Neretai pasitaiko, kad žmogus taip bijo prarasti stabilią ekonominę būklę, kad net ir turėdamas pakankamai pinigų niekam jų neišleidžia. Archyvo nuotrauka

Norint gauti trokštamą milijoną, nebūtina gimti turtingoje šeimoje. Būti turtingam yra įprastas įgūdis, kaip ir skaitymas, rašymas ar maisto gaminimas. Laikantis atitinkamų dėsnių ir šiek tiek sėkmės – ir rezultatas neprivers jūsų laukti. Kitaip tariant, galima išmokti būti turtingu. Galite pradėti nuo paprastų taisyklių, pagal kurias pinigai „gyvena“.

 

  1. Turtai yra žmogaus pasirinkimas

Ką tai  reiškia? Kiekvienas pasirenka, ar jis bus turtingas, ar vargšas.

Santykiai su pinigais kuriami remiantis šimtais įsitikinimų, apribojimų ir pavyzdžių. Jei žmogus nuspręs tapti turtingas, jis tikrai taps. Jei kažkas trukdo žmogui pasirinkti gerovės naudai, santykiai su pinigais bus sunkesni.

Garsiausias pavyzdys. Daugelis žmonių mano, kad reikia gimti turtingu arba kad turtas prieinamas tik žmonėms be principų ir garbės. O kas tai, jei ne neigiamas įsitikinimas, užkertantis kelią turtui?

  1. Galimybė užsidirbti daugiau nei tik pinigus

Ką reiškia? Ypatinga vertybė – galimybė užsidirbti: sveikatą, pareigas, karjerą, verslumo dvasią, verslo aplinką, sėkmę ir kt.

Pinigai yra tik kiekybinis jūsų sugebėjimo uždirbti matas: kaip išmokote valdyti pinigus, tikslus, finansines priemones.

Svarbiausias pavyzdys. Užimtumas su tinkamu atlyginimu ir socialiniu paketu. Darbuotojas yra vertinamas, jam patikimos sudėtingos užduotys ir atlyginama už sėkmingą jų atlikimą.

  1. Pinigai be kapitalo neprives prie gerovės

Ką reiškia? Pinigai patys savaime neturi prasmės. Vertinamas jų gebėjimas generuoti kapitalą.

Kapitalas – tai pasitikėjimas ateitimi, draudimas krizės metu, pinigų šaltinis asmeniniams poreikiams ir investicijoms į verslą. Taip pat pinigai saviugdai, galimybė gauti pasyvias pajamas ateityje.

Blogiausias visų laikų pavyzdys. Sėkmingas verslo projektas, atnešantis  pelną pagal vidutinius standartus – 200- 300 tūkstančių Eurų per mėnesį. Tačiau jei pinigai iš banko kortelės pamažu  bus paliekami baruose, restoranuose, užmiesčio poilsio namuose, brangiose parduotuvėse su firminiais drabužiais ir, kaip nuostabu, paskoloms sumokėti, tada mėnesio pabaigoje bus nulis su minuso uodega.

  1. Pinigai „nesidaugina“ be plano

Ką reiškia? Pinigų tvarkymas priklauso nuo logikos, aiškių planų ir disciplinos. Momentiniai norai ir spontaniški sprendimai nepadarys jūsų turtingesniu.

Paprasčiausias pavyzdys. Naujas verslas. Apskaičiuota, suplanuota, taisyta. Tiesioginio pelno nėra. Pelnas yra grąža, atlygis už pastangas, laiką ir išleistus pinigus, bet ateityje.

  1. Taupymas svarbiau nei didelis ar mažas atlyginimas

Ką reiškia? Pinigai gali kauptis, bet procesas turi būti pradėtas.

Taip, čia vėlgi apie nuobodžią, bet veiksmingą taisyklę – sutaupyti 10 proc. pajamų per mėnesį. Jei 10 proc. yra per daug, galite pradėti nuo 1 proc. Svarbiausia pradėti procesą.

Nuobodžiausias pavyzdys. Atlyginimas = 3 tūkstančiai Eurų per mėnesį. 10 proc. atidėti – tai 300 Eurų. Per daug,  jei, tarkim, buto nuoma ‚suvalgo“ 600-700 Eurų. Tada pradėkite taupyti nuo 1 proc. per mėnesį.  ir dar tiek pat nuo kiekvienos  gaunamos premijos,  priedo, pardavus nereikalingus daiktus ir panašiai.

  1. Pinigai turi dirbti

Ką reiškia? Pinigus reikia investuoti, tačiau atsižvelgiant į rizikas ir jų galimybes.

Sukaupti kapitalą, o juo labiau gauti iš jo pasyvias pajamas galima tik padedant investicijoms.

  1. Geriau sutaupykite pinigų

Ką reiškia? Viena pagrindinių užduočių – ne tik užsidirbti, bet ir išlaikyti tai, kas uždirbta.

Nesileiskite į rizikingas investicijas. Naudokite draudimo apsaugos priemones. Leiskite pinigus protingai. Visada išlaikykite teigiamą balansą, kai pajamos viršija išlaidas.

Geriausias pavyzdys. Vera uždirba 4.8 tūkst. Eurų per mėnesį, o išleidžia – 4 tūkst. Tai yra per mėnesį sutaupo 8 šimtus Eurų.

  1. Skaičiai ir koregavimai draugauja su pinigais

Ką reiškia? Pinigai mėgsta ne tik sąskaitas, bet ir analizes: pajamų šaltinių skaičių, kurie yra efektyviausi, o kurie nelabai efektyvūs, kas duoda didelį pelningumą, o kas – minusą ir t.t.

Pinigai paklūsta planams, o planai koreguojami priklausomai nuo situacijos. Kas savaitę, kas mėnesį, kasmet. Visada.

Geriausias pavyzdys. Ilgalaikio investavimo strategija skaičiuojama 10-20 metų, priklausomai nuo pradinių duomenų.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą