Santuoka visiškai pakeičia gyvenimo būdą. Du skirtingi žmonės, kurie tik vakar gyveno atskirai, turi prisitaikyti prie vienas kito poreikių, priprasti prie partnerio įpročių. Archyvo nuotrauka

Stiprių santykių kūrimas yra sunkus ir sudėtingas procesas. Įsimylėjus, mes idealizuojame savo partnerį, nepastebėdami dalykų, kurie vėliau gali sukelti skausmingą išsiskyrimą. Kai partneriai atsiduria aklavietėje, kaip suprasti, verta gelbėti santykius ar  paprasčiausiai nebėra ką gelbėti? Yra keletas aiškių ženklų, kurie padės išsiaiškinti ir priimti sprendimą.

 

  1. Nepagarba

Abipusė pagarba yra sėkmingų šeimos santykių pagrindas. Jei yra meilė, aistra, bet nėra pagarbos, tada santykiai pasmerkti nesėkmei. Ir atvirkščiai.  O jei partneris/ė neturi ko gerbti, galbūt, pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti priežastis. Gal jam/jai trūksta jūsų dėmesingumo, dėkingumo, nenorite pastebėti jo/jos, nuopelnų.

  1. Romantiškos meilės stygius

Tai atrodytų nereikšminga, tačiau daugelis bando į tai nekreipti dėmesio. Jei jūsų santykiuose dingo nuostabūs ir pagarbūs dalykai, aistra, romantika, intymus potraukis, tada tai akivaizdūs ženklia, kad jūsų santykiai išsisėmė.

Išimtis yra poros, kurios  susitaiko su tokia padėtimi. Paprastai tokie žmonės gyvena santuokoje, bet ieško romantikos „kairėje“.

Norint susigrąžinti romantiškus ir aistringus santykius, galite išbandyti įvairius metodus, kurių aprašyta daugybė. Vieniems padeda atidengiami apatiniai ir intymus susirašinėjimas, o kitiems  reikia pakeisti  aplinką ir surengti „medaus mėnesį“!

  1. Nuolatinis nepasitenkinimas

Bet kokie neigiami pojūčiai, kuriuos jaučiate savo partneriui ir užgesinate savyje, nuodija jūsų santykius, net jei jūs to nenorite. Neįmanoma nuslėpti neigiamų jausmų nuo antrosios pusės, nei ji tai pajunta. Juo labiau, neigiamus.

Išmokite kalbėtis su savo partneriu ir papasakokite jam, kaip jaučiatės iškart po to, kai patiriate apmaudą, pyktį ar susierzinimą. Dialoge gimsta tiesa.

  1. Šaltumas

Stingdantis ledinis šaltis ir susvetimėjimas – taip kai kas apibūdina poros problemas. Tokiais atvejais žmonės dažniausiai vienas kitam pasako, kad  jų skirtingi interesai ir tikslai, pabrėždami tai riksmais ir pykčio priepuoliais. Taigi, nepaverskite savo gyvenimo pragaru. Pasikalbėkite su savo partneriu/e iš širdies ir raskite jėgų priimti teisingą sprendimą bei prisiimti atsakomybę vienas už kitą.

  1. Įtartinas partnerio/ės elgesys

Slaptažodžio atsiradimas telefone, netikėti skambučiai, paslaptingos trumposios žinutės, svetimas kvapas ant drabužių, „kolegos“ pamiršti daiktai automobilyje, nervingumas, susvetimėjimas, šaltumas santykiuose, vėlavimas iš darbo –  visa tai  ir dar daugiau rodo, kad jūsų gyvenime atsirado ir dar viena „antroji pusė“.

Be to, gali būti, kad jūsų partneris turi bėdų  su priklausomybėmis ir skolomis). Kai tarpusavio santykiai ritasi į nuokalnę, atsiranda ir miego sutrikimas, depresija, manijos būsenos, pastebimi elgesio pokyčiai, stresas ir panašiai.

Šios situacijos yra labai neigiamo pobūdžio ir tik jūs galite nuspręsti, ar esate pasirengę su jomis susitaikyti, ar ne. Nepaisant duotų įžadų, partnerio/ės išdavystė atleidžia jus nuo atsakomybės už jų vykdymą. Išdavystė yra išdavystė.  Tai ir turėtų vertybių, idealų išdavystė.

  1. Trūksta bendrų gyvenimo tikslų

Pavyzdžiui, moteris svajoja apie vaikus, o vyrui rūpi kuo daugiau laiko praleisti su draugais  kompanijose. Moteris linkusi pataupyti, o vyras gyvena šia diena ir mėgsta išlaidauti. Moteris  nori keliauti, o jam labiau patinka sėdėti namuose ir žaisti kompiuterinius žaidimus.

Galbūt daugelis  porų susitaiko su tuo, tačiau skirtingi pomėgiai yra viena, o skirtingi tikslo principai – kas kita. Taigi, pirmiausiai paklauskite savęs, ar esate pasiruošę priimti žmogų, kuris niekada nepasikeis?

Yra pakankamai  ir kitų ženklų, pagal kuriuos supranti, kad santykiai griūna. Atsakykite sau į šiuos klausimus:

Ar esate pasirengę taikstytis su sunkiu charakteriu ir nemaloniomis žmogaus savybėmis?

Ar esate pasirengę juos priimti, mylėti savo partnerį tokį, koks jis yra, be pretenzijų?

Kiek metų dar norite palaikyti santykius su  tuo žmogumi, žinodami, kad jis pasmerktas?

Dėl ko palaikote šiuos santykius – dėl žmogaus ar dėl komforto?

Ar  esate pasiruošę nutraukti santykius?

Ar norėtumėte pabusti po 50 metų toje pačioje lovoje su šiuo žmogumi? Nori nuo jo vaikų?

Ką  šie santykiai duoda kiekvienam iš jūsų?

Ar jums patinka dabartis su šiuo žmogumi – ar tai jus abu džiugina?

Taigi, nuoširdžiai atsakius  sau į šiuos klausimus, turėtų daug kas paaiškėti.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą