Apibendrinant svarbu pabrėžti, kad mes patys renkamės savo gyvenimo kelią. O likimas pasirūpino, kad kiekvienam būtų įdomu rasti savo nišą ir asmeninį sėkmės kodą. Todėl mums belieka tik teisingai pasirinkti ir įrodyti, kad mes tai galime. Archyvo nuotrauka

Visa gyva būtybė žemėje, pradedant virusais, grybais, bakterijomis ir baigiant gėlėmis, gyvūnais ir žmonėmis, nori gyventi, sėkmingai įveikdama išgyvenimo sunkumus. Šio noro pagrindas leidžia tobulėti, prisitaikyti, įsitvirtinti, vystytis ir konkuruoti. Ar tai reiškia, kad „sėkmės genas“ yra kiekviename?- herway.net

 

Pomėgis atsiranda kaip būdas paįvairinti ir praplėsti akiratį

Taip, tai instinktyvi išgyvenimo programa, būdinga absoliučiai kiekvienam gyvam organizmui. Sėkmės kodas atsirado ne per naktį, ši grandinė yra empirinė, trunkanti šimtmečius ir perduodama iš kartos į kartą, per DNR šifrą, tarsi atminties kortelė su informacija apie protėvių patirtį. Visų vėlesnių kartų uždavinys – tobulinti prisitaikymo priemones ir tęsti šį ciklą, tampant sėkmingu kartos atstovu.

Domėjimasis sėkme yra natūralus, nes būtent sėkmė yra savotiškas sėkmingo individo pasirinkimo rodiklis, nes tai yra jo išlikimo pagrindas, saugoma gerovė ir būklė. O darbiniai sąveikos įrankiai suteikia jam galimybę siekti skirtumo ir konkurencijos.

Kelias į sėkmę susideda iš dviejų pagrindinių socializacijos ir adaptacijos etapų:

  1. Horizontalusis tyrimų kelias – tai vaikystės metas, kai vaikas gali aprėpti įvairias veiklos sritis. Čia padėtas socialinio modelio ir jo būsimos profesijos pagrindas. Domėjimasis paruošia vaiką savarankiškai veiklai ateityje. Šio laikotarpio vertė slypi būtent tame, kad yra pasirinkimas, kad vieną dieną taps gyvenimo scenarijumi.
  2. Vertikalus tyrimo būdas – kai pasirinkimas įvyksta, žmogus sistemingai juda tam tikra kryptimi. Tai gyvybiškai svarbus įgūdis žmogaus gyvenime. Tapti savo darbo profesionalu yra taip pat svarbu, kaip išmokti sukti paukščiui lizdą. Šio laikotarpio vertė yra ta, kad pasirinkimas taip pat išsaugomas, bet kaip tiksliai tobulinti savo kelią profesijoje, tobulinant savo įgūdžius. Pomėgis atsiranda kaip būdas paįvairinti ir praplėsti akiratį.

Galite paklausti, jei gamta instinktyvaus prisitaikymo pagrindu sukūrė sėkmę, tai kodėl tiek daug nesocializuotų ir nesėkmingų asmenų?

Priežastis ta, kad daugelis momentinę sėkmę suvokia kaip kasdienės veiklos pagrindą, nesistengia plėtoti ir įsišaknyti savo pozicijų visuomenėje. Jiems yra tam tikra iliuzija, kad yra perspektyvių sričių, o jei viską atsisakysite ir pereisite prie jų, tai tikrai atneš gerų dividendų.

Individas akimirksniu pritaiko sau mados tendencijas, o dabar jau yra ir fotografas, ir treneris, ir vizažistas, ir tinklaraštininkas, ir konditeris. Tačiau paslaptis slypi ne mados kryptimi, o profesionaliame ir ilgalaikiame savo darbo tobulinime.

 

Pats laikas išvesti sėkmės formulę

Nesėkmės gyvenime priežastys gali būti per didelė tėvų globa ir priežiūra. Tėvai, stengdamiesi duoti vaikui tik tai, kas geriausia, neleidžia vaikui pasireikšti savo pasirinkimu ir pirmenybe. Vėliau tai dažnai sukelia infantilumą ir atrofuotą būseną, kad savarankiškai užsitarnautų savo gyvenimą.

Vaiko poreikis patenkinti tėvų pageidavimus ir suaugusiųjų interesų dominavimas lemia iškreiptą požiūrį į gyvenimą, jo paties pasirinkimą ir suvokimą. Dėl to  vėliau – nemylimas darbas ir amžinas savęs ieškojimas. Tai ypač dažnai nutinka profesijų „paveldėjimo“ šeimose.

Palyginimas ir išsekimas. Jei šios dvi būsenos yra jūsų palydovės, tai puikus nesusiformavusios ir traumuotos asmenybės požymis. Psichologinė impotencija neleis jai klestėti, todėl turėtumėte rimtai pagalvoti, kur ir kodėl „suliejate“ gyvenimą.

Jei tarp priežasčių randate savų, neskubėkite nusiminti, svarbiausia suvokti, kad jei nuolat pradedate ką nors naujo, bet neatnešate rezultato, tada liekate pradžioje, skirtingai nei tie, kurie sistemingai judėjo į priekį.

Taigi, pats laikas išvesti sėkmės formulę.

Norint tapti sėkmingu, svarbu tiksliai rasti savo kelią. Jei jūsų mintys veda neteisingu keliu, pats laikas pasirūpinti savimi ir prireikus, kreiptis pagalbos.

Kita vertus, bet kurioje veikloje sėkmė yra tik laipsniška. Viskas turi savo ciklą, brendimo laiką. Todėl svarbu būti ne tik atkakliam ir darbščiam, bet ir mėgautis procesu „čia ir dabar“.

Ir galiausiai – judėkite viena kryptimi. Kiekvienas gali pasiekti sėkmę tik  sunkiu ir ilgalaikiu darbu. Bet pabandyti tikrai verta!

Apibendrinant svarbu pabrėžti, kad mes patys renkamės savo gyvenimo kelią. O likimas  pasirūpino, kad kiekvienam būtų įdomu rasti savo nišą ir asmeninį sėkmės kodą. Todėl mums belieka tik teisingai pasirinkti ir įrodyti, kad mes tai galime. Einant savo keliu, yra didžiulė galimybė rasti savo užšifruotą asmeninės „sėkmės kodą“!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą