Vis dėlto, kaip naudingiausia treniruotis lauko treniruokliais? Anot asmeninio trenerio Vytenio Kielos,  naudingiausia ir geriausių rezultatų pasiekiama, kai judesiai ant treniruoklių  atliekami visu savo kūno svoriu. Bet norint pasigirti itin gerais rezultatais, jūsų dėmesiui keli  labai naudingi pratimai. Juos reikia atlikti per du kartus ir kiekvieną jų pakartoti po 10 kartų. Tokios apimties ir krūvio pradžioje pakaks.  Toliau jau reikėtų savarankiškai didinti krūvį, priklausomai nuo treniravimosi laiko ir apimties!

Stiprinkite krūtinės raumenis

Pirmiausiai reikia atlikti 10 minučių apšilimą.  Sportuojant lauko treniruokliais, nė patys nepastebėsite kaip „nusiurbsite“ juosmens riebalus ir tuo pačiu sustiprinsite raumenis.

Iš pradinės padėties ant treniruoklio, lėtai leiskitės žemyn, giliai įkvėpdami. O iškvėpdami kelkitės aukštyn, grįždami į pradinę padėtį. Veidas turi būti nukreiptas į priekį. Tai padės išvengti galimo galvos svaigimo. Tik jokiu būdu nesulaikykite kvėpavimo!

Būtinai treniruokite pilvo presą. Atsirėmę dilbiais į porėmius, tarsi pakibsite ore. Nugarą laikykite tiesiai ir tvirtai prispaustą prie treniruoklio nugarėlės, tada pakelkite kojas. Sulenkti kojas ar ne – priklauso nuo jūsų treniravimosi pasiruošimo lygio. Mat sulenkus kojas, sumažėja apkrova. Iškvėpkite kiekvieną kartą pakeliant kojas.

Vertikali traukos jėga – stiprina nugarą. Atsisėdus ant sėdynės ir laikantis rankenų, giliai įkvėpkite ir traukite jas į pečių pusę. Tuo pačiu metu laikykite nugarą tiesiai, o pilvą – įtemptą! Šis pratimas yra pritaikytas kūno dalių patempimui.  Iškvėpkite, kai rankenas grąžinsite į pirminę padėtį.

Stiprinkite krūtinės raumenis. Sėdint ant sėdynės ir įsikibus į rankenas, padedant spaudžiamiems judesiams, išskirkite treniruoklių rankenas kiek galima toliau vieną nuo kitos į šalį, kol jūsų rankos bus tiesios! Spaudžiant iškvėpkite, akimirką sulaikydami kvėpavimą.

Treniruotės pabaigoje, labai pravartu būtų 10 minučių pabėgioti!

5 KOMENTARAI

  1. Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.
    Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
    I’ve been trying for a while but I never seem
    to get there! Thank you

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą