Kinijoje raudonos spalvos rašiklį taisymams naudoti gali tik mokytojai ir buhalteriai. Archyvo nuotrauka

Kai kurie žmonės sako, kad laiškas, parašytas raudonu rašalu, reiškia išsiskyrimą arba prakeiksmą. Arba žinia, kad draugas ar giminaitis mirė. Kinijoje yra tabu rašyti kitų žmonių vardus raudonos spalvos rašikliu. Pažvelkime į to priežastis.

Senovėje mirties bausme nuteistojo vardas buvo užrašytas vištos krauju, o vėliau jis virto raudonu rašalu. Taigi visuose oficialiuose įrašuose mirti nuteistų nusikaltėlių pavardės buvo užrašytos raudonai.

Teigiama, kad pragaro karalius Yang Wang Ye taip pat raudonu rašalu pažymėjo žmones, kuriems lemta buvo pateikti į pragarą.

Be mirusiųjų ar nuteistų mirties bausme nusikaltėlių vardai ant antkapių taip pat buvo užrašyti raudonai.

Kinijoje raudonos spalvos rašiklį taisymams naudoti gali tik mokytojai ir buhalteriai.

Be pirmiau nurodytų priežasčių, buvo keletas raudonos spalvos naudojimo išimčių, pavyzdžiui, kai imperatoriai užrašė dokumentus ar davė nurodymus, tačiau niekam kitam nebuvo leista naudoti raudonos spalvos rašalo.

Pasakojama, kad vieną dieną žmogui įteikė raudonu rašalu parašytą laišką. Jo rankos pradėjo drebėti, kai jis paėmė laišką. Tačiau nieko neįvyko. Tai buvo gera žinia. Paaiškėjo, kad siuntėjas nerado juodo rašiklio ir vietoj jo paėmė raudoną.

 

 

parengta pagal nspirement.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą